2020 Cross Country
Dual Meet Results - 11/7/20

Back to Main Menu

 

Suburban Council

at Saratoga State Park (Championship Course) - 3.04 miles - complete results

Saratoga Springs 21 Shenendehowa 35   Saratoga Springs 15 Shenendehowa 50
     
Individuals Individuals
Nathan Brimhall Shen 15:33.9 1. Ella Kurto Toga 17:50.1
Ryan Bush Toga 15:39.0 2. Mackenzie Hart Toga 17:51.8
Brady Tooker Togsa 15:45.9 3. Emily Bush Toga 17:55.0
Max Fredette Toga 16:10.1 4. Anya Belisle Toga 18:18.9
Shifan Shaffe Toga 16:54.1 5. Sheridan Wheeler Toga 18:25.5
Michael Clay Shen 17:06.0 6. Christina DeMeo Toga 18:32.6
Owen Mansfield Toga 17:06.9 7. Catherine Mongan Toga 18:42.8
Jared Deno Shen 17:11.9 8. Luccabella Hotlaling Shen 18:52.9
Jack Hislop Shen 17:13.5 9. Brenna McLaughlin Shen 19:10.9
Dawson Tooker Toga 17:22.8 10. Carolyn Griffin Shen 19:10.9

 

at Saratoga State Park (Championship Course) - 3.04 miles - complete results

Ballston Spa 20 Schenectady 41   Ballston Spa 15 Schenectady 50
     
Individuals Individuals
Devin Decker Schn 17:39.4 1. Sofia Rust BSpa 19:36.7
Ethan Huff BSpa 17:53.4 2. Madalyn Wilson BSpa 19:40.3
Joseph Fodera BSpa 17:56.4 3. Nathalie Chateauneu BSpa 20:08.9
Andrew Wade BSpa 18:12.2 4. Makayla Kruzinski BSpa 20:20.4
Jacob Armer BSpa 18:38.7 5. Elizabeth Kruzinski BSpa 20:51.5
Andrew Eisler BSpa 19:06.9 6. Lee McKinley BSpa 21:08.9
Ethan Anderson Schn 19:14.4 7. Ashley Beck BSpa 21:15.0
Michael Miller BSpa 19:26.1 8. Meredith Milman BSpa 21:32.8
Zachary Baskin BSpa 19:37.5 9. Shea McNamara BSpa 22:45.0
Andrew Peet BSpa 19:48.1 10. Liala Kanan Schn 24:24.0

 

at Saratoga State Park (Championship Course) - 3.04 miles - complete results

Burnt Hills-Ballston Lake 19 Guilderland 39   Burnt Hills-Ballston Lake 21 Guilderland 34
     
Individuals Individuals
Matthew Rounds B.H 16:08.8 1. Mia Paolino B.H 19:18.8
Peter Fulglieri B.H 16:38.1 2. Isabel Vogel B.H 19:38.8
Nick Grock B.H 16:44.4 3. Alexandria Vellekoop Gld 20:00.4
Will Cusato Gld 16:47.7 4. Jamisen Vendetti B.H 20:05.6
Matt Windecker B.H 17:11.9 5. Elizabeth Irwin Gld 20:14.3
Maxwell Wang Gld 17:35.2 6. Madison Simth B.H 20:21.8
Finn Burke Gld 17:52.1 7. Alexa Kosier Gld 20:38.3
Ammon Smith B.H 17:57.2 8. Mia Malizia B.H 20:39.8
Keller Casey B.H 18:02.7 9. Caroline Burns Gld 20:57.9
Killian Thompson Gld 18:13.4 10. Grace McFerren Gld 21:08.0

 

at The Crossings - 2.5 Miles

Columbia 18 Colonie 42   Burnt Hills-Ballston Lake 21 Guilderland 34
     
Individuals Individuals
Nathan Davis Colu 13:58.1 1. Kaitlin Bogucki Colu 16:23.3
Evan Farnan Colu 14:03.9 2. Shea Fajen Colu 16:27.2
Frank Prevratil Colo 14:27.9 3. Lejla Hrelja Colo 17:10.6
Ryan Orcutt Colu 14:28.1 4. Emma Gepfert Colo 17:29.4
Riley Cairns Colu 14:31.9 5. Sabine Yannone Colu 17:36.8
Carter Norton Colu 14:53.1 6. Ellie Mastaitis Colo 17:37.9
Evan Flanagan Colo 14:59.2 7. Izzy Trimarchi Colo 17:48.3
Aidan Brock Colu 15:09.9 8. Addison Keller Colo 18:03.5
William Petramale Colo 15:10.7 9. Ava Weiss Colu 18:05.5
Joseph Vitali Colu 15:15.5 10. Olivia Armenia Colo 18:08.9

 

at Elm Ave. Park -

Averill Park 25 Bethlehem 30   Bethlehem 19 Averill Park 44
     
Individuals Individuals
Noah Bonesteel A.P 17:39.1 1. Rylee Davis Beth 20:03.3
Eamonn Hayes Beth 18:41.0 2. Logan Barsalow A.P 20:28.4
Matthew DeJulio A.P 19:26.6 3. Maeve Conway Beth 20:50.5
Roy-Jack Jacobson A.P 19:32.8 4. Charlotte O'Meara Beth 21:11.9
Ezra Winston Beth 19:37.3 5. Annie Bolke Beth 21:36.6
Bodie Rocklein Beth 19:42.0 6. Katie Grossman Beth 22:04.8
Gordon Su Beth 19:42.5 7. Sarah Guyette Beth 23:14.1
Jacob Hanlon A.P 19:57.9 8. Kirstin Graham Beth 24:23.5
Evan O'Connor A,P 19:58.6 9. Grace Chrapowizky Beth 25:03.5
Nathaniel Koplik Beth 20:07.4 10. Abby Nautel Beth 25:04.8