2019-20 Indoor Track
League Meet #4A/B
at Union College - 12/27/19

Back to Main Page

Jump to Boys Results

Licensed to Sky's The Limit Track and Field

                                      HY-TEK's Meet Manager 12/27/2019 11:40 AM

             2019-2020 Tri County Indoor Track League - 12/27/2019             

                                League Meet 4AB                                

                                 Union College                                 

                                    Results  

 

                    Women - Team Rankings - 12 Events Scored

===============================================================================

    1) Stillwater                  99        2) COLUMBIA                   94   

    3) Amsterdam                   43        4) Greenwich                  38   

    5) Bethlehem High School       27        6) Averill Park High School   23   

    7) Cairo-Durham                16        8) Troy Catholic High School   8                                  

 

Girls 300 Meter Dash

==========================================================================

    Name                    Year School                  Finals  H# Points

==========================================================================

Finals

  1 # 2872 Moran, Kelly       SO Stillwater                44.8   1  10   

  2 # 2867 Locci, Gianna      SO Stillwater                46.5   1   8   

  3 # 1589 Needham, Keelin    JR Columbia                  48.0   2   6   

  4 # 1976 Rose, Keisha       11 Amsterdam                 48.2   4   4   

  5 # 1597 Potter, Emma        7 Columbia                  48.9   1   2   

  6 # 2871 Moran, Kara        FR Stillwater                49.9   2   1   

  7 # 3070 Abate, Cate         9 Greenwich                 50.1   3 

  8 # 1579 Lapietra, Mia      JR Columbia                  50.7   2 

  9 # 1574 Hutton, Elle        7 Columbia                 x51.2   4 

 10 # 2134 Lasher, Meg        FR Schalmont                 51.5   3 

 11 # 1611 Thorpe, Cailyn     SO Columbia                 x51.7  10 

 12 # 1955 Bennett, Billie    11 Amsterdam                 51.9   5 

 13 # 2139 Surin, Kristin     FR Schalmont                 52.0   4 

 14 #  714 Denley, Lorelai    11 Averill Park              52.2   5 

 15 # 1960 Dayian, Sofia      12 Amsterdam                 52.3  11 

 16 # 1984 Szczepanik, Sydne  11 Amsterdam                x52.6  11 

 16 # 1966 Kelly, Emma        12 Amsterdam                x52.6   4 

 18 #  116 Hughes, Nia        10 Bethlehem Hi              53.1   5 

 19 #   97 Davenport, Kateri  12 Bethlehem Hi              53.5   3 

 20 #   90 Cardinal, Peyton   10 Bethlehem Hi              53.6   7 

 21 # 1548 Bertrand, Alexis   JR Columbia                 x53.8   3 

 22 # 1222 Stewart, Alanna     9 Cairo-Durham              54.0   6 

 23 # 1144 Dixson, MacKenzie  FR Greenwich                 54.6   9 

 24 # 1156 Michel, Allison     8 Greenwich                 55.2   6 

 25 # 2510 Cho, Karen         10 Troy Catholi              55.9   8 

 26 # 1142 Cristaldi, Tayler  SO Greenwich                x56.5   7 

 27 # 2858 Baines, Alexis      8 Stillwater               x57.1   6 

 28 #  742 Scheeren, Karissa   9 Averill Park              59.3   9 

 29 #   84 Barnes, Rachel     10 Bethlehem Hi             x59.3   8 

 30 # 2137 Schager, Kierra    FR Schalmont                 59.5   6 

 31 # 1161 Sgambelluri, Juli   7 Greenwich                x59.7   8 

 32 # 1139 Chincola, Nadia    SO Greenwich              x1:00.2   7 

 33 #   80 Albrecht, Mirella   9 Bethlehem Hi           x1:01.4   7 

 34 # 1978 Schaufelberg, Emi  12 Amsterdam              x1:01.4   5 

 35 # 2513 Mooney, Molly       9 Troy Catholi            1:02.0   9 

 36 #  712 Crupi, Hannah      10 Averill Park            1:03.1   8 

 37 # 2514 Neisen, Gabrielle  10 Troy Catholi            1:11.7   9 

 

