2019 Outdoor Track and Field
Classifications |
2019 Section 2 Outdoor Track and Field Classifications
Group 1 | Group 2 |
Wednesday, May 22nd @ Guilderland 3:00pm | Wednesday, May 22nd @ Averill Park - 4:00pm |
Shenendehowa-2415 | Burnt Hills-Ballston Lake-774 |
Schenectady-2054 | South Glens Falls-702 |
Albany High-1966 | Averill Park-675 |
Saratoga Springs-1590 | Mohonasen-667 |
Shaker-1462 | Gloversville-603 |
Bethlehem-1168 | Green Tech-600 |
Guilderland-1140 | C.B.A.-546 (boys only) |
Colonie-1105 | Albany Leadership School-594 (girls only) |
Niskayuna-1051 | Scotia-Glenvile-592 |
Columbia-971 | Lansingburgh-538 |
Ballston Spa-963 | Hudson Falls-495 |
Troy-946 | Schalmont-475 |
Queensbury-842 | Glens Falls-473 |
Amsterdam-841 | Emma Willard-524 (girls only) |
LaSalle-388 (boys only) | Holy Names-266 (girls only) |
Albany Academy-Boys-325 |
Group 3 | Group 4 |
Tuesday, May 21st @ Ravena - 4:00pm | Thursday, May 23rd @ Stillwater C.S. 4:00pm |
Cohoes-430 | Catskill-306 |
Cobleskill-Richmondville-427 | Cairo-Durham-280 |
Ichabod Crane-421 | Fonda-Fultonville-279 |
Ravena-Coeymans-Selkirk-418 | Corinth-277 |
Broadalbin-Perth-415 | Voorheesville-275 |
Schuylerville-378 | Greenville-270 |
Johnstown-376 | Greenwich-259 |
Hudson-366 | Granville-250 |
Taconic Hills/Hawthorne Valley-333 | Stillwater-246 |
Tamarac-324 | Rensselaer/Doane Stuart-girls-246 |
Mechanicville-317 | Catham-240 |
Watervliet-315 | Berlin/New Lebanon-233 |
Coxsackie-Athens-314 | Mayfield/Northville-224 |
Rensselaer/Doane Stuart-boys-246 | Lake George-219 |
Albany Academy-Girls-325 | |
Catholic Central-170 | |
Notre Dame-Bishop Gibbons-125 | |
Bishop Maginn-81 |
Group 5 | |
Tuesday, May 21st @ Fonda-Fultonville - 4:00pm | |
Hoosic Valley-214 | |
Maple Hill-213 | |
Cambridge-209 | |
Canajoharie-208 | |
Fort Plain/OESJ-204 | |
Galway-188 | |
Schoharie-186 | |
Waterford-Halfmoon-176 | |
Berne-Knox-Westerlo-173 | |
Duanesburg-166 | |
Middleburgh-164 | |
Warrensburg-155 | |
Salem-147 | |
Whitehall-146 | |
Saratoga Catholic-97 | |
Mekeel Christian-84 |