2021 Cross Country
Section 2 Championships 11/5/21 at Saratoga State Park |
Boys: Class A, Class B, Class C, Class D, Merge
Girls: Class A, Class B, Class C, Class D, Merge
Sky's The Limit Track and Field HY-TEK's Meet Manager 2019 Section 2 Cross Country Championships - 11/1/2019 Saratoga Spa Park Last Completed Event Event 6 Boys 4892 Meter Run CC Class A ================================================================================== Name Year School Avg Mile Finals Points ================================================================================== 1 Bush, Ryan 12 Saratoga Springs 4:57.7 15:04.89 1 2 Franjieh, Julian 12 Niskayuna 5:01.4 15:16.13 2 3 Davis, Nathan 12 Columbia (Sec 2) 5:07.9 15:35.68 3 4 Clay, Michael 12 Shenendehowa 5:09.7 15:41.33 4 5 Brimhall, Nathan 12 Shenendehowa 5:11.1 15:45.60 5 6 Talarico, Mason 11 Saratoga Springs 5:11.3 15:46.00 6 7 Malatesta, Daniel 12 Niskayuna 5:11.3 15:46.28 7 8 Burke, Finn 11 Guilderland 5:11.6 15:46.92 8 9 Thomas, Nicholas 10 Niskayuna 5:16.5 16:01.87 9 10 Fox, Christian 11 Shenendehowa 5:16.9 16:03.12 10 11 Hesler, Ryan 11 Niskayuna 5:17.8 16:05.84 11 12 Adonnino, Andre 12 Shenendehowa 5:18.9 16:09.28 12 13 Doll, Logan 11 Shenendehowa 5:19.0 16:09.52 13 14 Cusato, Will 12 Guilderland 5:21.5 16:17.01 14 15 Matthews, Philip 12 Shenendehowa 5:21.9 16:18.41 15 16 Bernd, Jacob 10 Saratoga Springs 5:22.2 16:19.25 16 17 Farnan, Evan 12 Columbia (Sec 2) 5:25.3 16:28.71 17 18 Yannone, Jacob 12 Columbia (Sec 2) 5:26.0 16:30.75 18 19 Decker, Devin 12 Schenectady 5:26.4 16:31.91 19 20 Iyer, Aakash 10 Guilderland 5:27.3 16:34.92 20 21 Chittur, Neel 11 Albany High School 5:28.5 16:38.53 21 22 Mansfield, Owen 10 Saratoga Springs 5:30.3 16:43.80 22 23 Hood, Dean 12 Shaker 5:30.4 16:44.32 23 24 Su, Gordon 12 Bethlehem Central 5:30.6 16:44.71 24 25 Murphy, Mikey 9 Bethlehem Central 5:30.7 16:45.18 25 26 Fodera, Joseph 11 Ballston Spa 5:30.8 16:45.57 26 27 Benki, Avaneesh 12 Niskayuna 5:32.1 16:49.28 27 28 Hemsworth, Leydon 11 Saratoga Springs 5:32.7 16:51.14 28 29 DeChiro, Jack 12 Shenendehowa 5:33.6 16:53.80 29 30 Cairns, Riley 12 Columbia (Sec 2) 5:34.3 16:56.13 30 31 Norton, Carter 10 Columbia (Sec 2) 5:34.4 16:56.41 31 32 Richard, Graham 11 Albany High School 5:35.8 17:00.58 32 33 Skufca, Evan 12 Niskayuna 5:36.2 17:01.79 33 34 Singh, Arnav 12 Shenendehowa 5:36.4 17:02.40 35 Wade, Andrew 12 Ballston Spa 5:36.6 17:03.12 34 36 Hayes, Eamonn 12 Bethlehem Central 5:37.2 17:04.75 35 37 Rocklein, Bodie 12 Bethlehem Central 5:37.4 17:05.56 36 38 Roeder, Griffin 12 Bethlehem Central 5:37.6 17:06.19 37 39 Yuhasz, Caleb 11 Saratoga Springs 5:37.9 17:06.86 38 40 Harris, Cole 12 Saratoga Springs 5:39.7 17:12.51 39 41 Wolf, Jonathan 11 Shenendehowa 5:39.9 17:13.02 42 Faga, Sam 10 Niskayuna 5:40.5 17:15.00 40 43 Daley, Michael 10 Schenectady 5:41.4 17:17.55 41 44 Prevratil, Frank 12 Colonie 5:41.8 17:18.75 42 45 Pasek, Darren 9 Saratoga Springs 5:43.0 17:22.38 46 Winston, Ezra 12 Bethlehem Central 5:45.9 17:31.38 43 47 Dacey, Luke 10 Saratoga Springs 5:46.7 17:33.67 48 Petramale, William 12 Colonie 5:47.3 17:35.49 44 49 Clay, Matthew 10 Shenendehowa 5:47.7 17:36.77 50 Smitas, William 9 Guilderland 5:47.9 17:37.29 45 51 Suh, Micah 11 Shaker 5:48.1 17:38.05 46 52 Conley, Owen 8 Colonie 5:48.5 17:39.09 47 53 Fajen, Nathan 10 Columbia (Sec 2) 5:48.6 17:39.46 48 54 Anderson, Ethan 12 Schenectady 5:48.9 17:40.49 49 55 Cowin, Jackson 12 Bethlehem Central 5:49.4 17:41.82 50 56 Barthelmas, Evan 12 Saratoga Springs 5:50.0 17:43.76 57 Murphy, Patrick 11 Bethlehem Central 5:51.8 17:49.16 58 Koplik, Nathaniel 12 Bethlehem Central 5:52.2 17:50.47 59 Ditzel, Corey 11 Shaker 5:53.5 17:54.34 51 60 Vargas, Howard 11 Bethlehem Central 5:53.8 17:55.21 61 Canestrari, Thomas 10 Niskayuna 5:54.0 17:56.02 62 Greene, Landon 10 Niskayuna 5:54.1 17:56.25 63 Whitney, Trevor 10 Guilderland 5:54.6 17:57.68 52 64 Brown, Drake 11 Niskayuna 5:55.4 18:00.19 65 Burns, Bret 11 Troy 5:55.8 18:01.28 66 Armer, Jacob 11 Ballston Spa 5:56.8 18:04.44 53 67 Cirincione, Christian 12 Columbia (Sec 2) 5:57.2 18:05.75 54 68 Fazzone, Nathan 10 Shaker 5:57.9 18:07.81 55 69 Lawler, Andrew 9 Shaker 5:58.2 18:08.63 56 70 Delacruz, Robert 9 Shaker 5:58.5 18:09.70 57 71 Dunn, Ryan 12 Colonie 5:58.8 18:10.51 58 72 LaFountain, Austin 9 Colonie 5:59.8 18:13.62 59 73 Santiago, Joseph 12 Amsterdam 6:00.4 18:15.33 60 74 Davis, Gavin 11 Guilderland 6:02.1 18:20.62 61 75 Miller, Michael 11 Ballston Spa 6:03.4 18:24.60 62 76 Kosier, Joseph 7 Guilderland 6:03.8 18:25.68 63 77 Brock, Aidan 12 Columbia (Sec 2) 6:04.5 18:27.88 78 Baskin, Zachary 12 Ballston Spa 6:06.0 18:32.57 64 79 Rippel, Ross 9 Ballston Spa 6:06.2 18:33.13 65 80 Blasiak, Alex 10 Guilderland 6:06.4 18:33.59 81 Doolittle, Jackson 10 Shaker 6:06.8 18:34.86 66 82 Butler, Stephen 10 Schenectady 6:06.9 18:35.07 67 83 Pellegrini, Chris 12 Colonie 6:08.7 18:40.71 68 84 Clarke, Ryan 11 Columbia (Sec 2) 6:08.9 18:41.38 85 Rambharose, David 9 Schenectady 6:10.7 18:46.57 69 86 Yunga, Meke 11 Colonie 6:11.2 18:48.17 70 87 Dickson, David 12 Schenectady 6:12.6 18:52.43 71 88 Travis, Jasper 9 Columbia (Sec 2) 6:13.2 18:54.39 89 Passino, Alex 9 Shaker 6:14.1 18:57.16 90 Bunaes, Jack 9 Shaker 6:14.7 18:58.92 91 LaFountain, Shane 9 Colonie 6:16.5 19:04.40 92 Hendricks, Devin 12 Albany High School 6:18.1 19:09.23 72 93 Garcia, Hector 12 Amsterdam 6:18.2 19:09.45 73 94 Melchior, Liam 10 Guilderland 6:19.1 19:12.14 95 Bulatao, Garrett 9 Shaker 6:19.1 19:12.38 96 Weeks, Lucas 9 Ballston Spa 6:20.0 19:15.07 74 97 Mcleod, Kevin 11 Albany High School 6:20.4 19:16.08 75 98 Freedman, Clayton 10 Guilderland 6:21.2 19:18.58 99 Obermayer, Sean 10 Colonie 6:21.4 19:19.18 100 Billington, Vincenzo 10 Amsterdam 6:22.7 19:23.23 76 101 Molesky, William 12 Colonie 6:24.3 19:27.95 102 Quist, Benjamin 11 Albany High School 6:27.0 19:36.18 77 103 Larsen, Jude 12 Troy 6:27.9 19:38.99 104 Kam, Kevin 11 Albany High School 6:30.7 19:47.59 78 105 Doehla, Christopher 9 Albany High School 6:33.3 19:55.50 79 106 Motyka, Joshua 9 Amsterdam 6:34.4 19:58.64 80 107 Naish, Brady 12 Amsterdam 6:44.9 20:30.59 81 108 Rivera, Jose 10 Amsterdam 6:48.9 20:42.93 82 109 