Girls 1000 Meter Run

==========================================================================

    Name                    Year School                  Finals  H# Points

==========================================================================

  1 # 1563 Fajen, Shea         8 Columbia                3:25.5   2  10   

  2 # 1550 Bogucki, Kaitlin    7 Columbia                3:29.4   2   8   

  3 # 1981 Sondrup, Kayla     11 Amsterdam               3:30.1   2   6   

  4 # 2506 Ascioti, Melody    11 Troy Catholi            3:31.2   2   4   

  5 # 1583 Marra, Molly        7 Columbia                3:32.1   2   2   

  6 # 1574 Hutton, Elle        7 Columbia               x3:33.7   2 

  7 # 1577 Knapp, Ellie        8 Columbia               x3:40.2   3 

  8 # 1562 Erwell, Camdyn     FR Columbia               x3:42.8   3 

  9 # 1545 Assabahi, Saida     7 Columbia               x3:50.6   3 

 10 # 1959 Crespo-Julia, Gia   8 Amsterdam               3:52.6   1   1   

 11 # 1968 Marshall, Elizabe  11 Amsterdam               3:53.1   3 

 12 # 1615 Weerakoon, Seana   FR Columbia               x3:54.2   3 

 13 # 1967 Marinov, Alinah    11 Amsterdam              x3:55.0   3 

 14 # 1544 Arsenault, Madiso  FR Columbia               x3:56.4   1 

 15 # 2869 Mayo, Rebecca      SO Stillwater              4:01.0   3 

 16 # 1593 Patwell, Annie     JR Columbia               x4:04.2   1 

 17 # 1598 Premo, Julie       JR Columbia               x4:05.4   1 

 18 # 1979 Smith, Josie       11 Amsterdam              x4:07.4   1 

 19 # 1965 Kelly, Briana       9 Amsterdam              x4:09.6   1 

 20 # 2518 VanDenburgh, Sara  11 Troy Catholi            4:12.5   1 

 21 #   96 Cuccolo, Rachel     9 Bethlehem Hi            4:15.1   1 

 

Girls 1500 Meter Run

=======================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

  1 # 1220 Myers, Gabrielle   11 Cairo-Durham            5:49.2   10   

  2 #   85 Bolke, Annie        9 Bethlehem Hi            6:05.3    8   

  3 #  152 Van Steele, Kater  10 Bethlehem Hi            6:32.3    6   

  4 # 2518 VanDenburgh, Sara  11 Troy Catholi            6:33.8    4   

  5 #  140 Ridgway, Sophie    12 Bethlehem Hi            6:38.5    2   

  6 #  103 Du, Ziran          10 Bethlehem Hi           x6:38.7  

  7 #  735 Murray, Faith      12 Averill Park            6:40.5    1   

 

Girls 3000 Meter Run

=======================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

  1 # 2868 Locci, Jacey        8 Stillwater             12:42.5   10   

  2 # 2865 Hansen, Sarah       8 Stillwater             13:46.4    8   

  3 #  706 Carter, Cadence    10 Averill Park           14:43.7    6   

  4 #  735 Murray, Faith      12 Averill Park           15:20.1    4   

 

Girls 50 Meter Hurdles

==========================================================================

    Name                    Year School                  Finals  H# Points

==========================================================================

  1 # 2866 Hebert, Avery      SR Stillwater                 8.3   1  10   

  2 # 1589 Needham, Keelin    JR Columbia                   8.9   1   8   

  3 # 1548 Bertrand, Alexis   JR Columbia                   9.4   1   6   

  4 # 1139 Chincola, Nadia    SO Greenwich                  9.6   2   4   

  5 # 1160 Peroni, Arianna    SR Greenwich                  9.8   1   2   

  6 # 1562 Erwell, Camdyn     FR Columbia                   9.8   2   1   

  7 # 1973 Phillips, Ryleigh   9 Amsterdam                 10.2   2 

  8 # 1590 Needham, Michaela  JR Columbia                 x10.4   2 

  9 # 1591 Nwaefuna, Laura    JR Columbia                 x10.4   3 

 10 # 1146 Hebert, Ciarrah    SO Greenwich                 10.7   3 

 11 # 1558 Digman, Samantha   SO Columbia                 x11.2   3 

 

