2019-20 Indoor Track
League Meet #3B
at Union College - 12/21/19

Back to Main Page

Jump to Boys Results

Licensed to Sky's The Limit Track and Field
                                      HY-TEK's Meet Manager 12/21/2019 09:26 PM
              2019-20 Tri County Indoor Track League - 12/21/2019              
                                League Meet 3B                                 
                                 Union College                                 
                                    Results    
 
                    Women - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Burnt Hills - Ballston Lak  93        2) Ballston Spa High School   68   
    3) Albany High School          63        4) FONDA-FULTONVILLE          54   
    5) Bethlehem High School       49        6) Cobleskill-Richmondville   45   
    7) Broadalbin-Perth            28        8) Gloversville               20   
    9) Berne-Knox-Westerlo Centra  10        9) Hoosic Valley              10   
   11) COLUMBIA                     6       12) Albany Leadership HS for    2                                     
 
Girls 45 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 # 2663 Liverpool, Syaira  11 Albany High                6.2   1  10   
  2 #  102 Douglas, Camella    9 Bethlehem Hi               6.3   1   8   
  3 # 2664 Lowe, Teanna       10 Albany High                6.5   1   6   
  4 # 2714 Schroeder, Taylor  SO Cobleskill-R               6.6   2   4   
  5 # 2585 Wiggins, Kimora    FR Albany Leade               6.7   4   2   
  6 #  147 Soares, Lia        12 Bethlehem Hi               6.7   1   1   
  7 # 2645 Bryant, Aliyah     12 Albany High                6.7   2 
  8 # 2570 Forney, Chyna      JR Albany Leade               6.7   4 
  9 # 1265 Paolino, Julia     JR Burnt Hills                6.9   5 
  9 #  141 Riker, Lauren      11 Bethlehem Hi               6.9   3 
 11 # 1274 Stoeckl, Lorianna  SO Burnt Hills                6.9   2 
 11 # 1255 Lahn-Scofield, Ky  JR Burnt Hills                6.9   4 
 13 # 2651 Cooley, Kamarie    10 Albany High               x7.0   3 
 14 # 3076 Campione, Elizabe  SO Gloversville               7.0   6 
 15 # 2568 Faulkner, Shy'yon  FR Albany Leade               7.0   7 
 15 #  115 Hoogkamp, Isabell   9 Bethlehem Hi              x7.0   5 
 17 # 1249 Irwin, Cady        SO Burnt Hills               x7.1   5 
 17 #  546 Bickel, Kathryn    11 Ballston Spa               7.1   8 
 17 # 2644 Bristel, Helena     9 Albany High               x7.1   7 
 20 # 1242 Carr, Marissa      SO Burnt Hills               x7.1   5 
 20 #  551 Freightenburgh, Z  11 Ballston Spa               7.1   9 
 22 # 2698 Batchler, Abigail  FR Cobleskill-R               7.1   3 
 23 #  138 Reilly, Caroline   10 Bethlehem Hi              x7.2   2 
 24 # 2989 Mee, Taylor        JR Gloversville               7.2   6 
 25 #  565 Roberts, Jaeda      9 Ballston Spa               7.2   6 
 25 # 2697 Adamoschek, Evang  FR Cobleskill-R               7.2   4 
 27 # 1877 Brunell, Chelsi    11 Fonda-Fulton               7.2   8 
 28 # 2711 Palencia, Madison  JR Cobleskill-R              x7.3   3 
 29 # 1254 Kile, Leah         SO Burnt Hills               x7.3   7 
 29 # 1573 Hoxie, Kelly       SO Columbia                   7.3   6 
 29 # 1888 Monette, Mackenzi  11 Fonda-Fulton               7.3   8 
 32 # 1606 Saja, Shelby       JR Columbia                   7.3   8 
 33 # 1591 Nwaefuna, Laura    JR Columbia                   7.3   9 
 34 #  557 Lunman, Alyssa     11 Ballston Spa              x7.4  10 
 35 # 2111 DeMagistris, Sidn  SR Gloversville               7.5   7 
 36 # 1553 Burns, Bridget     SO Columbia                  x7.6  10 
 37 #  561 Mull, Elizabeth    10 Ballston Spa              x7.7   9 
 38 #  568 Wachtel, Carleigh  12 Ballston Spa              x8.0  10 
 39 # 1546 Bates, Leila       SO Columbia                  x8.2   9 
 
Girls 300 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 # 1250 James, Raia        SR Burnt Hills               45.1   1  10   
  2 #  553 Gurwitz, Emma      10 Ballston Spa              45.3   1   8   
  3 # 2659 Kelly, Grace       10 Albany High               47.4   3   6   
  4 # 1896 Sandel, Jill        9 Fonda-Fulton              47.5   2   4   
  5 # 2648 Chaney, Natavia    12 Albany High               47.7   2   2   
  6 # 2664 Lowe, Teanna       10 Albany High               47.8   1   1   
  7 # 1267 Patrick, Alexis    SO Burnt Hills               47.9   3 
  8 # 2645 Bryant, Aliyah     12 Albany High              x49.4   2 
  9 # 1611 Thorpe, Cailyn     SO Columbia                  49.7   7 
 10 #  558 McNamara, Shea     11 Ballston Spa              50.3   4 
 11 #  551 Freightenburgh, Z  11 Ballston Spa              50.9   5 
 12 #  278 Ohl, Maddy          8 Hoosic Valle              51.1   5 
 13 # 1265 Paolino, Julia     JR Burnt Hills               51.6   4 
 14 #  149 Thornton, Etta     10 Bethlehem Hi              52.0   3 
 15 # 1561 Dyer, Grace        FR Columbia                  52.1  11 
 16 # 2698 Batchler, Abigail  FR Cobleskill-R              52.4   6 
 17 # 1255 Lahn-Scofield, Ky  JR Burnt Hills              x52.6   6 
 18 #   83 Baldwin, Elizabet   9 Bethlehem Hi              52.8   4 
 19 #  115 Hoogkamp, Isabell   9 Bethlehem Hi              53.0   5 
 20 #  557 Lunman, Alyssa     11 Ballston Spa             x54.1   9 
 21 # 1573 Hoxie, Kelly       SO Columbia                  54.4   6 
 22 # 2711 Palencia, Madison  JR Cobleskill-R              54.7   6 
 23 # 2008 Burt, Katelyn       8 Berne-Knox-W              54.8   7 
 24 # 2015 Simpson, Olivia    11 Berne-Knox-W              55.1   9 
 25 # 1901 Vainauskas, Avary   9 Fonda-Fulton              56.5   8 
 26 # 2706 Golden, Leighanne  FR Cobleskill-R              56.7   8 
 27 # 1883 Cole, Amber         9 Fonda-Fulton              57.0   8 
 28 # 1278 Warner, Carly      SO Burnt Hills              x57.3  11 
 29 #  565 Roberts, Jaeda      9 Ballston Spa             x57.6   9 
 30 # 1254 Kile, Leah         SO Burnt Hills              x57.9  10 
 31 # 1543 Arsenault, Haley    7 Columbia                 x58.0   7 
 32 # 1897 Scutt, Gabe         9 Fonda-Fulton             x58.7   8 
 33 # 1888 Monette, Mackenzi  11 Fonda-Fulton           x1:01.2   9 
 34 # 1546 Bates, Leila       SO Columbia               x1:03.8   7 
 35 #  272 Clarkson, Shaylee  SO Hoosic Valle            1:05.0  10 
 36 # 2574 Hines, Luvlee      FR Albany Leade            1:06.5  11 
 37 # 2571 Griffith, Kiera    SO Albany Leade            1:07.8  10 
 38 # 2586 Williams, Ivyona   FR Albany Leade            1:10.9  11 
 39 # 2011 Howland, Kim       10 Berne-Knox-W            1:11.7  10 
 
