2013 Outdoor Track and Field Invitational Schedule |
If you want to add any entries or have any changes, please let me know at section2harrier@yahoo.com
Thursday, April 4th
Fonda-Fultonville Steeplechase/Pentathlon Meet | Results |
Saturday, April 6th
Colonial Council Relays @ Ravena-Coeymans-Selkirk C.S. |
Saturday, April 13th
Sunday, April 14th
C.B.A./LaSalle Relay Meet @ C.B.A. | Results |
Friday, April 19th
Niskayuna Medley Challenge @ Niskayuna H.S. | Results |
Saturday, April 20th
Niskayuna Warrior Classic @ Niskayuna H.S. | Results |
Albright Invitational @ Albany Academy | Results |
Stillwater Relays @ Stillwater C.S. | Results |
Fleet Feet Lady Eagles Invitational @ Bethlehem H.S. | Results |
Monday, April 22nd
Broadalbin-Perth Modified Meet @ Broadalbin-Perth C.S. |
Thursday-Saturday, April 25th-27th
Penn Relays @ Franklin Field | Meet Website |
Saturday, April 27th
Luciano Memorial Invitational @ Hudson Falls C.S. | Results |
Cohoes Relays @ Cohoes H.S. | Results |
Maple Hill Invitational @ Maple Hill H.S. | Results |
Tuesday, April 30th
Schenectady Invitationals-Girls @ Schenectady H.S. | Results |
Burnt Hills Invitational-Girls @ Burnt Hills-Ballston Lake H.S | Results |
Thursday, May 2nd
Schenectady Invitational-Boys @ Schenectady H.S. | Results |
Burnt Hills Invitational-Boys @ Burnt Hills-Ballston Lake H.S. | Results |
Saturday, May 4th
Colonie Relays @ Colonie H.S. | Results |
Fonda-Fultonville Relays @ Fonda-Fultonville C.S. | Results |
George Muse Relays @ Glens Falls H.S. | Results |
Marsh-Galotta Meet @ Middleburgh C.S. |
Monday, May 6th
Kuba Greenwich Jr. High Invy-Boys-Greenwich C.S. | |
Mayfield-Northville Modified Invitational @ Mayfield Elementary School |
Wednesday, May 8th
Kuba Greenwich Jr. High Invy-Girls @ Greenwich C.S. |
Thursday, May 9th
Bemus Frosh/Soph Meet @ Greenwich C.S. | Results |
Friday, May 10th
Suburban Council Championships-Boys @ Shenendehowa | Results |
Suburban Council Championships-Girls @ Colonie | Results |
Fonda-Fultonville Modified Invitational @ Fonda-Fultonville C.S. |
Saturday, May 11th
Johnstown Invitational @ Johnstown Jr. High-Knox Field | Results |
Queensbury Invitational @ Queensbury C.S. | Results |
Monday, May 13th
Big 10 Championships-Girls @ Schenectady H.S. | Results |
Tuesday, May 14th
Colonial Council Championships @ Ichabod Crane | Results |
Western Athletic Conference Championships @ Fort Plain C.S. | Results |
Foothills Council J.V. Championships @ Scotia-Glenville C.S. |
Wednesday, May 15th
Big 10 Championships-Boys @ Schenectady H.S. | Results |
Wasaren League Championships @ Stillwater C.S. | Results |
Thursday, May 16th
Foothills Council Championships @ Queensbury C.S. | Results |
Patroon Conference Championships @ Taconic Hills C.S. | Results |
Friday, May 17th
Schuylerville Classic @ Schuylerville C.S. | Results |
Fonda-Fultonville Frosh-Soph. @ Fonda-Fultonville C.S. | Results |
Saturday, May 18th
William F. Eddy Meet @ Schenectady H.S. | Results |
Monday, May 20th
Ravena Invitational @ Ravena-Coeymans-Selkirk C.S. |
Wednesday, May 22nd
Group 1 Championships-Girls @ Colonie H.S. | Postponed to 5/28 |
Thursday, May 23rd
Group 1 Championships-Boys @ Guilderland H.S. | Postponed to 5/28 |
Group 2 Championships @ Ravena C.S. | Postponed to 5/28 |
Friday, May 24th
Group 3 Championships @ Johnstown Jr. High-Knox Field | Results |
Saturday, May 25th
Tuesday, May 28th
Group 1 Championships @ Guilderland H.S. | Results |
Group 2 Championships @ Ravena-Coeymas-Selkirk C.S. | Results |
Thursday May 30th & Friday, May 31st
Section 2 State Qualifiers @ Johnstown Jr. High - Knox Field | Results |
Friday, June 7th & Saturday, June 8th
New York State Championships @ Middletown H.S. (Section 9) | Results |