Girls 4x200 Meter Relay

==========================================================================

    School                                               Finals  H# Points

==========================================================================

  1 Stillwater  'A'                                      2:02.1   2  10   

     1) #2872 Moran, Kelly SO           2) #2870 McLaughlin, Bree SR      

     3) #2876 Rich, Skyler SO           4) #2862 Estill, Bella FR         

  2 Amsterdam  'A'                                       2:04.3   1   8   

  3 Columbia  'A'                                        2:06.3   2   6   

  4 Greenwich  'A'                                       2:07.0   1   4   

  5 Columbia  'B'                                       x2:11.3   2 

  6 Amsterdam  'B'                                      x2:12.2   3 

  7 Averill Park High School  'A'                        2:13.6   3   2   

  8 Greenwich  'B'                                      x2:14.8   3 

  9 Bethlehem High School  'A'                           2:15.5   1   1   

 10 Schalmont  'A'                                       2:20.8   3 

 11 Bethlehem High School  'B'                          x2:26.8   2 

 

Girls 4x800 Meter Relay

=======================================================================

    School                                               Finals  Points

=======================================================================

  1 Columbia  'A'                                       11:00.7   10   

     1) #1588 Moxon, Abigail FR         2) #1557 Dedorsson, Filippa SR    

     3) #1578 Knapp, Maddie SO          4) #1608 Sambrook, Meghan JR      

  2 Columbia  'B'                                      x11:23.9  

  3 Amsterdam  'A'                                      12:17.6    8   

  4 Stillwater  'A'                                     12:27.2    6   

 

Girls High Jump

=======================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

  1 # 1981 Sondrup, Kayla     11 Amsterdam              5-00.00   10   

  2 # 2862 Estill, Bella      FR Stillwater             4-08.00    8   

  3 # 1566 Golden, Emma       JR Columbia              J4-08.00    6   

 

Girls Pole Vault

=======================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

  1 #  705 Carroll, Fiona     11 Averill Park           8-06.00   10   

  2 # 1160 Peroni, Arianna    SR Greenwich              7-06.00    8   

  3 # 1137 Boyea, Danielle    SO Greenwich              7-00.00    6   

 -- #  706 Carter, Cadence    10 Averill Park                NH  

 

Girls Long Jump

=======================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

  1 # 2867 Locci, Gianna      SO Stillwater            16-05.00   10   

  2 # 2872 Moran, Kelly       SO Stillwater            16-04.25    8   

  3 # 1594 Paultre, Kirsten   SR Columbia              13-07.50    6   

  4 #  155 Zollman, Jasmine   12 Bethlehem Hi          12-07.25    4   

  5 # 1614 Walsh, Akashi      SO Columbia              12-03.00    2   

  6 # 1602 Rivera, Gabby      JR Columbia              12-02.75    1   

  7 # 1167 Van Pelt, Dorothy   8 Greenwich             11-11.50  

  8 # 1983 Sturdivant, Aniah  10 Amsterdam             11-10.25  

  9 # 2511 Esposito, Asasha    9 Troy Catholi          11-06.50  

 10 # 1955 Bennett, Billie    11 Amsterdam             11-06.00  

 11 # 1153 Mays, Ellery       SO Greenwich             11-04.50  

 12 # 1551 Bogue, Marie        7 Columbia             x11-03.00  

 13 # 2507 Ascioti, Noelle     7 Troy Catholi          11-02.25  

 14 # 2517 Swedish, Sydney     9 Troy Catholi          10-10.50  

 15 # 1172 Zanella, Haley     SO Greenwich             10-09.25  

 16 # 1144 Dixson, MacKenzie  FR Greenwich            x10-03.25  

 17 # 1138 Campbell, Kathryn  FR Greenwich             x9-03.50  

 18 # 1156 Michel, Allison     8 Greenwich             x8-03.00  

 -- #  135 Plunkett, Lauren   12 Bethlehem Hi              FOUL  

 