Girls 600 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 # 2119 Rhea, Winter       SR Gloversville            1:52.9   1  10   
  2 # 1256 Lewis, Hannah      JR Burnt Hills             1:53.8   1   8   
  3 #  566 Skylstad, Olivia   11 Ballston Spa            1:54.7   1   6   
  4 # 2703 Dunham, Grace      JR Cobleskill-R            1:55.3   1   4   
  5 #  549 DuBois, Kelly      10 Ballston Spa            1:55.8   1   2   
  6 #  556 Kruzinski, Makayl   8 Ballston Spa            1:56.5   1   1   
  7 #  558 McNamara, Shea     11 Ballston Spa           x1:58.4   1 
  8 # 1875 Anderson, Talia     9 Fonda-Fulton            1:58.8   2 
  9 # 2660 Huba, Kayla        10 Albany High             1:59.2   1 
 10 # 1894 Roman, Janiece     10 Fonda-Fulton            2:02.6   1 
 11 # 1878 Butler, Adriana    12 Fonda-Fulton            2:04.6   1 
 12 # 2659 Kelly, Grace       10 Albany High             2:05.8   2 
 13 # 2670 Rivera, Aliyah     10 Albany High             2:06.6   2 
 14 # 1252 Jerry, Carmela     JR Burnt Hills             2:07.1   1 
 15 # 2014 Rodrigue, Vanessa  12 Berne-Knox-W            2:10.3   2 
 16 # 2578 Nicholson, Raycel  SO Albany Leade            2:10.8   2 
 17 #  559 Miller, Sophie     10 Ballston Spa           x2:11.8   2 
 18 # 1598 Premo, Julie       JR Columbia                2:14.4   3 
 19 # 2706 Golden, Leighanne  FR Cobleskill-R            2:14.9   3 
 20 #  116 Hughes, Nia        10 Bethlehem Hi            2:16.2   3 
 21 # 1599 Ratcliff, Tristyn   7 Columbia                2:16.8   3 
 22 # 1556 Davis, Grace       SR Columbia                2:18.3   3 
 23 # 1558 Digman, Samantha   SO Columbia               x2:18.8   3 
 24 # 2652 Diaz De La Cruz,   11 Albany High            x2:19.3   2 
 25 # 2015 Simpson, Olivia    11 Berne-Knox-W            2:19.3   3 
 26 # 2676 Thomas, Ja'lana    10 Albany High            x2:21.6   2 
 27 #   96 Cuccolo, Rachel     9 Bethlehem Hi            2:27.3   2 
 28 # 1899 Stearns, Kaitlyn    9 Fonda-Fulton           x2:30.4   3 
 29 # 2704 Fancher, Rylee     JR Cobleskill-R            2:30.8   3 
 30 # 2011 Howland, Kim       10 Berne-Knox-W            2:58.8   3 
 
Girls 1000 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 # 1266 Paolino, Mia        8 Burnt Hills             3:19.0   1  10   
  2 # 2013 Puzulis, Michelle  11 Berne-Knox-W            3:26.8   1   8   
  3 # 1550 Bogucki, Kaitlin    7 Columbia                3:27.9   1   6   
  4 #  545 Bashant, Ruby      11 Ballston Spa            3:28.9   1   4   
  5 #  549 DuBois, Kelly      10 Ballston Spa            3:30.7   1   2   
  6 #  547 Chateauneuf, Nath  10 Ballston Spa            3:34.0   1   1   
  7 # 1243 Cataldo, Amelia    SO Burnt Hills             3:34.7   1 
  8 # 1273 Smith, Madison     JR Burnt Hills             3:35.9   1 
  9 # 1235 Ball, Emma         FR Burnt Hills            x3:39.4   1 
 10 # 1270 Rounds, Lindsay    JR Burnt Hills            x3:45.1   1 
 11 # 1887 Miller, Isabella    8 Fonda-Fulton            3:45.1   2 
 12 #  554 Hu, Sabrina        11 Ballston Spa           x3:47.7   2 
 13 # 2673 Shipherd, Willow   10 Albany High             3:53.4   1 
 14 # 1898 Snell, Kimberlee   10 Fonda-Fulton            3:55.2   2 
 15 # 2646 Carrera, Scarlet   10 Albany High             4:03.1   2 
 16 # 2699 Butler, Danielle   SO Cobleskill-R            4:03.5   2 
 17 # 2112 Fisher, Ashley     JR Gloversville            4:04.0   1 
 18 # 2008 Burt, Katelyn       8 Berne-Knox-W            4:07.7   2 
 19 # 2110 Conyne, Nature     SR Gloversville            4:10.3   1 
 20 # 1558 Digman, Samantha   SO Columbia                4:10.7   2 
 21 # 2705 Foote, Hannah-Ros  SR Cobleskill-R            4:21.4   2 
 22 # 1543 Arsenault, Haley    7 Columbia                4:21.8   2 
 23 #  109 Furgele, Olivia    11 Bethlehem Hi            4:24.6   2 
 24 # 1899 Stearns, Kaitlyn    9 Fonda-Fulton            4:42.6   2 
 25 # 1884 Freeman, Kaylee    10 Fonda-Fulton           x4:49.1   2 
 26 # 1903 Yun, Evelyn        10 Fonda-Fulton           x5:01.8   2 
 
Girls 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 # 1276 Vendetti, Jamisen  SO Burnt Hills             5:11.2   10   
  2 # 1279 Whited, Madison    JR Burnt Hills             5:31.6    8   
  3 # 1882 Clear, Haley       11 Fonda-Fulton            5:37.7    6   
  4 #   85 Bolke, Annie        9 Bethlehem Hi            5:43.4    4   
  5 # 2661 Lamont, Hannah      9 Albany High             5:54.3    2   
  6 # 2702 DesRoches, Kendyl  JR Cobleskill-R            6:00.6    1   
  7 #   86 Bowerman, Morgan   12 Bethlehem Hi            6:07.7  
  8 #  280 Rose, Katie        SO Hoosic Valle            6:29.5  
  9 # 1880 Charboneau, Emma    9 Fonda-Fulton            6:33.1  
 10 #  103 Du, Ziran          10 Bethlehem Hi            6:57.3  
 11 #  108 Furgele, Ava        9 Bethlehem Hi           x7:00.8  
 12 # 1884 Freeman, Kaylee    10 Fonda-Fulton            7:28.9  
 13 # 1903 Yun, Evelyn        10 Fonda-Fulton           x7:36.9  
 