Alvarez, Oliver 10 Albany High School 6:49.4 20:44.20 110 Bourgeois, Henry 12 Albany High School 6:49.5 20:44.55 111 Balogh, Nate 12 Troy 6:49.8 20:45.56 112 Gillespie, Aengus 12 Albany High School 6:55.7 21:03.52 113 Torres, Cristian 10 Amsterdam 7:01.4 21:20.76 83 114 Stachnik, Matthew 12 Amsterdam 7:01.4 21:20.97 115 Serrano, Anthony 10 Amsterdam 7:28.1 22:42.08 116 McGaffin, Nathan 9 Amsterdam 7:48.8 23:44.79 Team Scores ================================================================================= Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9 ================================================================================= 1 Shenendehowa 44 4 5 10 12 13 15 29 Total Time: 1:19:48.85 Average: 15:57.77 2 Niskayuna 56 2 7 9 11 27 33 40 Total Time: 1:19:59.40 Average: 15:59.88 3 Saratoga Springs 73 1 6 16 22 28 38 39 Total Time: 1:20:45.08 Average: 16:09.02 4 Columbia (Sec 2) 99 3 17 18 30 31 48 54 Total Time: 1:22:27.68 Average: 16:29.54 5 Guilderland 139 8 14 20 45 52 61 63 Total Time: 1:24:13.82 Average: 16:50.77 6 Bethlehem Central 157 24 25 35 36 37 43 50 Total Time: 1:24:46.39 Average: 16:57.28 7 Shaker 231 23 46 51 55 56 57 66 Total Time: 1:28:33.15 Average: 17:42.63 8 Ballston Spa 239 26 34 53 62 64 65 74 Total Time: 1:28:50.30 Average: 17:46.06 9 Schenectady 245 19 41 49 67 69 71 Total Time: 1:28:51.59 Average: 17:46.32 10 Colonie 250 42 44 47 58 59 68 70 Total Time: 1:28:57.46 Average: 17:47.50 11 Albany High School 277 21 32 72 75 77 78 79 Total Time: 1:31:40.60 Average: 18:20.12 12 Amsterdam 370 60 73 76 80 81 82 83 Total Time: 1:37:17.24 Average: 19:27.45
================================================================================== Name Year School Avg Mile Finals Points ================================================================================== 1 Hayes, Gitch 12 LaSalle Inst 4:55.8 14:59.13 1 2 Hicks, Jack 12 Queensbury 5:05.5 15:28.44 2 3 Greene, Tyler 12 Scotia-Glenville 5:06.0 15:29.96 3 4 Fulgieri, Peter 12 Burnt Hills- 5:07.3 15:33.90 4 5 Rounds, Matthew 11 Burnt Hills- 5:10.6 15:43.93 5 6 Grock, Nick 12 Burnt Hills- 5:11.5 15:46.61 6 7 Allison, Ryan 12 Burnt Hills- 5:12.4 15:49.61 7 8 Windecker, Matt 10 Burnt Hills- 5:15.5 15:58.86 8 9 Simeone, Joseph 12 Albany Academy 5:18.1 16:06.68 9 10 Gemmett, Jack 12 Schalmont 5:18.3 16:07.29 10 11 Brunelle, Colin 11 Averill Park 5:20.2 16:13.14 11 12 Casey, Keller 11 Burnt Hills- 5:27.1 16:34.20 12 13 McIntyre, Trae 10 Lansingburgh 5:27.6 16:35.69 13 14 Smith, Ben 10 Burnt Hills- 5:28.9 16:39.58 14 15 Russell, Patrick 12 Queensbury 5:30.4 16:44.33 15 16 Putnam, Jack 12 Glens Falls 5:32.9 16:51.80 16 17 Robleno, Cayden 10 Burnt Hills- 5:33.4 16:53.30 18 Mangione, Jack 12 Christian Br 5:34.1 16:55.59 17 19 Hanlan, Jacob 9 Averill Park 5:36.3 17:02.29 18 20 Stedman, Julian 11 Glens Falls 5:37.3 17:05.25 19 21 Frattarola, Ralston 10 Christian Br 5:38.0 17:07.20 20 22 Vartuli, William 11 Albany Academy 5:38.4 17:08.50 21 23 Allen, Patrick 12 Scotia-Glenville 5:39.8 17:12.74 22 24 DeMarco, Nicholas 12 Albany Academy 5:40.2 17:13.88 23 25 Harrington, Tyler 12 Queensbury 5:40.7 17:15.43 24 26 Picard, Matthew 11 Christian Br 5:40.9 17:16.13 25 27 Freed, Chase 12 Queensbury 5:42.3 17:20.49 26 28 Abbott, Tim 10 Mohonasen 5:42.9 17:22.07 27 29 Freihofer, Ryan 10 Scotia-Glenville 5:43.1 17:22.87 28 30 Campopiano, Julian 10 Queensbury 5:43.2 17:23.22 29 31 Marvin, Silas 10 Burnt Hills- 5:43.4 17:23.72 32 McKenna, Jack 11 Christian Br 5:44.4 17:26.86 30 33 Hicks, Cavan 10 Averill Park 5:45.7 17:30.65 31 34 Sweet, Evan 12 Averill Park 5:46.1 17:31.90 32 35 Mangione, Thaddeus 10 Christian Br 5:46.5 17:33.05 33 36 Bonesteel, Samuel 11 Averill Park 5:46.5 17:33.29 34 37 Versaci, Michael 9 Christian Br 5:46.9 17:34.25 35 38 Cowdrey, Liam 10 Scotia-Glenville 5:47.2 17:35.39 36 39 Dugan, Brody 10 Burnt Hills- 5:50.3 17:44.62 40 Trolio, Colin 10 Lansingburgh 5:50.5 17:45.40 37 41 Leak, Kaelan 10 Christian Br 5:50.8 17:46.19 38 42 Fusco, Dominic 10 Christian Br 5:50.9 17:46.47 43 Davidson, Liam 9 Queensbury 5:51.1 17:47.17 39 44 Gabriel, Gianni 12 LaSalle Inst 5:51.7 17:48.82 40 45 Flowers, Carter 9 Schalmont 5:51.8 17:49.13 41 46 Caldon, Ezekiel 12 Christian Br 5:52.0 17:49.74 47 Jenkin, Ben 10 Queensbury 5:52.2 17:50.54 42 48 O'Connor, Evan 10 Averill Park 5:52.5 17:51.39 43 49 McNaughton, Patrick 10 LaSalle Inst 5:54.8 17:58.44 44 50 Bordeau, Jack 12 Glens Falls 5:56.2 18:02.69 45 51 Ferguson, Ryan 12 Christian Br 5:56.9 18:04.65 52 Rash, Merrick 11 Schalmont 5:58.0 18:07.98 46 53 Wing, Jeremy 9 Averill Park 5:59.6 18:12.92 47 54 Badrie, Krishan 12 LaSalle Inst 5:59.8 18:13.52 48 55 Philo, Tillman 12 South Glens Falls 6:00.2 18:14.85 49 56 Jones, Liam 12 Queensbury 6:00.5 18:15.84 57 Brennan, Cooper 10 South Glens Falls 6:00.8 18:16.60 50 58 Cooper, Kevin 10 Averill Park 6:01.0 18:17.13 59 DeJulio, Matthew 11 Averill Park 6:01.9 18:19.89 60 Knaggs, Tyler 11 Scotia-Glenville 6:02.8 18:22.70 51 61 Gorospe, Eduardo 10 Albany Academy 6:04.4 18:27.48 52 62 DiPlacido, Nick 10 Queensbury 6:05.4 18:30.61 63 Taylor, Eammon 9 Albany Academy 6:05.5 18:30.92 53 64 Ciampolillo, Robert 10 Mohonasen 6:05.7 18:31.54 54 65 Monastero, Brayden 10 Queensbury 6:05.8 18:31.76 66 Rotondi, Nicholas 12 LaSalle Inst 6:07.0 18:35.56 55 67 Daigneault, Caleb 12 South Glens Falls 6:07.6 18:37.36 56 68 Gormley, Aiden 11 Glens Falls 6:07.7 18:37.59 57 69 Bednarek, John 10 Scotia-Glenville 6:08.2 18:39.05 58 70 Barnett, Jackson 10 Albany Academy 6:08.7 18:40.75 59 71 Jansen, Adam 12 Scotia-Glenville 6:08.9 18:41.29 60 72 Gravini, Anthony 10 Albany Academy 6:09.7 18:43.64 61 73 McNaughton, Brendan 10 LaSalle Inst 6:10.4 18:45.75 62 74 Simeone, David 10 Albany Academy 6:10.5 18:46.17 75 Youngs, Ben 11 Notre Dame-B 6:10.8 18:46.95 63 76 Dailey, John 12 Albany Academy 6:13.3 18:54.56 77 Ciancio, Ryan 12 LaSalle Inst 6:14.5 18:58.26 64 78 Stevens, Jordan 12 South Glens Falls 6:14.8 18:59.22 65 79 Medina, Rafael 11 South Glens Falls 6:15.0 18:59.71 66 80 McMahon, Maccoy 11 LaSalle Inst 6:16.1 19:03.03 81 Brown, Jake 11 Scotia-Glenville 6:16.6 19:04.50 82 Cataldo, Andrew 11 Albany Academy 6:18.1 19:09.24 83 Moreau, Spencer 9 Schalmont 