Girls Triple Jump

=======================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

  1 # 2871 Moran, Kara        FR Stillwater            32-00.00   10   

  2 # 1594 Paultre, Kirsten   SR Columbia              30-06.50    8   

  3 #  155 Zollman, Jasmine   12 Bethlehem Hi          28-01.50    6   

  4 # 1614 Walsh, Akashi      SO Columbia              25-08.00    4   

  5 # 1146 Hebert, Ciarrah    SO Greenwich             25-02.00    2   

  6 # 1172 Zanella, Haley     SO Greenwich             24-02.00    1   

 

Girls Shot Put

=======================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

  1 # 1135 Alling, Kiersten   FR Greenwich             31-07.00   10   

  2 # 1594 Paultre, Kirsten   SR Columbia              30-07.00    8   

  3 # 2688 Markiewez, Christ  12 Cairo-Durham          29-06.50    6   

  4 # 1984 Szczepanik, Sydne  11 Amsterdam             29-00.25    4   

  5 # 1956 Brown, Anyca       10 Amsterdam             26-07.75    2   

  6 # 1140 Collins, Keegan    FR Greenwich             26-07.50    1   

  7 # 1557 Dedorsson, Filipp  SR Columbia              24-06.50  

  8 # 1147 Holmes, Alexandra  SO Greenwich             24-00.50  

  9 # 1221 Schermerhorn, Bri  11 Cairo-Durham          23-08.75  

 10 # 1963 Edwards, Nathaley   9 Amsterdam             22-00.75  

 11 #  703 Bradley, Lauren    10 Averill Park          21-11.25  

 12 # 1164 Skiff, Ryan        SO Greenwich            x21-07.00  

 13 # 2870 McLaughlin, Bree   SR Stillwater            20-08.75  

 14 # 1155 McFarren, Grace    FR Greenwich            x20-06.00  

 15 # 1559 Domalewicz, Emily  JR Columbia              20-00.75  

 16 #  737 Ody, Jessica       10 Averill Park          19-06.75  

 17 # 1554 Cioffi, Alicia     SO Columbia             x18-08.50  

 18 # 2877 Zuzick, Morgan     SO Stillwater            18-05.00  

 19 # 2860 Colarusso, Shayla  SO Stillwater            18-00.50  

 20 # 1969 Miseno-Bowles, Ka   9 Amsterdam            x17-04.00  

 21 # 1962 Demitraszek, Alli   9 Amsterdam            x17-02.00  

 22 #  749 Ware, Rebecca      10 Averill Park          16-07.75  

 23 # 1974 Rodriguez, Yareli  10 Amsterdam            x13-06.00  

 24 # 2875 Renaud, Hailee      8 Stillwater           x12-09.00  

 25 #  736 Murray, Madelynn   11 Averill Park          x9-11.50     

 

                    Men - Team Rankings - 12 Events Scored

===============================================================================

    1) COLUMBIA                   166        2) Greenwich                  50   

    3) La Salle Institute          37        4) Stillwater                 31   

    5) Averill Park High School    21        6) Amsterdam                  18   

    7) Bethlehem High School       13        8) Troy Catholic High School  10   

    9) Schalmont                    8        9) Cairo-Durham                8   

 