Girls 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #  548 DeMars, Faith      12 Ballston Spa           10:36.0   10   
  2 #   99 Dawson, Maia       12 Bethlehem Hi           11:23.5    8   
  3 # 2662 Levy, Dalia        11 Albany High            11:35.8    6   
  4 # 1882 Clear, Haley       11 Fonda-Fulton           12:16.1    4   
  5 #  140 Ridgway, Sophie    12 Bethlehem Hi           13:15.0    2   
 
Girls 50 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 #  461 Tyler, Ava         11 Broadalbin-P               8.4   1  10   
  2 # 1267 Patrick, Alexis    SO Burnt Hills                8.7   1   8   
  3 # 1265 Paolino, Julia     JR Burnt Hills                8.9   2   6   
  4 # 1274 Stoeckl, Lorianna  SO Burnt Hills                9.1   1   4   
  5 # 2675 Taylor-Skervin, K  10 Albany High                9.3   2   2   
  6 # 1879 Capparello, Giuli  12 Fonda-Fulton               9.3   1   1   
  7 # 1890 Mormile, Megan     11 Fonda-Fulton               9.7   2 
  8 # 1898 Snell, Kimberlee   10 Fonda-Fulton              10.0   2 
  9 # 1893 Petersen, Amelia    9 Fonda-Fulton             x10.0   4 
 10 # 2652 Diaz De La Cruz,   11 Albany High               10.4   3 
 11 #  272 Clarkson, Shaylee  SO Hoosic Valle              10.7   4 
 12 # 1558 Digman, Samantha   SO Columbia                  11.1   3 
 13 # 2640 Antoine, Sharon    10 Albany High               11.3   3 
 
Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Burnt Hills - Ballston Lake  'A'                     2:00.5   1  10   
     1) #1250 James, Raia SR            2) #1256 Lewis, Hannah JR         
     3) #1263 Odom, Sydney SO           4) #1274 Stoeckl, Lorianna SO     
  2 Albany High School  'A'                              2:02.1   2   8   
  3 Fonda-Fultonville  'A'                               2:03.7   3   6   
  4 Cobleskill-Richmondville  'A'                        2:06.3   3   4   
  5 Ballston Spa High School  'A'                        2:06.8   2   2   
  6 Bethlehem High School  'A'                           2:06.9   1   1   
  7 Columbia  'A'                                        2:11.6   1 
  8 Gloversville  'A'                                    2:11.6   4 
  9 Burnt Hills - Ballston Lake  'B'                    x2:12.7   4 
 10 Bethlehem High School  'B'                          x2:13.1   2 
 11 Hoosic Valley  'A'                                   2:13.5   3 
 12 Fonda-Fultonville  'B'                              x2:21.6   4 
 13 Columbia  'B'                                       x2:22.0   4 
 