6:18.4 19:10.18 67 84 Healy, Ryan 11 Glens Falls 6:18.5 19:10.40 68 85 Splunge, Jermaine 10 Mohonasen 6:20.1 19:15.31 69 86 Wilkinson, Andrew 11 Scotia-Glenville 6:20.3 19:15.97 87 Houser, Michael 10 LaSalle Inst 6:22.0 19:21.17 88 Kibling, Logan 9 South Glens Falls 6:23.9 19:26.98 70 89 Knapick, Anthony 12 Notre Dame-B 6:26.9 19:35.98 71 90 Roohan, Brennan 11 Schalmont 6:27.0 19:36.41 72 91 Mach, Brandon 11 Mohonasen 6:27.1 19:36.64 73 92 Shiely, Andrew 9 Mohonasen 6:27.8 19:38.68 74 93 Murray, Gavin 12 Scotia-Glenville 6:30.8 19:47.82 94 Rawson, Ryan 12 Glens Falls 6:32.0 19:51.42 75 95 Wiley, Noah 12 Notre Dame-B 6:35.3 20:01.61 76 96 Levin, Jack 11 Schalmont 6:37.1 20:06.82 77 97 Masick, Travis 10 Mohonasen 6:39.1 20:13.04 78 98 Zieber, Jack 9 Schalmont 6:40.7 20:17.96 79 99 Johnson, Elijah 12 Glens Falls 6:41.9 20:21.62 80 100 Slingerland, Forrest 9 Glens Falls 6:43.6 20:26.65 101 Hughes, Connor 9 Schalmont 6:46.5 20:35.68 102 Cary, Matthew 12 LaSalle Inst 6:50.3 20:47.00 103 Shiely, Brandon 9 Mohonasen 6:53.7 20:57.30 81 104 Kienzle, Tim 10 Notre Dame-B 7:00.0 21:16.65 82 105 Rafferty, Evan 12 South Glens Falls 7:02.4 21:23.89 83 106 Eggleston, Samuel 10 South Glens Falls 7:03.8 21:28.24 107 Drescher, Tyler 11 Lansingburgh 7:06.6 21:36.77 84 108 Ganc, Joeseph 11 Lansingburgh 7:08.4 21:41.97 85 109 Golden, Stephen 10 Lansingburgh 7:08.5 21:42.34 86 110 Laribee, Kyle 9 Schalmont 7:08.6 21:42.73 111 Waters, Braedan 8 Notre Dame-B 7:20.0 22:17.24 87 112 MacEntee, Hayden 9 Schalmont 7:28.2 22:42.21 113 Welch, Calvin 12 Lansingburgh 7:30.2 22:48.51 88 114 Lieu, Anthony 11 Mohonasen 7:30.3 22:48.75 115 Browstead, Tom 12 Hudson Falls 7:38.9 23:14.76 116 Gross, Brady 9 Glens Falls 8:08.1 24:43.51 117 Cella, Anthony 9 Notre Dame-B 8:15.0 25:04.50 89 118 Smith, Donovan 11 Notre Dame-B 8:25.9 25:37.75 90 119 Menard, Jackson 10 Glens Falls 8:28.7 25:46.16 120 Leverett, Jaden 9 Notre Dame-B 8:30.2 25:50.79 121 Panaccia, Pietro 11 Notre Dame-B 8:38.8 26:16.86 122 Evans, Hasani 9 Notre Dame-B 8:42.5 26:28.08 Team Scores ================================================================================= Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9 ================================================================================= 1 Burnt Hills-Ballston Lake 30 4 5 6 7 8 12 14 Total Time: 1:18:52.91 Average: 15:46.59 2 Queensbury 96 2 15 24 26 29 39 42 Total Time: 1:24:11.91 Average: 16:50.39 3 Christian Brothers Academ 125 17 20 25 30 33 35 38 Total Time: 1:26:18.83 Average: 17:15.77 4 Averill Park 126 11 18 31 32 34 43 47 Total Time: 1:25:51.27 Average: 17:10.26 5 Scotia-Glenville 140 3 22 28 36 51 58 60 Total Time: 1:26:03.66 Average: 17:12.74 6 Albany Academy 158 9 21 23 52 53 59 61 Total Time: 1:27:27.46 Average: 17:29.50 7 LaSalle Institute (Troy) 188 1 40 44 48 55 62 64 Total Time: 1:27:35.47 Average: 17:31.10 8 Glens Falls 205 16 19 45 57 68 75 80 Total Time: 1:29:47.73 Average: 17:57.55 9 Schalmont 236 10 41 46 67 72 77 79 Total Time: 1:30:50.99 Average: 18:10.20 10 South Glens Falls 286 49 50 56 65 66 70 83 Total Time: 1:33:07.74 Average: 18:37.55 11 Mohonasen 297 27 54 69 73 74 78 81 Total Time: 1:34:24.24 Average: 18:52.85 12 Lansingburgh 305 13 37 84 85 86 88 Total Time: 1:39:22.17 Average: 19:52.44 13 Notre Dame-Bishop Gibbons 379 63 71 76 82 87 89 90 Total Time: 1:41:58.43 Average: 20:23.69
================================================================================== Name Year School Avg Mile Finals Points ================================================================================== 1 Melita, Bennett 11 Fonda-Fultonville 5:16.2 16:00.97 1 2 Sanges, Ty 10 Fonda-Fultonville 5:31.7 16:48.07 2 3 Dettenreider, Matheu 10 Fonda-Fultonville 5:36.0 17:01.10 3 4 Headen, Daryl 12 Schuylerville 5:36.7 17:03.28 4 5 Zazzaro, Anthony 9 Stillwater 5:36.9 17:03.95 5 6 Russo, Eli 10 Taconic Hills 5:37.6 17:06.18 7 Clinton, John 10 Tamarac 5:37.7 17:06.48 8 Booth, Allen 12 Fonda-Fultonville 5:38.0 17:07.44 6 9 Farbaniec, Daniel 12 Schuylerville 5:38.3 17:08.24 7 10 Foote, Charles 12 Cobleskill-R 5:41.4 17:17.76 8 11 Couperus, Connor 11 Broadalbin-Perth 5:41.6 17:18.26 9 12 Kosich, Finn 11 Greenville 5:44.0 17:25.40 10 13 Patrick, Dan 11 Stillwater 5:45.9 17:31.38 11 14 Lynch, James 10 Schuylerville 5:46.7 17:33.75 12 15 Lamberton-Dunham, Caelan 12 Voorheesville 5:48.8 17:40.16 13 16 Cwiakala, Alex 12 Johnstown 5:49.5 17:42.27 14 17 VanAlstine, Rylee 10 Broadalbin-Perth 5:50.2 17:44.37 15 18 Naselli, Trey 11 Johnstown 5:50.4 17:44.88 16 19 Reilly, Nick 12 Voorheesville 5:52.4 17:51.07 17 20 Meddaugh, John 11 Ravena 5:52.5 17:51.47 18 21 Barkley, Nick 12 Ichabod Crane 5:52.8 17:52.34 19 22 Colwell, Dylan 11 Ichabod Crane 5:54.2 17:56.42 20 23 Moon, Darren 11 Ichabod Crane 5:54.5 17:57.47 21 24 Smith, Connor 12 Voorheesville 5:55.3 17:59.99 22 25 VanHousen, Nick 11 Coxsackie-Athens 5:56.3 18:03.05 23 26 Carpenter, Michael 11 Fonda-Fultonville 5:59.5 18:12.53 24 27 Pane, Sawyer 10 Mechanicvill 5:59.5 18:12.75 25 28 Bobowski, Garrett 11 Johnstown 6:01.5 18:18.80 26 29 Smedstad, Aidan 11 Coxsackie-Athens 6:01.6 18:19.01 27 30 Payant, Zachary 12 Schuylerville 6:04.1 18:26.71 28 31 Barnes, Nick 11 Greenville 6:05.1 18:29.80 29 32 Rizzo, Vinnie 11 Johnstown 6:05.2 18:30.02 30 33 Braden, Anthony 11 Coxsackie-Athens 6:06.3 18:33.35 31 34 Curl, Mason 8 Voorheesville 6:06.4 18:33.54 32 35 Wall, Ian 12 Ichabod Crane 6:07.0 18:35.54 33 36 Ziehm, Jacob 12 Greenwich Central 6:07.5 18:37.05 37 Herrick, Blaine 10 Broadalbin-Perth 6:11.0 18:47.52 34 38 Winacott, Gavin 7 Schuylerville 6:15.5 19:01.45 35 39 Baumann, Thomas 11 Greenville 6:15.9 19:02.41 36 40 Johnson, Quinn 11 Granville J 6:21.0 19:18.12 37 41 Fessel, Alex 9 Cohoes 6:22.0 19:21.07 38 42 Lutz, Will 12 Stillwater 6:22.4 19:22.18 39 43 Pettit, Kaleb 10 Greenville 6:24.2 19:27.68 40 44 Sweeney, Jack 11 Ichabod Crane 6:24.5 19:28.66 41 45 Bertrand, Connor 12 Cohoes 6:24.7 19:29.22 42 46 Yocum, Tyler 11 Schuylerville 6:26.3 19:34.16 43 47 Slingerland, Ryan 11 Rensselaer 6:26.4 19:34.56 44 48 Deyoe, Max 10 Ravena 6:28.0 19:39.20 45 49 Raush, Ronin 10 Coxsackie-Athens 6:28.0 19:39.44 46 50 Taylor, Riley 12 