Boys 300 Meter Dash

==========================================================================

    Name                    Year School                  Finals  H# Points

==========================================================================

  1 # 1192 Smith, Connor      JR Greenwich                 40.0   2  10   

  2 # 2471 Htoo, Nelson       11 Columbia                  40.2   2   8   

  3 # 2452 Cozzy, Anthony     11 Columbia                  40.4   1   6   

  4 # 2432 Adadjo, David      11 Columbia                  41.1   1   4   

  5 # 1226 DiGiovanni, Dante  12 Cairo-Durham              41.1   3   2   

  6 # 2777 Young, Nassir      JR La Salle Ins              41.8   1   1   

  7 # 2146 Miranda, Matt      SR Schalmont                 42.0   4 

  8 # 1228 Rivenburg, Corbin  11 Cairo-Durham              42.2   3 

  9 # 1987 Billington, Vince   8 Amsterdam                 42.4   4 

 10 # 2773 Wang, Justin       JR La Salle Ins              44.0   3 

 11 # 1187 Kilburn, Jeremy    JR Greenwich                 44.2   6 

 12 # 2520 Barber, Paul       12 Troy Catholi              44.2   4 

 13 # 2457 Desany, Nathaniel  11 Columbia                 x44.5   6 

 14 # 2437 Beams, Nathan      11 Columbia                 x44.5   5 

 15 # 2878 Brown, Hayden      JR Stillwater                44.8   2 

 16 # 2151 Tortorici, Christ  SO Schalmont                 45.2   5 

 17 # 2483 McLaughlin, Tyler  11 Columbia                 x46.1   6 

 18 #  759 Clerico, Michael   10 Averill Park              46.2   5 

 19 # 2519 Barber, Matt       10 Troy Catholi              47.3   6 

 

Boys 1000 Meter Run

==========================================================================

    Name                    Year School                  Finals  H# Points

==========================================================================

  1 # 2753 Hayes, Gitch       SO La Salle Ins            2:50.6   1  10   

  2 # 2488 Nova, Dominic      12 Columbia                2:52.0   1   8   

  3 # 2458 Donohue, Thomas    11 Columbia                2:53.6   1   6   

  4 # 1996 Marbrey, Connor    11 Amsterdam               2:54.5   1   4   

  5 # 2479 Marra, Jack         9 Columbia                3:01.4   1   2   

  6 # 2881 Gannon, John       SR Stillwater              3:02.8   1   1   

  7 # 2474 Kromer, Samuel     12 Columbia               x3:04.5   1 

  8 # 2146 Miranda, Matt      SR Schalmont               3:09.0   2 

  9 # 2487 Norton, Carter      8 Columbia               x3:09.1   1 

 10 # 2141 Ardis, Giovan      JR Schalmont               3:10.5   2 

 11 # 2497 Shaw, Ian          10 Columbia               x3:11.0   2 

 12 # 2001 Santiago, Joseph   10 Amsterdam               3:11.3   2 

 13 # 1231 Zeeb, Tyler        12 Cairo-Durham            3:13.4   2 

 14 # 2476 Lenney, Ethan      11 Columbia               x3:14.4   2 

 15 # 2465 Fajen, Stephen     11 Columbia               x3:16.7   2 

 16 # 2892 McClements, Aaron  SR Stillwater              3:16.8   3 

 17 # 2883 Ghorayeb, Amoun    FR Stillwater              3:18.7   3 

 18 # 2737 Badrie, Krishan    SO La Salle Ins            3:19.7   2 

 19 # 2528 Kania, Sebastian   12 Troy Catholi            3:21.3   3 

 20 # 1178 Brletich, Finn     SO Greenwich               3:21.8   3 

 21 # 4312 Esconde, Reigniel  11 Columbia               x3:23.5   3 

 22 # 1230 Tarik, Azzan       12 Cairo-Durham            3:27.1   3 

 23 # 2478 Mann, Joshua       12 Columbia               x3:42.8   3 

 24 # 2492 Rizzo, Anthony     12 Columbia               x3:50.7   3 

 