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Burnt Hills - Ballston Lake  'A'                     4:35.9   10   
     1) #1250 James, Raia SR            2) #1276 Vendetti, Jamisen SO     
     3) #1267 Patrick, Alexis SO        4) #1256 Lewis, Hannah JR         
  2 Burnt Hills - Ballston Lake  'B'                    x4:42.3  
  3 Ballston Spa High School  'A'                        4:47.9    8   
  4 Albany High School  'A'                              4:51.9    6   
  5 Fonda-Fultonville  'A'                               5:03.7    4   
  6 Ballston Spa High School  'B'                       x5:07.9  
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Ballston Spa High School  'A'                       11:01.6   10   
     1) #545 Bashant, Ruby 11           2) #548 DeMars, Faith 12          
     3) #556 Kruzinski, Makayla 8       4) #566 Skylstad, Olivia 11       
  2 Fonda-Fultonville  'A'                              11:46.2    8   
  3 Albany High School  'A'                             11:47.8    6   
  4 Cobleskill-Richmondville  'A'                       12:11.1    4   
  5 Gloversville  'A'                                   12:23.8    2   
  6 Burnt Hills - Ballston Lake  'A'                    13:03.2    1   
  7 Columbia  'A'                                       13:10.9  
  8 Bethlehem High School  'A'                          13:57.9  
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #  282 Salisbury, Amanda  S0 Hoosic Valle          J4-10.00   10   
  2 #  461 Tyler, Ava         11 Broadalbin-P          J4-08.00    8   
  3 #  553 Gurwitz, Emma      10 Ballston Spa          J4-08.00    6   
  4 # 1896 Sandel, Jill        9 Fonda-Fulton          J4-06.00    4   
  5 # 1875 Anderson, Talia     9 Fonda-Fulton          J4-03.00    2   
  6 #  121 Koutsourades, Ele  11 Bethlehem Hi          J4-03.00    1   
  7 # 1243 Cataldo, Amelia    SO Burnt Hills           J4-03.00  
  8 # 1233 Baker, Avri        SO Burnt Hills           J4-00.00  
  9 # 2705 Foote, Hannah-Ros  SR Cobleskill-R          J4-00.00  
 10 # 1242 Carr, Marissa      SO Burnt Hills            3-09.00  
 10 # 1246 Ewing, Carlianna    8 Burnt Hills           x3-09.00  
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #  461 Tyler, Ava         11 Broadalbin-P           9-06.00   10   
  2 #  546 Bickel, Kathryn    11 Ballston Spa           7-00.00    8   
 -- # 1877 Brunell, Chelsi    11 Fonda-Fulton                NH  
 -- # 1890 Mormile, Megan     11 Fonda-Fulton                NH  
 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 # 2701 Chamberlain, Oliv  JR Cobleskill-R          17-03.75   10   
  2 # 2714 Schroeder, Taylor  SO Cobleskill-R          14-01.50    8   
  3 # 1875 Anderson, Talia     9 Fonda-Fulton          14-00.00    6   
  4 # 2675 Taylor-Skervin, K  10 Albany High           13-05.50    4   
  5 # 2120 Salvione, Macey    JR Gloversville          12-11.00    2   
  6 # 1257 Lozano, Selena      8 Burnt Hills           12-04.75    1   
  7 # 1275 Vendetti, Ava       8 Burnt Hills           12-04.25  
  8 #  155 Zollman, Jasmine   12 Bethlehem Hi          11-11.75  
  9 # 1263 Odom, Sydney       SO Burnt Hills           11-11.50  
 10 #   94 Conway, Cameron    10 Bethlehem Hi          11-06.00  
 11 # 1901 Vainauskas, Avary   9 Fonda-Fulton          11-02.50  
 12 # 2114 Johnson, Reagan    SO Gloversville          10-02.75  
 13 # 2651 Cooley, Kamarie    10 Albany High           10-01.75  
 14 #  120 Kotary, Ava        11 Bethlehem Hi           9-09.25  
 15 #  565 Roberts, Jaeda      9 Ballston Spa           9-08.25  
 16 # 1240 Brooks, Emily      SO Burnt Hills           x9-05.50  
 17 #  281 Ryan, Kaitlyn      JR Hoosic Valle           9-03.00  
 18 #  568 Wachtel, Carleigh  12 Ballston Spa           8-01.75  
 -- #  135 Plunkett, Lauren   12 Bethlehem Hi              FOUL  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 # 2701 Chamberlain, Oliv  JR Cobleskill-R          35-11.75   10   
  2 #  143 Ryan, Ciara        10 Bethlehem Hi          29-11.00    8   
  3 # 2120 Salvione, Macey    JR Gloversville          29-02.00    6   
  4 # 2675 Taylor-Skervin, K  10 Albany High           28-10.00    4   
  5 # 1263 Odom, Sydney       SO Burnt Hills           27-03.25    2   
  6 # 1900 Vainauskas, Amaya  11 Fonda-Fulton          26-09.50    1   
  7 #  155 Zollman, Jasmine   12 Bethlehem Hi          26-02.75  
  8 # 1890 Mormile, Megan     11 Fonda-Fulton          24-01.00  
  9 # 1879 Capparello, Giuli  12 Fonda-Fulton          23-07.00  
 10 #  281 Ryan, Kaitlyn      JR Hoosic Valle          23-03.25  
 11 # 2639 Ahmed, Ayisha      10 Albany High           21-00.50  
 -- #   94 Conway, Cameron    10 Bethlehem Hi              FOUL  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #  130 Nash, Hayley       12 Bethlehem Hi          32-08.75   10   
  2 # 1895 Rose, Sierra       12 Fonda-Fulton          30-07.25    8   
  3 #  145 Sauders, Madeline  11 Bethlehem Hi          29-10.75    6   
  4 # 1260 Martin, Riley      SR Burnt Hills           28-05.25    4   
  5 # 2014 Rodrigue, Vanessa  12 Berne-Knox-W          28-03.50    2   
  6 # 1244 Cataldo, Shelby     8 Burnt Hills           28-01.50    1   
  7 #  568 Wachtel, Carleigh  12 Ballston Spa          28-01.25  
  8 # 1889 Montano, Eliana    10 Fonda-Fulton          27-11.25  
  9 # 2565 Campbell, Adriana  SR Albany Leade          26-04.00  
 10 # 1552 Bombard, Alexis    SR Columbia              24-06.75  
 11 # 2111 DeMagistris, Sidn  SR Gloversville          24-03.25  
 11 # 2705 Foote, Hannah-Ros  SR Cobleskill-R          24-03.25  
 13 # 2651 Cooley, Kamarie    10 Albany High           23-09.50  
 14 # 1576 Kerber, Ellen      SR Columbia              23-08.50  
 15 #  269 Burdick, Alyssa    SR Hoosic Valle          23-06.25  
 16 #  270 Burdick, Mikayla   SR Hoosic Valle          22-11.75  
 17 # 1269 Rabbitt, Ashley    SO Burnt Hills           22-08.25  
 18 # 2654 Frater, Jaharah    10 Albany High           21-05.00  
 19 # 1595 Paxton, Brenna     JR Columbia              21-01.00  
 20 # 1248 Gotobed, Alyssa    SR Burnt Hills          x20-08.00  
 21 # 1262 O'Connor, Jillian  SO Burnt Hills          x20-05.00  
 22 # 1554 Cioffi, Alicia     SO Columbia             x19-11.00  
 23 # 2680 Townsend, Hayley   10 Albany High           19-09.00  
 24 #  561 Mull, Elizabeth    10 Ballston Spa          19-01.75  
 25 # 2115 Kolesnokov, Hanna  FR Gloversville          18-09.50  
 26 # 2576 Howell, Yealina    FR Albany Leade          18-02.50  
 27 # 2116 Lee, Kaylin        SR Gloversville          18-01.25  
 28 # 2704 Fancher, Rylee     JR Cobleskill-R          16-08.50  
 29 # 2707 Hill, Maryn        SO Cobleskill-R          16-04.75  
 30 # 2667 Negash, Zebib      10 Albany High          x15-10.00  
 31 #  564 Richey, Michaela   10 Ballston Spa          13-08.25  
 32 # 2580 Othman, Sabaa      JR Albany Leade          13-07.00  
 33 # 2658 Harman, Fianna      9 Albany High          x13-05.00  
 
                    Men - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) FONDA-FULTONVILLE           75        2) Burnt Hills - Ballston La  74   
    3) Albany High School          71        4) Broadalbin-Perth           54   
    5) Cobleskill-Richmondville    52        6) Ballston Spa High School   49   
    7) Bethlehem High School       43.33     8) Hoosic Valley              28   
    9) COLUMBIA                    12.33    10) Gloversville                6   
   11) Christian Brothers Academy   0.33                         
 
Boys 45 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 # 2431 Woods, André       SR Albany High                5.6   1  10   
  2 #  465 Jackson, Zy-Dain   12 Broadalbin-P               5.7   1   8   
  3 # 2721 Gerhardt, Isaiah   SR Cobleskill-R               5.7   1   6   
  4 #  209 Roberts, Max       12 Bethlehem Hi               5.7  12   4   
  5 #  593 Tan, Kentaro       10 Ballston Spa               5.7  12   2   
  6 #  580 Hannah, Isaiah      9 Ballston Spa               5.8  12   1   
  7 # 2414 Poole, Kwali       SR Albany High                6.0   2 
  8 #  464 Henry, Kyle        12 Broadalbin-P               6.0   2 
  9 #  453 Ucci, Matt         11 Christian Br               6.1   1 
 10 # 2121 Abbas, Emran       JR Gloversville               6.1   3 
 11 # 2124 Masri, Feras       SR Gloversville               6.1   7 
 12 #  188 Lennard, Nathanie  11 Bethlehem Hi               6.1   5 
 13 #  469 O'Dell, Hunter      9 Broadalbin-P               6.2   3 
 14 #  217 St. Cyr, Jackson    9 Bethlehem Hi               6.2   7 
 15 # 2424 Thaw, Klue         FR Albany High                6.2   2 
 16 # 2453 Cramer, Jarod      12 Columbia                   6.3   5 
 17 # 1936 Woodman, Camden    11 Fonda-Fulton               6.3   4 
 18 #  410 Dutcher, Avery     10 Christian Br               6.4   8 
 19 # 1927 Saltsman, Alex     10 Fonda-Fulton               6.5   3 
 19 # 2394 Brusch, Michael    Sr Albany High               x6.5   2 
 21 #  578 Gingeresky, Steph  11 Ballston Spa               6.5   9 
 22 # 1299 Jerzak, Nate       SO Burnt Hills                6.5   5 
 23 # 2727 McCann, Bryce       7 Cobleskill-R               6.6   4 
 23 #  429 Mbugua, Karu       10 Christian Br               6.6   8 
 23 # 1314 Van Buren, Austin  SR Burnt Hills                6.6   7 
 23 # 1904 Carpenter, Michae   9 Fonda-Fulton               6.6   3 
 27 # 2722 Griffith, Nash     SO Cobleskill-R               6.6   4 
 28 # 2387 Akande, Goodness   SO Albany High               x6.7   5 
 28 # 2468 Hammill, Devin     11 Columbia                   6.7   6 
 30 # 2023 Mockler, CJ         9 Berne-Knox-W               6.7   4 
 31 #  599 Zadoorian, Riley   11 Ballston Spa              x6.8  10 
 32 # 2026 Quay, Kyle         10 Berne-Knox-W               6.8   8 
 33 # 2025 Murphy, Ryan       10 Berne-Knox-W               6.8   8 
 34 # 2425 Utsey, Shamir      SO Albany High               x6.9   6 
 34 # 1934 Tommell, Marc      10 Fonda-Fulton              x6.9   7 
 36 # 2693 Sementilli, Antho  10 Christian Br              x6.9  10 
 37 # 1916 Kosiba, Malcolm    11 Fonda-Fulton              x7.0   9 
 37 #  598 Willard, Riley     12 Ballston Spa              x7.0  10 
 39 # 1912 Duval, Derek       10 Fonda-Fulton              x7.0   6 
 40 # 2472 Jones, Evan        12 Columbia                   7.0   9 
 41 # 1291 Foster, William     7 Burnt Hills                7.1   9 
 42 # 1302 Marland, Colt       7 Burnt Hills               x7.1  11 
 43 # 2435 Allison, Luke      10 Columbia                  x7.6  11 
 44 # 2723 Howard, Joseph     SR Cobleskill-R              x8.0  11 
 