Hudson 6:28.8 19:41.74 51 Hughes, Joshua 12 Broadalbin-Perth 6:29.1 19:42.77 47 52 Perniciaro, Frank 10 Stillwater 6:30.6 19:47.21 48 53 Susi, Joey 10 Fonda-Fultonville 6:31.7 19:50.44 49 54 Spickerman, Malachi 11 Rensselaer 6:32.6 19:53.16 50 55 Riordon, Nathan 12 Catskill 6:33.6 19:56.44 56 Snyder, Aiden 11 Broadalbin-Perth 6:34.0 19:57.48 51 57 Doubleday, Nevan 11 Stillwater 6:35.7 20:02.76 52 58 Murray, Colin 11 Greenwich Central 6:35.8 20:03.04 59 Oldrich, David 10 Ichabod Crane 6:35.9 20:03.42 53 60 Melita, Brennan 8 Fonda-Fultonville 6:36.7 20:05.77 54 61 Clark, Michael 9 Ichabod Crane 6:36.9 20:06.26 55 62 Holland, Thomas 11 Broadalbin-Perth 6:41.3 20:19.60 56 63 Dinh, Minhtri 10 Cairo-Durham 6:43.2 20:25.60 64 Bailey, Ian 11 Schuylerville 6:43.9 20:27.65 57 65 Perry, Christopher 9 Tamarac 6:44.6 20:29.87 66 Semaska, Mike 9 Greenville 6:44.9 20:30.80 58 67 Chan, Edmund 10 Coxsackie-Athens 6:45.9 20:33.68 59 68 Parde, Isaac 10 Coxsackie-Athens 6:49.0 20:43.02 60 69 Rice, Michael 11 Cobleskill-R 6:49.3 20:44.14 61 70 Hillcross, Derek 10 Voorheesville 6:49.9 20:45.78 62 71 Santelli, Vinnie 10 Cohoes 6:51.5 20:50.77 63 72 McCann, Bryce 9 Cobleskill-R 6:51.6 20:51.03 64 73 Fisher, Griffin 12 Catskill 6:53.8 20:57.66 74 Hosgood, Cody 10 Voorheesville 6:56.0 21:04.46 65 75 Kelly, Jack 10 Cohoes 6:56.2 21:04.98 66 76 Krause, Seth 10 Rensselaer 6:57.0 21:07.59 67 77 Burfeind, John 12 Taconic Hills 6:58.5 21:12.15 78 Ferrara, Mathew 10 Johnstown 6:58.8 21:12.94 68 79 Lange, Oliver 10 Tamarac 7:02.3 21:23.63 80 Kunz, Matthew 10 Coxsackie-Athens 7:02.6 21:24.53 69 81 Connelly, Esa 10 Schuylerville 7:03.2 21:26.33 82 Pietryka, Matt 12 Granville J 7:04.6 21:30.67 70 83 Leto, Lex 11 Ravena 7:05.9 21:34.44 71 84 Tyler, Cody 12 Ravena 7:06.6 21:36.55 72 85 Krause, George 8 Rensselaer 7:07.6 21:39.69 73 86 Rockenstire, Hunter 10 Granville J 7:12.4 21:54.41 74 87 Teer, Tristan 10 Granville J 7:14.7 22:01.40 75 88 Wessel, Zac 12 Taconic Hills 7:16.8 22:07.55 89 Rehberg, Jace 12 Cobleskill-R 7:17.0 22:08.18 76 90 Satas, Andrew 9 Broadalbin-Perth 7:17.7 22:10.32 77 91 Archambeault, Hadyn 12 Mechanicvill 7:18.6 22:13.12 78 92 Lazar, Joseph 11 Mechanicvill 7:20.1 22:17.76 79 93 Crooks, Ben 9 Cobleskill-R 7:20.8 22:19.65 80 94 Aery, Logan 10 Broadalbin-Perth 7:22.3 22:24.41 95 Loiselle, Lucas 10 Cohoes 7:34.0 22:59.86 81 96 Elwood, Matthew 11 Broadalbin-Perth 7:34.6 23:01.74 97 Wright, Pat 11 Mechanicvill 7:35.2 23:03.68 82 98 Hill, Connor 9 Rensselaer 7:35.9 23:05.55 83 99 Stead, Sam 9 Ichabod Crane 7:38.1 23:12.40 100 Ostrander, Morgan 10 Broadalbin-Perth 7:38.2 23:12.76 101 Yonkin, Owen 11 Schuylerville 7:39.2 23:15.85 102 Homer, Phoenix 12 Voorheesville 7:41.6 23:23.14 84 103 Mehan, Garrett 9 Stillwater 7:43.7 23:29.49 85 104 Powell, Carter 9 Granville J 7:44.0 23:30.22 86 105 Davies, Greg 10 Rensselaer 7:44.5 23:31.86 87 106 Conklin, Adam 11 Stillwater 7:46.1 23:36.67 88 107 daniels, patrick 10 Mechanicvill 7:51.5 23:53.06 89 108 Bakemeier, Preston 11 Granville J 7:54.7 24:02.84 90 109 Williams, Gabe 11 Stillwater 8:13.6 25:00.18 110 Richardson, Marcus 10 Rensselaer 8:28.9 25:46.71 91 111 MacNary, Jack 9 Mechanicvill 8:34.2 26:02.82 92 112 Cowell, Braeden 9 Mechanicvill 8:40.4 26:21.71 93 113 Zhang, Anthony 9 Greenville 8:41.5 26:25.09 94 114 Hine, Addison 10 Fonda-Fultonville 8:43.9 26:32.53 115 Burfeind, Tyler 12 Taconic Hills 8:45.5 26:37.13 116 Knapp, Ryan 11 Ravena 8:50.6 26:52.82 95 117 Tomchik, Oliver 9 Johnstown 9:09.7 27:50.72 96 Team Scores ================================================================================= Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9 ================================================================================= 1 Fonda-Fultonville 36 1 2 3 6 24 49 54 Total Time: 1:25:10.11 Average: 17:02.03 2 Schuylerville 86 4 7 12 28 35 43 57 Total Time: 1:29:13.43 Average: 17:50.69 3 Ichabod Crane 134 19 20 21 33 41 53 55 Total Time: 1:31:50.43 Average: 18:22.09 4 Voorheesville 146 13 17 22 32 62 65 84 Total Time: 1:32:50.54 Average: 18:34.11 5 Johnstown 154 14 16 26 30 68 96 Total Time: 1:33:28.91 Average: 18:41.79 6 Stillwater 155 5 11 39 48 52 85 88 Total Time: 1:33:47.48 Average: 18:45.50 7 Broadalbin-Perth 156 9 15 34 47 51 56 77 Total Time: 1:33:30.40 Average: 18:42.08 8 Greenville 173 10 29 36 40 58 94 Total Time: 1:34:56.10 Average: 18:59.22 9 Coxsackie-Athens 186 23 27 31 46 59 60 69 Total Time: 1:35:08.53 Average: 19:01.71 10 Cobleskill-Richmondville 289 8 61 64 76 80 Total Time: 1:43:20.76 Average: 20:40.16 11 Cohoes 290 38 42 63 66 81 Total Time: 1:43:45.90 Average: 20:45.18 12 Ravena 301 18 45 71 72 95 Total Time: 1:47:34.48 Average: 21:30.90 13 Rensselaer 317 44 50 67 73 83 87 91 Total Time: 1:45:20.55 Average: 21:04.11 14 Granville Jr/Sr High Sch 342 37 70 74 75 86 90 Total Time: 1:48:14.82 Average: 21:38.97 15 Mechanicville Central 353 25 78 79 82 89 92 93 Total Time: 1:49:40.37 Average: 21:56.08
================================================================================== Name Year School Avg Mile Finals Points ================================================================================== 1 Abdella, Cameron 11 Mayfield 5:29.6 16:41.72 1 2 Haner, Brycen 12 Chatham Central 5:31.6 16:47.96 2 3 Jourden, Braydon 12 Mayfield 5:32.4 16:50.25 3 4 Sheldon, Ethan 10 Hoosic Valley 5:34.9 16:57.78 4 5 Olden, Brody 10 Warrensburg 5:35.9 17:00.91 6 Kalisz, Gabe 10 Berlin 5:42.8 17:22.01 5 7 Jeralds, Tobias 12 Chatham Central 5:43.4 17:23.72 6 8 Jeralds, Timmy 11 Chatham Central 5:44.0 17:25.64 7 9 Leach, Dawson 12 Mayfield 5:47.2 17:35.21 8 10 Ruberti, Trevor 11 Mayfield 5:48.0 17:37.74 9 11 O'Keefe, Jake 12 Lake George 5:49.8 17:43.13 10 12 Kinnicut, Jake 12 Hoosic Valley 5:51.7 17:48.94 11 13 Kluck, Matt 12 Berlin 5:52.5 17:51.43 12 14 Fahey Stack, Liam 11 Lake George 5:52.8 17:52.39 13 15 Herrick, Isaac 12 Lake George 5:53.8 17:55.26 14 16 Anderson, David 12 North Warren 5:55.6 18:00.81 15 17 Sirchia, Hayden 12 Corinth 5:58.7 18:10.17 18 Sherwin, Thomas 12 Saratoga Catholic 5:59.2 18:11.76 19 Monroe, Collin 12 North Warren 5:59.6 18:13.03 16 20 Civerolo, Zachary 10 Maple Hill 6:01.0 18:17.19 17 21 Burns, Samuel 