Boys 1600 Meter Run

==========================================================================

    Name                    Year School                  Finals  H# Points

==========================================================================

  1 # 2466 Farnan, Evan       10 Columbia                4:58.7   1  10   

  2 # 2524 Daley, Spencer     12 Troy Catholi            5:01.7   1   8   

  3 # 1231 Zeeb, Tyler        12 Cairo-Durham            5:19.7   1   6   

  4 # 2505 Yannone, Jacob     10 Columbia                5:20.5   1   4   

  5 #  210 Roeder, Griffin    10 Bethlehem Hi            5:23.9   1   2   

  6 # 2527 Gemmill, Cameren   11 Troy Catholi            5:28.0   1   1   

  7 # 2442 Brock, Aidan       10 Columbia                5:37.4   1 

  8 # 1177 Bink, Matt         SO Greenwich               5:52.8   2 

  9 # 2495 Seely, Ryan        10 Columbia               x6:00.6   2 

 10 #  168 Cowin, Jackson     10 Bethlehem Hi            6:03.2   2 

 11 #  222 Wang, Dylan         9 Bethlehem Hi            6:09.7   2 

 12 # 2525 Danz, Connor       10 Troy Catholi            6:22.1   2 

 

Boys 3200 Meter Run

=======================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

  1 # 2756 Martin, Andrew     SR La Salle Ins           12:06.8   10   

  2 #  199 Murphy, Patrick     9 Bethlehem Hi           12:32.1    8   

  3 # 2890 Lutz, Will         SO Stillwater             13:03.8    6   

  4 # 2887 Kirkwood, Jack     SR Stillwater             13:17.8    4   

 

Boys 50 Meter Hurdles

==========================================================================

    Name                    Year School                  Finals  H# Points

==========================================================================

  1 # 2483 McLaughlin, Tyler  11 Columbia                   9.1   1  10   

  2 # 1178 Brletich, Finn     SO Greenwich                  9.2   2   8   

  3 #  796 Sweet, Evan        10 Averill Park               9.3   1   6   

  4 # 2880 Foley, Kevin       SR Stillwater                 9.5   1   4   

  5 # 2743 Byrnes, Daniel     JR La Salle Ins              10.1   2   2   

  6 # 2470 Harris, Ethan      10 Columbia                  10.4   2   1   

 

Boys 4x200 Meter Relay

==========================================================================

    School                                               Finals  H# Points

==========================================================================

  1 Columbia  'A'                                        1:46.4   1  10   

     1) #2465 Fajen, Stephen 11         2) #2504 Wheeler, Alexandros 10   

     3) #2471 Htoo, Nelson 11           4) #2452 Cozzy, Anthony 11        

  2 Greenwich  'A'                                       1:46.8   1   8   

  3 Columbia  'B'                                       x1:56.0   2 

  4 Amsterdam  'A'                                       1:56.7   3   6   

  5 Stillwater  'A'                                      1:57.8   2   4   

  6 Schalmont  'A'                                       1:58.5   3   2   

  7 Troy Catholic High School  'A'                       1:58.9   1   1   

  8 Averill Park High School  'A'                        2:00.0   2 

  9 Averill Park High School  'B'                       x2:04.0   3 

 

Boys 4x800 Meter Relay

=======================================================================

    School                                               Finals  Points

=======================================================================

  1 Columbia  'A'                                        9:46.2   10   

     1) #2479 Marra, Jack 9             2) #2474 Kromer, Samuel 12        

     3) #2497 Shaw, Ian 10              4) #2487 Norton, Carter 8         

  2 La Salle Institute  'A'                             10:14.5    8   

  3 Columbia  'B'                                      x10:25.9  

  4 Averill Park High School  'A'                       10:33.4    6   

 