Boys 300 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 # 1307 Puglisi, Michael   SO Burnt Hills               40.4   1  10   
  2 # 1300 Joseph, Jaleel     SO Burnt Hills               40.9   1   8   
  3 # 2430 Williams, Jovahn   SR Albany High               41.1   2   6   
  4 #  299 Ratelle, Colin     JR Hoosic Valle              41.6   1   4   
  5 #  583 McNamara, Kevin    11 Ballston Spa              41.8   2   2   
  6 #  575 Ellsworth, Zachar  10 Ballston Spa              41.9   3   1   
  7 #  475 Travis, Dylan      11 Broadalbin-P              42.3   3 
  7 # 2401 Hughes, Xavier     SO Albany High               42.3   5 
  9 #  295 Madigan, Henry     JR Hoosic Valle              42.9   3 
 10 #  174 Gregory, Garrett   12 Bethlehem Hi              43.3   2 
 11 #  569 Armer, Jacob        9 Ballston Spa              43.3   6 
 12 #  188 Lennard, Nathanie  11 Bethlehem Hi              43.6   4 
 13 #  292 Hallam, Jack       SO Hoosic Valle              43.9   5 
 14 #  588 Sambrook, Will     11 Ballston Spa             x44.0   7 
 15 #  304 Wiley, John        SO Hoosic Valle             x44.2   6 
 16 # 2448 Cirincione, Chris  10 Columbia                  44.4   8 
 17 # 2457 Desany, Nathaniel  11 Columbia                  44.5   7 
 18 # 2402 Kam, Kevin         FR Albany High               44.6   6 
 19 # 1926 Rose, Landon        9 Fonda-Fulton              44.7   9 
 19 # 2437 Beams, Nathan      11 Columbia                  44.7   4 
 21 # 2453 Cramer, Jarod      12 Columbia                 x44.9   9 
 22 # 2424 Thaw, Klue         FR Albany High              x44.9   8 
 23 # 2391 Besong, Princely   SO Albany High              x45.0   4 
 24 #  296 Maleady, Logan     SO Hoosic Valle             x45.1   6 
 25 # 1299 Jerzak, Nate       SO Burnt Hills               45.2   8 
 26 # 2446 Cairns, Riley      10 Columbia                 x45.2   9 
 27 #  187 Lenden, Patrick    11 Bethlehem Hi              45.3  10 
 28 # 2429 White, Robert      SO Albany High              x45.7   7 
 29 #  434 Murray, Peter       9 Christian Br              45.8  10 
 30 # 2476 Lenney, Ethan      11 Columbia                 x46.1   7 
 31 #  209 Roberts, Max       12 Bethlehem Hi             x46.1   5 
 32 # 2722 Griffith, Nash     SO Cobleskill-R              46.5   9 
 33 # 1904 Carpenter, Michae   9 Fonda-Fulton              46.6   8 
 34 #  440 Rama-Munroe, Kaga   8 Christian Br              47.0  11 
 35 # 2021 Larrabee, Paul     10 Berne-Knox-W              47.9  11 
 36 #  291 Foster, Aidan      FR Hoosic Valle             x49.1  10 
 37 # 2731 Schroeder, Mathew  FR Cobleskill-R              52.4  10 
 38 # 2723 Howard, Joseph     SR Cobleskill-R            1:07.9  11 
 
Boys 600 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 # 2690 Mascardi III, Vin     Ballston Spa            1:35.4   1  10   
  2 # 1929 Schopmeier, Ryan   12 Fonda-Fulton            1:37.5   1   8   
  3 # 1285 Brown, Kyle        SO Burnt Hills             1:39.5   1   6   
  4 # 2419 Roper, Maxwell     SR Albany High             1:39.8   1   4   
  5 #  569 Armer, Jacob        9 Ballston Spa            1:41.8   1   2   
  6 #  198 Minnicks, Mason    12 Bethlehem Hi            1:42.4   1   1   
  7 # 2127 Sheppie, Tyler     SR Gloversville            1:42.7   2 
  8 #  297 Marotta, Cameron   JR Hoosic Valle            1:45.3   1 
  9 # 2402 Kam, Kevin         FR Albany High             1:45.5   1 
 10 # 1933 Susi, Charlie      11 Fonda-Fulton            1:46.6   3 
 11 # 2476 Lenney, Ethan      11 Columbia                1:46.9   2 
 12 #  594 Traylor, Aiden     11 Ballston Spa            1:48.1   2 
 13 #  571 Brooks, Austin     12 Ballston Spa           x1:49.5   2 
 14 # 2491 Polyakov, Greg     10 Columbia                1:49.5   3 
 15 # 1907 Cline, Tristan      8 Fonda-Fulton            1:49.9   2 
 16 #  305 Yando, Shane       SR Hoosic Valle            1:50.1   3 
 17 #  588 Sambrook, Will     11 Ballston Spa           x1:50.6   2 
 18 # 2428 Weisberg, Daniel   FR Albany High             1:51.3   2 
 19 #  302 Svec, Dylan        SO Hoosic Valle            1:53.3   3 
 20 # 1924 Petersen, Carter   10 Fonda-Fulton           x1:54.0   2 
 21 #  288 Denier, Joshua     SO Hoosic Valle           x1:56.9   3 
 22 # 2433 Alaxanian, Aidan   11 Columbia                1:57.6   3 
 23 # 1932 Snow, Gus          12 Fonda-Fulton           x1:59.7   3 
 24 # 2691 Miller, Michael       Ballston Spa           x2:00.3   3 
 25 # 2492 Rizzo, Anthony     12 Columbia               x2:00.7   3 
 26 # 1931 Snow, Aidan         9 Fonda-Fulton           x2:20.4   3 
 