10 Lake George 6:01.6 18:19.01 18 22 Herrick, Oliver 10 Lake George 6:01.8 18:19.66 19 23 Battersea-manna, Brendan 10 Lake George 6:02.0 18:20.25 20 24 Jones, Hunter 12 Mayfield 6:02.1 18:20.52 21 25 McIntosh, Lukas 12 Maple Hill 6:04.0 18:26.38 22 26 Lucero, Gabe 11 Mayfield 6:04.9 18:29.02 23 27 Wayman-Bender, Dylan 11 Schoharie 6:05.0 18:29.33 28 Olden, Brayden 12 Warrensburg 6:05.1 18:29.60 29 Maleady, Logan 12 Hoosic Valley 6:08.6 18:40.32 24 30 Williams, Brice 11 Mayfield 6:08.9 18:41.39 25 31 Towe, Oliver 9 Hawthorne Valley 6:09.2 18:42.09 26 32 Hoffis, Cameron 10 Lake George 6:10.4 18:45.93 27 33 Smith, Hunter 10 Berne-Knox-Westerlo 6:11.7 18:49.80 28 34 Repicky, Keenan 11 Schoharie 6:12.0 18:50.54 35 Sunderland, Kurt 12 Fort Plain 6:14.2 18:57.45 29 36 Orr, Cameron 12 Lake George 6:16.8 19:05.33 37 Lounsbury, Owen 9 Berne-Knox-Westerlo 6:17.3 19:06.71 30 38 Leonidas, Kaedan 9 Maple Hill 6:19.1 19:12.26 31 39 Morris, Gage 12 North Warren 6:20.1 19:15.22 32 40 Wilson-Leedy, Avery 10 Maple Hill 6:21.3 19:18.96 33 41 Ruepp, Alex 8 Hoosic Valley 6:21.4 19:19.19 34 42 Willett, Caden 10 Lake George 6:21.9 19:20.80 43 Basile, Anthony 10 Maple Hill 6:22.2 19:21.70 35 44 VanNostrand, Shane 12 Mayfield 6:22.5 19:22.63 45 Schneider, Cody 10 Galway 6:23.4 19:25.41 36 46 Granger, Paul 11 Corinth 6:24.8 19:29.70 47 Kretser, Martin 11 Fort Plain 6:26.0 19:33.14 37 48 Durkee, Jacob 10 Argyle 6:27.7 19:38.40 49 Tokarski, Ashton 11 Corinth 6:28.7 19:41.44 50 Munn, Adam 12 Saratoga Catholic 6:29.5 19:43.76 51 Bulan, Christopher 12 Maple Hill 6:29.7 19:44.52 38 52 Robinson, Sam 10 Fort Plain 6:29.9 19:45.13 39 53 Reynolds, Logan 12 Hartford 6:30.1 19:45.55 40 54 Rivera, Joel 10 North Warren 6:30.8 19:47.72 41 55 Wright, Arlan 9 Berne-Knox-Westerlo 6:32.7 19:53.45 42 56 Martin, Aidan 12 Berne-Knox-Westerlo 6:32.9 19:54.15 43 57 Baneni Jr, Daniel 12 Chatham Central 6:33.3 19:55.38 44 58 Comensky, Will 9 Galway 6:36.8 20:06.14 45 59 Hyde, Murphy 11 Duanesburg 6:37.4 20:07.76 46 60 Baneni, Jason 9 Chatham Central 6:38.2 20:10.37 47 61 Barlow, Nick 9 Fort Plain 6:43.1 20:25.32 48 62 Cain, Joe 11 Warrensburg 6:44.2 20:28.69 63 Harris, Michael 12 Fort Plain 6:44.4 20:29.15 49 64 Higgins, Ayden 9 North Warren 6:46.3 20:34.91 50 65 Mandigo, Bryton 9 Hartford 6:47.2 20:37.56 51 66 Kingsley, Lucas 11 Argyle 6:47.5 20:38.67 67 Green, Michael 11 Oppenheim-Ephratah 6:47.8 20:39.63 68 Vogt, Chris 12 Duanesburg 6:48.0 20:40.10 52 69 Moulton, Connor 12 Hadley-Luzerne 6:49.5 20:44.72 53 70 Rumrill, Bryce 9 Fort Plain 6:50.6 20:47.94 54 71 Springer, Noah 10 Hadley-Luzerne 6:51.9 20:51.80 55 72 Benway, Jimmy 11 Duanesburg 6:54.2 20:59.05 56 73 Chaykowski-Jewett, Layne 10 Berlin 6:56.8 21:06.86 57 74 Williams, Evan 9 Duanesburg 6:57.8 21:09.81 58 75 Jarvis, Caden 12 Hoosic Valley 6:58.8 21:12.93 59 76 Orsing, Ethan 12 Loudonville 6:59.3 21:14.56 77 Donohue, Eben 8 Berlin 7:00.2 21:17.07 60 78 Atkinson, Makalo 12 Hadley-Luzerne 7:00.8 21:19.06 61 79 Hallam, Jack 12 Hoosic Valley 7:01.0 21:19.47 62 80 Schroder, Lance 8 Berlin 7:01.0 21:19.71 63 81 McLarty, Everett 10 Lake George 7:01.8 21:21.95 82 LaCross, Hunter 10 Hartford 7:04.9 21:31.46 64 83 Owens, Drew 8 Loudonville 7:06.0 21:34.91 84 Friedman, Max 9 Chatham Central 7:08.7 21:42.96 65 85 Martina, Jack 12 Corinth 7:09.0 21:43.78 86 Anuszewski, Clark 11 Galway 7:11.5 21:51.55 66 87 Maxwell, Jaden 11 North Warren 7:11.7 21:52.16 67 88 Qian, Hongxu 11 Hartford 7:14.2 21:59.78 68 89 Schnieder, Kyle 10 Galway 7:16.7 22:07.31 69 90 Dunn, Mason 10 Hadley-Luzerne 7:24.7 22:31.77 70 91 Levine-Grace, Jackson 11 Mayfield 7:35.5 23:04.38 92 Helfrich, Max 12 Duanesburg 7:35.9 23:05.74 71 93 Starman, Jake 9 Duanesburg 7:36.0 23:06.08 72 94 Johnson, Jacob 9 Mayfield 7:43.4 23:28.40 95 Lloyd, Jakob 8 Berne-Knox-Westerlo 7:44.6 23:32.14 73 96 Truax, Carl 12 Berlin 7:46.5 23:38.04 74 97 Losito, Porter 9 Duanesburg 7:48.5 23:44.14 75 98 Crane, Hugo 9 Hawthorne Valley 7:52.3 23:55.48 76 99 Mosher, Nicholas 9 Berlin 7:55.8 24:06.16 77 100 Svec, Dylan 12 Hoosic Valley 7:57.0 24:09.85 78 101 Ringuette, Jacob 10 Schoharie 7:57.6 24:11.55 102 McKeiver, Benjamin 10 Warrensburg 7:58.2 24:13.53 103 Moules, Dylan 12 Galway 8:02.7 24:27.17 79 104 Hamilton, Gaetano 12 Hawthorne Valley 8:18.5 25:15.05 80 105 Hull, Justin 10 Hadley-Luzerne 8:38.7 26:16.52 81 106 Plumley, Thiegen 9 North Warren 8:38.8 26:17.03 82 107 Evans, Idris 9 Hawthorne Valley 8:49.8 26:50.22 83 108 Moore, Wyatt 12 Hadley-Luzerne 8:54.0 27:03.25 84 109 Evans, Amir 9 Hawthorne Valley 8:58.9 27:17.85 85 110 Smith, Kaleb 12 North Warren 9:02.0 27:27.27 111 Nix, Justin 12 Hartford 9:06.1 27:39.93 86 112 Dunn, Jake 9 Hadley-Luzerne 10:09.0 30:51.02 87 113 Smith, Michael 10 Hartford 10:24.1 31:37.06 88 114 Rogers, Dean 10 Berne-Knox-Westerlo 10:43.8 32:36.83 89 115 Sanok, Raphael 9 Saratoga Catholic 10:44.9 32:40.18 116 Moore, Nolan 10 Hadley-Luzerne 10:48.6 32:51.58 Team Scores ================================================================================= Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9 ================================================================================= 1 Mayfield 42 1 3 8 9 21 23 25 Total Time: 1:27:05.44 Average: 17:25.09 2 Lake George 74 10 13 14 18 19 20 27 Total Time: 1:30:09.45 Average: 18:01.89 3 Chatham Central 106 2 6 7 44 47 65 Total Time: 1:31:43.07 Average: 18:20.62 4 Hoosic Valley 132 4 11 24 34 59 62 78 Total Time: 1:33:59.16 Average: 18:47.84 5 Maple Hill 138 17 22 31 33 35 38 Total Time: 1:34:36.49 Average: 18:55.30 6 North Warren - Johnsburg 154 15 16 32 41 50 67 82 Total Time: 1:35:51.69 Average: 19:10.34 7 Berlin 197 5 12 57 60 63 74 77 Total Time: 1:38:57.08 Average: 19:47.42 8 Fort Plain 202 29 37 39 48 49 54 Total Time: 1:39:10.19 Average: 19:50.04 9 Berne-Knox-Westerlo 216 28 30 42 43 73 89 Total Time: 1:41:16.25 Average: 20:15.25 10 Duanesburg 283 46 52 56 58 71 72 75 Total Time: 1:46:02.46 Average: 21:12.50 11 Galway 295 36 45 66 69 79 Total Time: 1:47:57.58 Average: 21:35.52 12 Hartford 309 40 51 64 68 86 88 Total Time: 1:51:34.28 Average: 22:18.86 13 Hadley-Luzerne 320 53 55 61 70 81 84 87 Total Time: 1:51:43.87 Average: 22:20.78 14 Hawthorne Valley 350 26 76 80 83 85 Total Time: 2:02:00.69 Average: 24:24.14