Boys High Jump

=======================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

  1 # 2461 Durivage, Chase    11 Columbia               5-10.00   10   

  2 # 2434 Albano, Carter     10 Columbia               5-06.00    8   

  3 # 2147 Rash, Merrick      FR Schalmont              5-03.00    5   

  3 # 2460 Durivage, Carter   10 Columbia               5-03.00    5   

  5 # 2881 Gannon, John       SR Stillwater             5-00.00    2   

  5 # 2457 Desany, Nathaniel  11 Columbia              x5-00.00  

  5 # 2462 Eldred, Zachary    12 Columbia              x5-00.00  

  5 # 2467 Gruber, Benjamin   11 Columbia              x5-00.00  

  9 #  757 Bonesteel, Samuel   9 Averill Park           4-09.00    0.50

  9 # 1185 Hawrysz, Ryan      JR Greenwich              4-09.00    0.50

 11 #  211 Rowe, Mason        10 Bethlehem Hi           4-06.00  

 11 # 1187 Kilburn, Jeremy    JR Greenwich              4-06.00  

 11 #  773 Johnson, August    11 Averill Park           4-06.00  

 11 # 2773 Wang, Justin       JR La Salle Ins           4-06.00  

 15 #  791 Perala, Owen        9 Averill Park           4-00.00  

 15 #  762 Crupi, Jacob        9 Averill Park          x4-00.00  

 15 # 1194 Wade, John         FR Greenwich              4-00.00  

 -- # 2878 Brown, Hayden      JR Stillwater                  NH  

 -- #  793 Richter, Ryan       9 Averill Park                NH  

 

Boys Pole Vault

=======================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

  1 # 1179 Brownell, Damon`   SR Greenwich             11-00.00   10   

  2 # 2450 Conboy, Billy      10 Columbia               9-06.00    8   

  3 # 2743 Byrnes, Daniel     JR La Salle Ins          J9-06.00    6   

  4 # 2481 McAdoo, Brandon    10 Columbia               9-00.00    4   

  5 #  767 Elliott, Lorenzo   12 Averill Park           7-06.00    2   

  6 # 1178 Brletich, Finn     SO Greenwich              7-00.00    0.50

  6 #  766 Elliott, Gianni     8 Averill Park           7-00.00    0.50

  8 # 2764 Murphy, Patrick    FR La Salle Ins          J7-00.00  

  9 #  211 Rowe, Mason        10 Bethlehem Hi          J7-00.00  

 10 # 1185 Hawrysz, Ryan      JR Greenwich              6-06.00  

 11 # 2776 Whalen, James      SO La Salle Ins           6-00.00  

 

Boys Long Jump

==========================================================================

    Name                    Year School                  Finals  H# Points

==========================================================================

  1 # 2504 Wheeler, Alexandr  10 Columbia              21-01.00   2  10   

  2 # 1990 Gomez, Jacob       11 Amsterdam             20-08.50   2   8   

  3 # 1176 Bink, Bill         JR Greenwich             17-04.00   2   6   

  4 # 2434 Albano, Carter     10 Columbia              17-03.00   2   4   

  5 # 2462 Eldred, Zachary    12 Columbia              16-10.00   2   2   

  6 #  159 Bhatia-Guerin, Mi  10 Bethlehem Hi          16-01.00   2   1   

  7 # 1181 Gartner, Charlie   JR Greenwich             15-10.50   2 

  8 # 2440 Bogue, William      9 Columbia             x15-09.00   2 

  9 # 2532 Shull, Caleb        9 Troy Catholi          15-08.75   2 

 10 # 2895 Perniciaro, Frank  FR Stillwater            15-06.00   1 

 11 # 2500 Urmilevicius, Tho  11 Columbia             x15-02.25   1 

 12 # 1180 Dixson, Hunter     10 Greenwich             14-09.50   1 

 13 # 2530 Loughlin, Kenan     9 Troy Catholi          14-09.00   2 

 13 # 2449 Clarke, Ryan        9 Columbia             x14-09.00   1 

 15 # 2900 Varvaro, Daniel    SR Stillwater            14-01.25   2 

 16 #  191 Martone, Kevin     10 Bethlehem Hi          14-00.50   2 

 17 #  796 Sweet, Evan        10 Averill Park          13-08.25   1 

 18 #  774 Kasuba, Brendan     9 Averill Park          12-09.50   1 

 19 # 2880 Foley, Kevin       SR Stillwater            11-11.75   2 

 20 #  200 O'Brien, Dean      10 Bethlehem Hi          11-02.00   1 

 21 #  171 Forand, Jonathan   10 Bethlehem Hi          x9-10.00   1 

 22 # 1191 Nolan, Connor      FR Greenwich             x8-09.00   1 

 -- #  173 Gillespie, Danny   11 Bethlehem Hi              FOUL   1 

 