Boys 1000 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 # 1313 Ubriaco, Dante     SR Burnt Hills             2:51.0   1  10   
  2 # 2406 Martinelli, Santi  JR Albany High             2:52.5   1   8   
  3 #  576 Garland, Patrick   12 Ballston Spa            2:52.8   1   6   
  4 #  597 Walz, Riley        12 Ballston Spa            2:56.9   1   4   
  5 # 1312 Troyan, Mikhail    SR Burnt Hills             2:58.1   1   2   
  6 # 2438 Beattie, Matthew   11 Columbia                3:01.6   1   1   
  7 # 1293 Fulgieri, Peter    SO Burnt Hills             3:01.8   1 
  8 # 1305 McDaniel, Jack     SO Burnt Hills            x3:18.3   1 
  9 # 1933 Susi, Charlie      11 Fonda-Fulton            3:19.8   2 
 10 # 2397 Chittur, Neel      FR Albany High             3:20.1   1 
 11 # 2020 Jackson, Tim       10 Berne-Knox-W            3:22.2   2 
 12 #  412 Field, Nolan       11 Christian Br            3:25.6   1 
 13 # 1308 Ronca, Justin      JR Burnt Hills            x3:26.0   1 
 14 # 1928 Sanchez, Osvaldo   11 Fonda-Fulton            3:26.2   2 
 15 # 2018 Demarco, Matt      10 Berne-Knox-W            3:26.8   2 
 16 # 2127 Sheppie, Tyler     SR Gloversville            3:27.3   2 
 17 # 2501 VanVranken, Nicho  11 Columbia                3:27.7   2 
 18 # 2495 Seely, Ryan        10 Columbia                3:34.0   2 
 19 #  190 Levin, Joshua       9 Bethlehem Hi            3:36.3   2 
 20 #  222 Wang, Dylan         9 Bethlehem Hi            4:16.6   2 
 21 #  168 Cowin, Jackson     10 Bethlehem Hi            4:21.2   2 
 
Boys 1600 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 # 1282 Allison, Ryan      SO Burnt Hills             4:42.5   1  10   
  2 # 1301 Marchant, Will     SR Burnt Hills             4:45.2   1   8   
  3 # 1309 Rounds, Matthew    FR Burnt Hills             4:51.8   1   6   
  4 # 1935 Viscosi, Shane     11 Fonda-Fulton            4:56.4   1   4   
  5 #  576 Garland, Patrick   12 Ballston Spa            4:57.6   1   2   
  6 #  597 Walz, Riley        12 Ballston Spa            4:58.0   1   1   
  7 # 1317 Windecker, Matt     8 Burnt Hills            x4:58.5   1 
  8 # 2438 Beattie, Matthew   11 Columbia                5:12.4   1 
  9 #  194 McNay, Aidan       12 Bethlehem Hi            5:12.4   2 
 10 #  474 Smith, Micah       12 Broadalbin-P            5:24.1   1 
 11 # 2397 Chittur, Neel      FR Albany High             5:24.8   1 
 12 #  596 Wade, Andrew       10 Ballston Spa            5:27.6   2 
 13 # 2725 Lasher, Samuel     JR Cobleskill-R            5:37.5   2 
 14 #  471 Perna, Jordan      12 Broadalbin-P            5:46.6   2 
 15 # 2495 Seely, Ryan        10 Columbia                5:48.3   2 
 16 # 2122 Brockhum, Damian   JR Gloversville            5:48.9   2 
 17 # 2691 Miller, Michael       Ballston Spa           x5:51.8   2 
 18 #  586 Peet, Andrew        9 Ballston Spa           x5:53.4   1 
 19 # 2127 Sheppie, Tyler     SR Gloversville            5:54.0   2 
 20 #  199 Murphy, Patrick     9 Bethlehem Hi            5:57.1   2 
 21 # 2727 McCann, Bryce       7 Cobleskill-R            6:07.2   2 
 22 # 2444 Burke, Jamison     12 Columbia                6:09.6   2 
 23 #  197 Mikulski, Colin    10 Bethlehem Hi            6:15.4   2 
 24 # 2730 Richards, William  SO Cobleskill-R            6:25.6   2 
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #  224 Winston, Ezra      10 Bethlehem Hi           10:58.3   10   
  2 # 1935 Viscosi, Shane     11 Fonda-Fulton           10:59.6    8   
  3 # 1920 Melita, Bennett     9 Fonda-Fulton           11:00.3    6   
  4 # 1287 Casey, Keller      FR Burnt Hills            11:03.3    4   
  5 #  184 Koplik, Jacob      12 Bethlehem Hi           11:28.6    2   
  6 #  210 Roeder, Griffin    10 Bethlehem Hi           11:29.4    1   
  7 #  462 Couperus, Connor    9 Broadalbin-P           11:56.8  
  8 # 2122 Brockhum, Damian   JR Gloversville           13:13.5  
 
Boys 50 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 # 2721 Gerhardt, Isaiah   SR Cobleskill-R               7.3   1  10   
  2 # 1924 Petersen, Carter   10 Fonda-Fulton               7.6   1   8   
  3 #  174 Gregory, Garrett   12 Bethlehem Hi               7.6   2   6   
  4 #  284 Ackerly, Joshua    JR Hoosic Valle               7.8   2   4   
  5 #  473 Simmons, Jon       12 Broadalbin-P               8.0   1   2   
  6 # 1923 Pearce, Christian  12 Fonda-Fulton               8.2   1   1   
  7 #  305 Yando, Shane       SR Hoosic Valle               8.6   2 
  8 # 2401 Hughes, Xavier     SO Albany High                8.6   3 
  9 #  288 Denier, Joshua     SO Hoosic Valle               9.1   3 
 10 # 2483 McLaughlin, Tyler  11 Columbia                   9.1   2 
 11 #  592 Stoffel, Ryan      10 Ballston Spa               9.3   5 
 12 # 2391 Besong, Princely   SO Albany High                9.4   4 
 13 #  403 Blood, Christian   10 Christian Br               9.7   3 
 14 # 2429 White, Robert      SO Albany High                9.8   4 
 15 #  408 Connolly, Ethan    11 Christian Br               9.9   3 
 16 #  577 Gaudin, Yann       12 Ballston Spa              10.0   4 
 17 # 2019 Gerken, Locke       9 Berne-Knox-W              10.7   5 
 