================================================================================== Name Year School Avg Mile Finals Points ================================================================================== 1 Hart, Mackenzie 12 Saratoga Springs 5:40.7 17:15.67 1 2 Bush, Emily 10 Saratoga Springs 5:41.5 17:17.93 2 3 Kurto, Ella 12 Saratoga Springs 5:43.5 17:24.12 3 4 Hart, Alycia 10 Saratoga Springs 5:44.9 17:28.40 4 5 Wheeler, Sheridan 11 Saratoga Springs 5:46.8 17:33.95 5 6 Belisle, Anya 10 Saratoga Springs 5:50.8 17:46.23 6 7 Davis, Rylee 11 Bethlehem Central 5:55.2 17:59.71 7 8 Cuneo, Claire 12 Saratoga Springs 6:00.8 18:16.51 8 9 Healey, Harriet 10 Ballston Spa 6:01.9 18:19.96 9 10 Cestaro, Mary Kate 10 Niskayuna 6:03.5 18:24.87 10 11 Bullington, Ciara 12 Shaker 6:04.7 18:28.42 11 12 Bannigan, Katherine 9 Bethlehem Central 6:04.9 18:29.11 12 13 Pachter, Liv 10 Bethlehem Central 6:07.1 18:35.86 13 14 Bolke, Annie 11 Bethlehem Central 6:07.7 18:37.51 14 15 Gepfert, Emma 12 Colonie 6:08.1 18:38.81 15 16 Griffin, Leonni 10 Shaker 6:09.5 18:42.92 16 17 Hotaling, Luccabella 12 Shenendehowa 6:09.9 18:44.39 17 18 Higgins, Kaleigh 11 Shaker 6:10.1 18:44.88 18 19 McLaughlin, Brenna 11 Shenendehowa 6:10.3 18:45.47 19 20 Donaldson, Cate 11 Shenendehowa 6:12.4 18:51.83 20 21 Gable, Charlotte 11 Shenendehowa 6:12.7 18:52.71 21 22 Chrapowitzky, Anna 7 Bethlehem Central 6:13.6 18:55.50 22 23 Chateauneuf, Nathalie 12 Ballston Spa 6:13.7 18:55.93 23 24 Shiang, Orit 12 Niskayuna 6:15.1 19:00.16 24 25 Fajen, Shea 10 Columbia (Sec 2) 6:15.2 19:00.52 25 26 Conway, Maeve 10 Bethlehem Central 6:15.9 19:02.40 26 27 Klingbeil, Kyla 11 Shenendehowa 6:17.1 19:06.14 27 28 Bennett, Natalie 11 Shaker 6:17.5 19:07.25 28 29 Smith, Skyler 12 Niskayuna 6:17.6 19:07.80 29 30 Nautel, Abby 12 Bethlehem Central 6:19.9 19:14.68 30 31 Turner, Katie 9 Saratoga Springs 6:22.0 19:20.98 32 McGeough-Gamache, Payton 11 Colonie 6:22.7 19:23.25 31 33 Dunkel, Charlotte 9 Shaker 6:23.4 19:25.19 32 34 Mcbain, Sadie 12 Saratoga Springs 6:23.6 19:25.90 35 Kebbede, Liyat 12 Niskayuna 6:23.7 19:26.34 33 36 Thomas, Abigail 12 Niskayuna 6:24.1 19:27.57 34 37 Bhusri, Leyla 8 Shenendehowa 6:24.8 19:29.61 35 38 Kruzinski, Elizabeth 10 Ballston Spa 6:25.0 19:30.32 36 39 Irwin, Elizabeth 12 Guilderland 6:26.1 19:33.56 37 40 Armenia, Olivia 11 Colonie 6:27.0 19:36.39 38 41 Landa, Raquelle 8 Shenendehowa 6:27.1 19:36.65 39 42 Kearns, Alyssa 10 Shaker 6:28.5 19:40.79 40 43 Griffin, Carolyn 12 Shenendehowa 6:31.0 19:48.46 44 O'Meara, Charlotte 9 Bethlehem Central 6:31.7 19:50.48 45 Scanlan, Kate 12 Guilderland 6:32.9 19:54.22 41 46 Caiano, Alyssa 9 Shaker 6:33.4 19:55.67 42 47 Berg, Emily 12 Shenendehowa 6:33.6 19:56.45 48 Martinelli, Isaroda 9 Albany High School 6:34.1 19:57.85 43 49 Charton, Maddie 11 Colonie 6:34.7 19:59.73 44 50 McKinley, Lee 11 Ballston Spa 6:36.5 20:05.27 45 51 Yannone, Sabine 8 Columbia (Sec 2) 6:37.8 20:09.16 46 52 Mongelli, Sara 11 Niskayuna 6:39.2 20:13.28 47 53 Keller, Addison 10 Colonie 6:39.8 20:15.06 48 54 Kosier, Alexa 9 Guilderland 6:40.0 20:15.91 49 55 Taylor, Kate 9 Ballston Spa 6:41.9 20:21.55 50 56 Wendt, Emma 11 Guilderland 6:42.3 20:22.69 51 57 Guyette, Sarah 11 Bethlehem Central 6:43.3 20:25.73 58 Burbige, Liliana 8 Colonie 6:45.0 20:31.04 52 59 LaFargue, Caitlyn 11 Niskayuna 6:46.1 20:34.44 53 60 Penna, Olivia 11 Albany High School 6:46.3 20:34.92 54 61 Matthews, Kiley 12 Columbia (Sec 2) 6:46.4 20:35.17 55 62 Vellekoop, Addison 8 Guilderland 6:46.8 20:36.32 56 63 Hubbard, Elca 10 Guilderland 6:47.5 20:38.53 57 64 Moran, Lillian 11 Colonie 6:49.8 20:45.45 58 65 Piccinini, Violet 11 Bethlehem Central 6:50.4 20:47.48 66 Penna, Madeline 9 Albany High School 6:50.9 20:48.76 59 67 Abraham, Trinity 11 Colonie 6:51.9 20:51.93 68 Diefenderfer, Birtu 11 Shaker 6:52.8 20:54.55 69 Shoemaker, Maya 11 Guilderland 6:53.5 20:56.86 60 70 Milo, Abigail 8 Colonie 6:54.0 20:58.19 71 Kimball, Sydney 10 Troy 6:54.1 20:58.64 72 Weiss, Ava 8 Columbia (Sec 2) 6:54.6 21:00.23 61 73 Alpart, Maxine 11 Guilderland 6:55.8 21:03.83 74 Fletcher, Kate 9 Ballston Spa 6:56.0 21:04.47 62 75 Robin, Annika 11 Shaker 6:58.9 21:13.15 76 O'Donnell, Isabella 10 Shaker 6:59.0 21:13.66 77 Crespo-Julia, Gianna 10 Amsterdam 6:59.8 21:15.96 78 Beck, Ashley 11 Ballston Spa 7:00.2 21:17.11 63 79 Webster, Isabella 8 Columbia (Sec 2) 7:00.4 21:17.83 64 80 Krisanda, Natalie 8 Columbia (Sec 2) 7:00.7 21:18.80 65 81 Hye, Emily 9 Ballston Spa 7:01.4 21:20.95 82 Murphy, Kaitlyn 12 Niskayuna 7:03.1 21:26.03 83 Fera, Avery 11 Troy 7:05.1 21:32.12 84 Kleiber, Rebecca 10 Guilderland 7:05.2 21:32.50 85 McCutcheon, Violet 8 Guilderland 7:06.9 21:37.68 86 Hamed, Hadeel 9 Troy 7:09.7 21:45.94 87 Marra, Molly 9 Columbia (Sec 2) 7:10.3 21:47.80 66 88 Kelly, Briana 11 Amsterdam 7:16.6 22:06.91 89 Ashline, Olivia 9 Troy 7:18.2 22:11.81 90 Lamont, Hannah 11 Albany High School 7:18.9 22:13.90 67 91 Travis, Amber 7 Columbia (Sec 2) 7:19.1 22:14.51 92 Pepe, Gianna 8 Colonie 7:25.0 22:32.65 93 Gibson, Caitlynn 10 Niskayuna 7:32.4 22:54.91 94 Bogdanowicz-Wilson, Hail 10 Schenectady 7:35.4 23:04.12 95 Elsbree, Hayley 11 Niskayuna 7:38.9 23:14.84 96 Heeg, Abigail 11 Columbia (Sec 2) 7:42.2 23:24.70 97 Sculco, Rosalie 11 Amsterdam 7:54.3 24:01.74 98 Esco, Bianca 12 Albany High School 7:58.6 24:14.55 68 99 Mastan, Cara 10 Schenectady 8:01.2 24:22.56 100 Hoeln, Rowan 9 Albany High School 8:34.2 26:02.85 69 101 Rosenblum, Ayelet 10 Albany High School 8:39.1 26:17.83 70 102 Zullo, Anaya 10 Albany High School 8:41.3 26:24.36 103 Minarich, Olivia 12 Albany High School 9:34.5 29:06.14 104 Wunderlich, Helen 10 Albany High School 10:51.9 33:01.40 Team Scores ================================================================================= Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9 ================================================================================= 1 Saratoga Springs 15 1 2 3 4 5 6 8 Total Time: 1:27:00.07 Average: 17:24.02 2 Bethlehem Central 68 7 12 13 14 22 26 30 Total Time: 1:32:37.69 Average: 18:31.54 3 Shenendehowa 104 17 19 20 21 27 35 39 Total Time: 1:34:20.54 Average: 18:52.11 4 Shaker 105 11 16 18 28 32 40 42 Total Time: 1:34:28.66 Average: 18:53.74 5 Niskayuna 130 10 24 29 33 34 47 53 Total Time: 1:35:26.74 Average: 19:05.35 6 Ballston Spa 163 9 23 36 45 50 62 63 Total Time: 1:37:13.03 Average: 19:26.61 7 Colonie 176 15 31 38 44 48 52 58 Total Time: 1:37:53.24 Average: 19:34.65 8 Guilderland 234 37 41 49 51 56 57 60 Total Time: 1:40:42.70 Average: 20:08.54 9 Columbia (Sec 2) 251 25 46 55 61 64 65 66 Total Time: 1:42:02.91 Average: 20:24.59 10 Albany High School 291 43 54 59 67 68 69 70 Total Time: 1:47:49.98 Average: 21:34.00