Boys Triple Jump

=======================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

  1 # 2504 Wheeler, Alexandr  10 Columbia              43-03.00   10   

  2 # 2462 Eldred, Zachary    12 Columbia              37-04.50    8   

  3 # 2434 Albano, Carter     10 Columbia              37-01.25    6   

  4 # 2460 Durivage, Carter   10 Columbia             x35-11.50  

  5 # 1185 Hawrysz, Ryan      JR Greenwich             35-01.25    4   

  6 # 2500 Urmilevicius, Tho  11 Columbia             x34-07.75  

  7 #  159 Bhatia-Guerin, Mi  10 Bethlehem Hi          32-09.50    2   

  8 # 2147 Rash, Merrick      FR Schalmont             32-08.00    1   

  9 # 2530 Loughlin, Kenan     9 Troy Catholi          32-06.00  

 10 # 2440 Bogue, William      9 Columbia             x31-10.75  

 11 # 2900 Varvaro, Daniel    SR Stillwater            31-05.00  

 12 #  191 Martone, Kevin     10 Bethlehem Hi          30-10.50  

 13 #  200 O'Brien, Dean      10 Bethlehem Hi          24-03.00  

 -- #  173 Gillespie, Danny   11 Bethlehem Hi              FOUL  

 

Boys Shot Put

=======================================================================

    Name                    Year School                  Finals  Points

=======================================================================

  1 # 2888 Koval, Jeremy      SR Stillwater            36-10.25   10   

  2 # 2437 Beams, Nathan      11 Columbia              35-01.00    8   

  3 #  792 Powers, Henry      11 Averill Park          35-00.00    6   

  4 # 2433 Alaxanian, Aidan   11 Columbia              34-02.50    4   

  5 # 1195 Young, James       SR Greenwich             34-00.50    2   

  6 # 1179 Brownell, Damon`   SR Greenwich             33-08.00    1   

  7 # 2144 Goldstein, Ryan    JR Schalmont             32-05.50  

  8 # 2459 Dupuis, Guerin     11 Columbia              32-03.00  

  9 # 2454 Crawford, Aiden    11 Columbia             x31-06.00  

 10 # 1182 Ginart, Matthew    SR Greenwich             30-11.75  

 11 # 2482 McLaughlin, Antho   8 Columbia             x30-06.00  

 12 # 1995 Kline, Alex        11 Amsterdam             30-04.75  

 13 # 2002 Sarabia, Mason     10 Amsterdam             30-02.50  

 14 # 2470 Harris, Ethan      10 Columbia             x29-02.50  

 15 # 1997 Mascaro, Noah      12 Amsterdam             29-00.50  

 16 # 2889 Lesson, Zak        SO Stillwater            27-04.00  

 17 # 1173 Abate, Thomas      SR Greenwich            x27-03.25  

 18 # 1986 Ayala, Armani       9 Amsterdam            x25-08.00  

 19 # 2142 Clark, Jacob       FR Schalmont             24-01.25  

 20 # 2738 Bourgeois, Cole    SO La Salle Ins          23-10.75  

 21 # 2533 Taylor, Scott       9 Troy Catholi          23-01.00  

 22 # 2901 Williams, Gabe     FR Stillwater            22-00.75  

 23 # 1230 Tarik, Azzan       12 Cairo-Durham          21-10.00  

 24 # 2775 Whalen, Daniel     JR La Salle Ins          21-07.25  

 25 # 2885 Keegan, Derek      SO Stillwater           x20-08.00