Boys 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cobleskill-Richmondville  'A'                        1:45.4   1  10   
     1) #2728 Nicholas, Daniel JR       2) #2729 Nicholas, David JR       
     3) #2732 Schrom, Justin SR         4) #2733 Yorke, Nick SR           
  2 Albany High School  'A'                              1:46.3   1   8   
  3 Fonda-Fultonville  'A'                               1:50.0   2   6   
  4 Burnt Hills - Ballston Lake  'A'                     1:50.2   2   4   
  5 Hoosic Valley  'A'                                   1:50.9   2   2   
  6 Ballston Spa High School  'A'                        1:54.5   3   1   
  7 Columbia  'A'                                        1:54.8   3 
  8 Columbia  'B'                                       x1:56.3   4 
  9 Hoosic Valley  'B'                                  x1:57.0   4 
 10 Fonda-Fultonville  'B'                              x1:57.7   4 
 11 Christian Brothers Academy  'A'                      1:58.6   3 
 12 Cobleskill-Richmondville  'B'                       x2:05.4   5 
 13 Burnt Hills - Ballston Lake  'B'                    x2:10.4   5 
 -- Broadalbin-Perth  'A'                                    DQ   1  out of zone
 
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Cobleskill-Richmondville  'A'                        3:56.6   10   
     1) #2729 Nicholas, David JR        2) #2725 Lasher, Samuel JR        
     3) #2732 Schrom, Justin SR         4)                                
  2 Broadalbin-Perth  'A'                                4:00.6    8   
  3 Burnt Hills - Ballston Lake  'A'                     4:02.1    6   
  4 Albany High School  'A'                              4:07.7    4   
  5 Burnt Hills - Ballston Lake  'B'                    x4:09.5  
  6 Fonda-Fultonville  'A'                               4:10.2    2   
  7 Ballston Spa High School  'A'                        4:20.5    1   
  8 Columbia  'A'                                        4:21.4  
  9 Ballston Spa High School  'B'                       x4:30.2  
 10 Fonda-Fultonville  'B'                              x4:32.1  
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Ballston Spa High School  'A'                        9:30.9   10   
     1) #597 Walz, Riley 12             2) #596 Wade, Andrew 10           
     3) #576 Garland, Patrick 12        4) #2690 Mascardi III, Vincent    
  2 Fonda-Fultonville  'A'                               9:44.1    8   
  3 Cobleskill-Richmondville  'A'                        9:44.4    6   
  4 Broadalbin-Perth  'A'                               10:15.4    4   
  5 Bethlehem High School  'A'                          10:51.5    2   
  6 Columbia  'A'                                       10:54.4    1   
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #  284 Ackerly, Joshua    JR Hoosic Valle          J5-06.00   10   
  2 # 2431 Woods, André       SR Albany High           J5-06.00    8   
  3 # 2460 Durivage, Carter   10 Columbia              J5-03.00    6   
  4 #  585 Mull, Corbin       12 Ballston Spa          J5-03.00    4   
  5 # 1911 DiCaprio, Bonz     10 Fonda-Fulton          J5-03.00    2   
  6 # 2461 Durivage, Chase    11 Columbia              J5-00.00    0.33
  6 #  453 Ucci, Matt         11 Christian Br          J5-00.00    0.33
  6 #  189 Levaslmi, Matti    10 Bethlehem Hi          J5-00.00    0.33
  8 #  423 Li, Justin         12 Christian Br          J5-00.00  
  9 # 2467 Gruber, Benjamin   11 Columbia              J5-00.00  
  9 # 2127 Sheppie, Tyler     SR Gloversville          J5-00.00  
 11 # 2457 Desany, Nathaniel  11 Columbia             xJ5-00.00  
 12 # 1927 Saltsman, Alex     10 Fonda-Fulton          J4-09.00  
 13 #  474 Smith, Micah       12 Broadalbin-P          J4-09.00  
 14 #  462 Couperus, Connor    9 Broadalbin-P          J4-09.00  
 16 #  409 Cox, Tyler         11 Christian Br          x4-06.00  
 16 #  467 Mucillo, Nick      12 Broadalbin-P           4-06.00  
 16 #  211 Rowe, Mason        10 Bethlehem Hi           4-06.00  
 16 # 1910 Daus, Tyler        10 Fonda-Fulton           4-06.00  
 16 # 2023 Mockler, CJ         9 Berne-Knox-W           4-06.00  
 16 #  411 Ellenbogen, Kyle   11 Christian Br          x4-06.00  
 16 #  434 Murray, Peter       9 Christian Br           4-06.00  
 16 # 2125 McCall, JaQuah     JR Gloversville           4-06.00  
 24 # 1918 Kretser, Kyle       9 Fonda-Fulton          x4-03.00  
 24 #  286 Burdick, Brian     SO Hoosic Valle           4-03.00  
 24 #  433 Mormino, Anthony    7 Christian Br          x4-03.00  
 27 # 1297 Isele, Anthony      8 Burnt Hills            4-00.00  
 27 #  418 Hotaling, Ray       8 Christian Br          x4-00.00  
 27 # 2022 Lobalbo, Luciano    9 Berne-Knox-W           4-00.00  
 -- # 2730 Richards, William  SO Cobleskill-R                NH  
 
Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #  189 Levaslmi, Matti    10 Bethlehem Hi          14-08.00   10   
  2 # 1924 Petersen, Carter   10 Fonda-Fulton         J12-00.00    8   
  3 # 2127 Sheppie, Tyler     SR Gloversville         J10-00.00    6   
  4 # 1921 Mormile, Gabe      12 Fonda-Fulton          J9-06.00    4   
  5 #  599 Zadoorian, Riley   11 Ballston Spa          J9-00.00    2   
  6 # 2481 McAdoo, Brandon    10 Columbia              J9-00.00    1   
  7 # 1932 Snow, Gus          12 Fonda-Fulton         xJ8-06.00  
  8 # 1936 Woodman, Camden    11 Fonda-Fulton          J8-06.00  
  9 #  403 Blood, Christian   10 Christian Br          J8-00.00  
 10 #  292 Hallam, Jack       SO Hoosic Valle          J8-00.00  
 11 # 1904 Carpenter, Michae   9 Fonda-Fulton          x7-06.00  
 11 # 2446 Cairns, Riley      10 Columbia               7-06.00  
 13 #  210 Roeder, Griffin    10 Bethlehem Hi           7-00.00  
 14 # 2122 Brockhum, Damian   JR Gloversville           6-06.00  
 14 #  301 Sheldon, Ethan      8 Hoosic Valle           6-06.00  
 14 #  418 Hotaling, Ray       8 Christian Br           6-06.00  
 17 # 1920 Melita, Bennett     9 Fonda-Fulton          x6-00.00  
 -- #  472 Shlomovich, Jeff   12 Broadalbin-P                NH  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 # 2420 Rukundo, Prince    JR Albany High           18-07.50   10   
  2 #  469 O'Dell, Hunter      9 Broadalbin-P          17-10.00    8   
  3 # 2400 Gerald, Nicholas   JR Albany High           17-09.00    6   
  4 #  472 Shlomovich, Jeff   12 Broadalbin-P          17-07.50    4   
  5 #  161 Bohn, Connor       12 Bethlehem Hi          16-11.00    2   
  6 #  159 Bhatia-Guerin, Mi  10 Bethlehem Hi          16-09.25    1   
  7 #  580 Hannah, Isaiah      9 Ballston Spa          16-02.75  
  8 # 2125 McCall, JaQuah     JR Gloversville          16-01.25  
  9 # 1926 Rose, Landon        9 Fonda-Fulton          16-00.50  
 10 # 2728 Nicholas, Daniel   JR Cobleskill-R          16-00.00  
 11 # 2440 Bogue, William      9 Columbia              15-04.25  
 12 #  446 Sausville, Cullen  10 Christian Br          15-01.75  
 13 #  577 Gaudin, Yann       12 Ballston Spa          14-09.50  
 14 # 1918 Kretser, Kyle       9 Fonda-Fulton          14-07.00  
 15 #  191 Martone, Kevin     10 Bethlehem Hi          14-06.00  
 16 # 2500 Urmilevicius, Tho  11 Columbia              14-02.50  
 17 #  585 Mull, Corbin       12 Ballston Spa          13-10.00  
 18 # 2429 White, Robert      SO Albany High           13-07.00  
 19 #  286 Burdick, Brian     SO Hoosic Valle          13-06.75  
 20 #  212 Ruud, Lucas        12 Bethlehem Hi         x12-10.00  
 21 # 2026 Quay, Kyle         10 Berne-Knox-W          12-01.50  
 22 #  203 Paty, Dylan        12 Bethlehem Hi         x11-10.00  
 23 #  594 Traylor, Aiden     11 Ballston Spa         x11-08.25  
 24 # 2025 Murphy, Ryan       10 Berne-Knox-W          11-01.75  
 25 # 1291 Foster, William     7 Burnt Hills           10-03.50  
 26 # 2475 Leddick, Ryan      10 Columbia               8-08.50  
 27 #  571 Brooks, Austin     12 Ballston Spa          x6-10.50  
 -- #  208 Riedy, Joe         12 Bethlehem Hi              FOUL  
 -- # 1911 DiCaprio, Bonz     10 Fonda-Fulton              FOUL  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #  469 O'Dell, Hunter      9 Broadalbin-P          40-04.75   10   
  2 #  284 Ackerly, Joshua    JR Hoosic Valle          38-09.50    8   
  3 # 2420 Rukundo, Prince    JR Albany High           38-03.00    6   
  4 # 1923 Pearce, Christian  12 Fonda-Fulton          37-07.75    4   
  5 # 2728 Nicholas, Daniel   JR Cobleskill-R          36-07.25    2   
  6 # 2400 Gerald, Nicholas   JR Albany High           36-06.00    1   
  7 # 1921 Mormile, Gabe      12 Fonda-Fulton          36-03.50  
  8 #  159 Bhatia-Guerin, Mi  10 Bethlehem Hi          35-03.25  
  9 # 2460 Durivage, Carter   10 Columbia              34-07.25  
 10 # 2500 Urmilevicius, Tho  11 Columbia              34-04.50  
 11 # 2414 Poole, Kwali       SR Albany High           32-04.25  
 12 # 2440 Bogue, William      9 Columbia              32-00.25  
 13 #  592 Stoffel, Ryan      10 Ballston Spa          31-09.75  
 14 #  403 Blood, Christian   10 Christian Br          31-03.50  
 15 # 1922 Morton, Dan        10 Fonda-Fulton          30-02.50  
 16 #  446 Sausville, Cullen  10 Christian Br          29-05.25  
 17 #  173 Gillespie, Danny   11 Bethlehem Hi          29-01.50  
 18 # 1907 Cline, Tristan      8 Fonda-Fulton         x28-07.75  
 19 #  200 O'Brien, Dean      10 Bethlehem Hi          28-05.25  
 20 # 1910 Daus, Tyler        10 Fonda-Fulton         x27-07.50  
 -- #  161 Bohn, Connor       12 Bethlehem Hi              FOUL  
 -- #  191 Martone, Kevin     10 Bethlehem Hi              FOUL  
 
Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #  466 Mancini, Tino      11 Broadalbin-P          48-01.50   10   
  2 # 2715 Arvin, Ross        SR Cobleskill-R          37-09.00    8   
  3 # 1927 Saltsman, Alex     10 Fonda-Fulton          36-10.00    6   
  4 #  175 Guyette, Mike      12 Bethlehem Hi          36-08.00    4   
  5 # 2459 Dupuis, Guerin     11 Columbia              36-05.00    2   
  6 # 2433 Alaxanian, Aidan   11 Columbia              35-03.50    1   
  7 # 1912 Duval, Derek       10 Fonda-Fulton          34-07.00  
  8 # 1905 Claburn, Adrian    12 Fonda-Fulton          34-06.50  
  9 # 2437 Beams, Nathan      11 Columbia              33-06.00  
 10 # 1314 Van Buren, Austin  SR Burnt Hills           33-05.25  
 11 #  289 Field, Thomas      SO Hoosic Valle          33-01.25  
 12 # 1294 Gillooley, Gavin   SR Burnt Hills           32-09.25  
 13 # 1934 Tommell, Marc      10 Fonda-Fulton         x31-10.50  
 14 # 1303 Martin, Aidan      SO Burnt Hills           30-07.25  
 15 # 2387 Akande, Goodness   SO Albany High           30-04.00  
 16 # 1917 Kosiba, Sam         9 Fonda-Fulton         x29-08.50  
 17 # 1286 Brunson, Cameron   SR Burnt Hills          x29-05.25  
 18 # 1925 Putnam, Michael    10 Fonda-Fulton         x29-04.00  
 19 # 2470 Harris, Ethan      10 Columbia             x29-03.25  
 20 #  598 Willard, Riley     12 Ballston Spa          29-00.00  
 21 # 1916 Kosiba, Malcolm    11 Fonda-Fulton         x28-07.50  
 22 #  593 Tan, Kentaro       10 Ballston Spa          27-09.75  
 23 # 2484 Moore, Joseph      11 Columbia             x27-08.00  
 24 #  595 Wachtel, Jared     10 Ballston Spa          25-00.50  
 25 #  589 Schock, Robert     10 Ballston Spa         x24-10.25  
 25 # 2423 Suarez, Vincent    SO Albany High           24-10.25  
 27 #  452 Turcotte, Evan      9 Christian Br          24-03.25  
 28 #  405 Caney, Noah        10 Christian Br          23-10.50  
 29 #  444 Ryan, Noah          9 Christian Br          23-00.25  
 30 # 2415 Reiss, Edward      SO Albany High           22-09.25  
 31 # 2496 Shahzad, Neil      11 Columbia             x22-06.50  
 32 # 1296 Hansen, Ethan      SO Burnt Hills          x19-01.00  
 33 #  584 Molina, Nasihia    10 Ballston Spa         x18-00.00  
 34 # 2392 Blake, Marques     FR Albany High          x16-09.75  
 35 #  570 Belisle, Cooper    11 Ballston Spa         x16-01.00  
 36 #  447 Sementilli, Dom     8 Christian Br         x16-00.00