================================================================================== Name Year School Avg Mile Finals Points ================================================================================== 1 Miller, Rachel 9 Mohonasen 5:57.5 18:06.52 1 2 Paolino, Mia 10 Burnt Hills- 6:06.5 18:34.07 2 3 Vendetti, Jamisen 12 Burnt Hills- 6:07.3 18:36.51 3 4 Powers, Maddie 11 Queensbury 6:13.2 18:54.17 4 5 Barsalow, Logan 11 Averill Park 6:18.2 19:09.43 5 6 James, Stephanie 11 Scotia-Glenville 6:19.6 19:13.89 6 7 Vogel, Isabel 12 Burnt Hills- 6:22.4 19:22.30 7 8 Habshi, Miranda 10 Queensbury 6:23.1 19:24.53 8 9 McNulty, Lily 10 South Glens Falls 6:28.1 19:39.73 9 10 Planas-Dove, Athena 10 Lansingburgh 6:33.4 19:55.67 10 11 Marriner, Abby 9 Mohonasen 6:36.7 20:05.85 11 12 Colvin, Marissa 12 South Glens Falls 6:39.1 20:12.97 12 13 Cyr, Addison 8 Burnt Hills- 6:39.7 20:14.72 13 14 Avery, Clara 11 Glens Falls 6:40.7 20:17.82 14 15 Smith, Erin 10 Scotia-Glenville 6:41.9 20:21.52 15 16 Long, Schuyler 9 Scotia-Glenville 6:42.0 20:21.88 16 17 O'Rourke, Mattingly 12 Burnt Hills- 6:43.8 20:27.35 17 18 Malizia, Mia 9 Burnt Hills- 6:44.1 20:28.23 18 19 Trackey, Helena 12 Glens Falls 6:45.3 20:31.93 19 20 Genevive, Karlie 12 Lansingburgh 6:45.5 20:32.61 20 21 Greene, Ashley 10 Scotia-Glenville 6:46.9 20:36.77 21 22 Marriner, Ella 7 Mohonasen 6:48.1 20:40.29 22 23 Thayer, Lexi 9 Mohonasen 6:49.2 20:43.85 23 24 Goldstein, Kara 10 Scotia-Glenville 6:50.2 20:46.81 24 25 Verbicky, Sophia 11 Notre Dame-B 6:50.5 20:47.68 26 Carr, Marissa 12 Burnt Hills- 6:52.7 20:54.47 25 27 Allison, Gloria 9 Queensbury 6:54.6 21:00.16 26 28 Brown, Alexis 11 Mohonasen 6:54.8 21:00.87 27 29 Dupuis, Violet 10 Averill Park 6:58.0 21:10.57 28 30 Powell, Julia 9 Queensbury 6:58.8 21:13.01 29 31 Ruppe, Alexa 8 Averill Park 7:02.2 21:23.18 30 32 McCarthy, Karaline 10 Scotia-Glenville 7:03.3 21:26.74 31 33 Supaul, Bonnieta 12 Mohonasen 7:04.2 21:29.35 32 34 Bleyl, Alyssa 11 Burnt Hills- 7:07.4 21:39.08 35 Bohall, Emma 9 Burnt Hills- 7:07.5 21:39.40 36 Allen, Sophia 10 Scotia-Glenville 7:11.4 21:51.37 33 37 Miller, Emily 10 Scotia-Glenville 7:11.6 21:51.87 38 Mazzaco, Kimberly 11 Averill Park 7:11.9 21:52.67 34 39 Smith, Marissa 7 Mohonasen 7:13.1 21:56.34 35 40 Lieberth, Katherine 11 Glens Falls 7:17.2 22:08.75 36 41 Power, Kyde 9 Mohonasen 7:21.9 22:23.26 42 Smith, Ava 9 Burnt Hills- 7:22.9 22:26.24 43 Lochner-Fehl, Rowan 9 Queensbury 7:24.1 22:29.90 37 44 Carter, Cadence 12 Averill Park 7:26.7 22:37.77 38 45 Montgomerey, Molly 12 Schalmont 7:27.0 22:38.56 46 Sheppie, Adriana 8 Lansingburgh 7:27.8 22:41.12 39 47 Simpson, Clarissa 9 South Glens Falls 7:30.2 22:48.41 40 48 Guillet, Sylvia 12 Glens Falls 7:31.0 22:50.79 41 49 Crandall, Kate 11 Glens Falls 7:32.4 22:55.10 42 50 Schuette, Anna 12 Queensbury 7:34.6 23:01.88 43 51 Calby, Claudia 12 Queensbury 7:39.9 23:17.71 44 52 Krogh, Sadie 10 Scotia-Glenville 7:41.3 23:22.12 53 DeAndres, Paula 11 Averill Park 7:41.4 23:22.57 45 54 Matrazzo, Amanda 10 South Glens Falls 7:43.4 23:28.56 46 55 Webb, Lianna 9 Queensbury 7:43.5 23:28.79 56 Kingsbury, Jenna 7 Mohonasen 7:44.1 23:30.58 57 Quivey, Madison 11 Mohonasen 7:54.9 24:03.50 58 Herlihy, Trudie 9 South Glens Falls 7:55.9 24:06.36 47 59 Muller, Paige 11 Lansingburgh 7:57.2 24:10.58 48 60 Goliber, Madaline 9 South Glens Falls 7:57.5 24:11.44 49 61 Kelly, Shea 8 Averill Park 7:58.6 24:14.76 50 62 Fitzgerald, Kelly 10 Scotia-Glenville 7:59.1 24:16.10 63 Harrington, Jocelyn 9 South Glens Falls 8:12.7 24:57.60 51 64 Kelly, Ava 11 Queensbury 8:21.1 25:23.11 65 Mannix, Kristina 12 Queensbury 8:27.5 25:42.67 66 Hepp, Olivia 12 Lansingburgh 8:47.6 26:43.56 52 67 Abigail, Seaman 12 South Glens Falls 9:52.3 30:00.20 68 Colantonio, Kierra 10 Lansingburgh 9:52.3 30:00.23 53 69 Nichols, Merista 12 South Glens Falls 9:57.8 30:17.00 70 Nadi, Sophia 12 South Glens Falls 9:57.8 30:17.14 71 Jusino, Cora 10 Notre Dame-B 10:28.7 31:51.00 72 Pollack, Shansanique 11 Lansingburgh 10:40.2 32:26.00 54 Team Scores ================================================================================= Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9 ================================================================================= 1 Burnt Hills-Ballston Lake 42 2 3 7 13 17 18 25 Total Time: 1:37:14.95 Average: 19:26.99 2 Scotia-Glenville 82 6 15 16 21 24 31 33 Total Time: 1:41:20.87 Average: 20:16.18 3 Mohonasen 84 1 11 22 23 27 32 35 Total Time: 1:40:37.38 Average: 20:07.48 4 Queensbury 104 4 8 26 29 37 43 44 Total Time: 1:43:01.77 Average: 20:36.36 5 Averill Park 135 5 28 30 34 38 45 50 Total Time: 1:46:13.62 Average: 21:14.73 6 Glens Falls 152 14 19 36 41 42 Total Time: 1:48:44.39 Average: 21:44.88 7 South Glens Falls 154 9 12 40 46 47 49 51 Total Time: 1:50:16.03 Average: 22:03.21 8 Lansingburgh 169 10 20 39 48 52 53 54 Total Time: 1:54:03.54 Average: 22:48.71
================================================================================== Name Year School Avg Mile Finals Points ================================================================================== 1 Sayahi, Mariem 11 Voorheesville 6:05.9 18:31.98 1 2 Boler, Erin 11 Albany Academy 6:13.5 18:55.19 2 3 Vianese, Megan 11 Schuylerville 6:29.0 19:42.37 3 4 McCarthy, Caitlin 11 Voorheesville 6:31.0 19:48.48 4 5 Wight, Lindsey 9 Voorheesville 6:32.0 19:51.48 5 6 Frasier, Emma 11 Broadalbin-Perth 6:40.3 20:16.73 6 7 Wright, Teagan 11 Greenwich Central 6:40.5 20:17.44 7 8 Murphy, Emma 9 Broadalbin-Perth 6:40.7 20:17.77 8 9 Hanssen, Sarah 10 Stillwater 6:42.0 20:21.91 10 Iacabucci, Victoria 12 Voorheesville 6:44.6 20:29.88 9 11 McCarthy, Alannah 8 Voorheesville 6:48.2 20:40.85 10 12 Norton, Michelle 12 Ravena 6:50.9 20:48.86 13 Brick, Merrin 11 Voorheesville 6:51.4 20:50.58 11 14 Stark, Nikki 10 Schuylerville 6:53.7 20:57.57 12 15 Hubert, Claire 9 Coxsackie-Athens 6:54.7 21:00.31 13 16 Tourangeau, Julianna 12 Ravena 6:55.8 21:03.90 17 Locci, Jacey 10 Stillwater 6:59.0 21:13.68 18 Skiff, Emily 12 Greenwich Central 7:01.6 21:21.39 14 19 Genovesi, Mary 8 Voorheesville 7:03.8 21:28.25 15 20 Kirgan, Chloe 11 Voorheesville 7:04.2 21:29.36 21 Brady, Bethany 11 Ichabod Crane 7:10.5 21:48.43 16 22 Desharnais, Eileen 12 Academy of t 7:11.3 21:51.02 17 23 Raymond, Sarah 9 Tamarac 7:11.5 21:51.64 18 24 Spohn, Haeley 11 Cobleskill-R 7:11.7 21:52.26 19 25 Frasier, Laina 9 Broadalbin-Perth 7:13.6 21:57.90 20 26 Bolebruch, Katherine 10 Broadalbin-Perth 7:13.7 21:58.23 21 27 Rogers, Paige 7 Mechanicvill 7:15.6 22:03.87 22 28 Martino, Analisa 12 Ichabod Crane 7:16.1 22:05.57 23 29 Kelly, Caroline 10 Greenwich Central 7:20.4 22:18.55 24 30 Ticer, Laurel 12 Ravena 7:21.1 22:20.71 31 Gibson, Devonne 11 Voorheesville 7:24.3 22:30.39 32 Lin, Erica 11 Broadalbin-Perth 7:24.4 22:30.78 25 33 Miller, Isabella 10 Fonda-Fultonville 7:24.5 22:31.16 26 34 Broderick, Alina 12 Albany Academy 7:24.8 22:31.89 27 35 Ottman, Livingston 12 Academy of t 7:26.3 22:36.39 28 36 Hubert, Ava 12 Coxsackie-Athens 7:26.6 22:37.36 29 37 Charboneau, Emma 11 Fonda-Fultonville 7:26.8 22:38.11 30 38 Cooney, Kara 12 Albany Academy 7:30.7 22:50.00 31 39 Slade, Victoria 12 Ichabod Crane 7:30.8 22:50.31 32 40 Smith, Emily 10 Greenville 7:31.6 22:52.67 33 41 McCarthy, Ellie 10 Coxsackie-Athens 7:32.4 22:55.13 34 42 Abdallah, Sarah 10 Voorheesville 7:33.4 22:58.02 43 Tinkler, Lauren 9 Albany Academy 7:35.7 23:05.17 35 44 Vizzie, Coral 9 Coxsackie-Athens 7:36.8 23:08.50 36 45 Letzring, Lillian 11 Schuylerville 7:37.0 23:09.00 37 46 Styer, Anna 10 Greenville 7:37.1 23:09.25 38 47 Choma, Isabel 11 Albany Academy 7:40.8 23:20.60 39 48 Cooney, Natalie 10 Albany Academy 7:42.1 23:24.67 40 49 Hughes, Eleanor 10 Schuylerville 7:45.2 23:33.85 41 50 Cushman, Kara 12 Tamarac 7:45.5 23:34.86 42 51 MacGifferet, Ally 12 Cairo-Durham 7:46.5 23:37.86 52 Clark, Nichole 10 Cobleskill-R 7:46.6 23:38.17 43 53 Brown, Taylor 9 Schuylerville 7:46.7 23:38.45 44 54 Sweeney, Molly 11 Johnstown 7:49.8 23:47.92 55 McGloine, Mary 10 Schuylerville 7:50.3 23:49.38 45 56 Chincola, Nadia 12 Greenwich Central 7:50.4 23:49.86 46 57 Drindak, Adrianna 12 Academy of t 7:50.5 23:50.18 47 58 Smith, Grace 11 Broadalbin-Perth 7:50.8 23:51.10 48 59 Doria, Briana 9 Ichabod Crane 7:50.9 23:51.37 49 60 Nesbitt, Paige 11 Schuylerville 7:51.3 23:52.39 50 61 Aloisi, Jill 11 Greenville 7:52.9 23:57.48 51 62 Holland, Olivia 12 Cobleskill-R 7:54.3 24:01.71 52 63 Mayo, Rebecca 12 Stillwater 7:55.0 24:03.80 64 Somers, Kelsey 12 Cobleskill-R 7:56.1 24:07.00 53 65 Dreslin, Nora 12 Academy of t 7:56.6 24:08.57 54 66 Phillips, Lauren 11 Broadalbin-Perth 7:58.3 24:13.68 55 67 Payne, Andrea 12 Ichabod Crane 8:00.2 24:19.50 56 68 Edwards, Abby 9 Academy of t 8:00.7 24:20.98 57 69 Lang, Shia 9 Tamarac 8:01.5 24:23.63 58 70 Diefendorf, Bonnie 9 Albany Academy 8:03.8 24:30.36 59 71 McClay, Caitlyn 12 Greenwich Central 8:04.8 24:33.46 60 72 DeLuca, Gabriella 9 Broadalbin-Perth 8:07.6 24:41.94 73 Bailey, Aniya 9 Tamarac 8:10.6 24:51.25 61 74 Pane, Addison 8 Mechanicvill 8:11.9 24:55.28 62 75 Purdy, Kasey 10 Coxsackie-Athens 8:14.4 25:02.77 63 76 VanCott, Riley 11 Schuylerville 8:16.6 25:09.28 77 Coughlin, Sinead 12 Academy of t 8:17.7 25:12.80 64 78 Green, Ilana 11 Albany Academy 8:19.0 25:16.79 79 O'Brien, Faith 11 Ravena 8:20.3 25:20.64 80 decarlo, jorja 10 Mechanicvill 8:20.9 25:22.36 65 81 Young, Caroline 10 Fonda-Fultonville 8:21.3 25:23.78 66 82 Davignon, Emma 12 Cobleskill-R 8:23.8 25:31.16 67 83 MacDonald, Acadia 10 Greenville 8:26.0 25:37.99 68 84 Crawley, Mikaela 10 Greenville 8:29.4 25:48.34 69 85 Moore, Esther 9 Greenwich Central 8:30.0 25:50.03 70 86 Bull, Shaylee 10 Tamarac 8:30.3 25:50.98 71 87 Porcello, Laura 9 Ichabod Crane 8:30.5 25:51.69 72 88 Bai, charlie 11 Albany Academy 8:32.8 25:58.62 89 Church, Rebecca 9 Ichabod Crane 8:35.2 26:05.91 73 90 Morin, Natalie 10 Granville J 8:37.7 26:13.58 91 Ellis, Sophia 9 Albany Academy 8:37.8 26:13.86 92 dion, kiara 9 Mechanicvill 8:42.7 26:28.72 74 93 Holloway, Kassandra 9 Fonda-Fultonville 8:47.0 26:41.88 75 94 Yang, Ellie 12 Taconic Hills 8:52.4 26:58.30 95 Freeman, Kaylee 12 Fonda-Fultonville 8:53.6 27:01.93 76 96 Grace, Rebekah 11 Ichabod Crane 8:54.4 27:04.24 97 Johnson, Claudia 7 Greenwich Central 9:00.0 27:21.49 77 98 Stearns, Kaitlyn 11 Fonda-Fultonville 9:04.3 27:34.39 78 99 Marko, Sophia 9 Academy of t 9:06.8 27:42.15 79 100 Hopkins, Autumn 10 Hudson 9:09.9 27:51.40 101 Lee, Ashley 9 Academy of t 9:14.2 28:04.62 102 Bartels, Grace 11 Coxsackie-Athens 9:32.8 29:01.04 80 103 Mattraw-Johnson, Sylvia 11 Coxsackie-Athens 9:39.5 29:21.47 81 104 Margenats, Berta 12 Tamarac 9:43.9 29:34.75 82 105 Gillis, Allison 9 Fonda-Fultonville 9:44.9 29:37.70 83 106 Yun, Evelyn 12 Fonda-Fultonville 9:46.3 29:42.02 107 Caruso, Evelina 10 Broadalbin-Perth 9:56.6 30:13.29 108 duncan, mia 10 Mechanicvill 10:03.0 30:32.73 84 109 Walker, Kayla 12 Mechanicvill 11:08.7 33:52.69 85 110 Dekalb, Cammy 9 Granville J 11:38.4 35:22.78 Team Scores ================================================================================= Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9 ================================================================================= 1 Voorheesville 29 1 4 5 9 10 11 15 Total Time: 1:39:22.67 Average: 19:52.54 2 Broadalbin-Perth 80 6 8 20 21 25 48 55 Total Time: 1:47:01.41 Average: 21:24.29 3 Albany Academy 134 2 27 31 35 39 40 59 Total Time: 1:50:42.85 Average: 22:08.57 4 Schuylerville 137 3 12 37 41 44 45 50 Total Time: 1:51:01.24 Average: 22:12.25 5 Greenwich Central 151 7 14 24 46 60 70 77 Total Time: 1:52:20.70 Average: 22:28.14 6 Coxsackie-Athens 175 13 29 34 36 63 80 81 Total Time: 1:54:44.07 Average: 22:56.82 7 Ichabod Crane 176 16 23 32 49 56 72 73 Total Time: 1:54:55.18 Average: 22:59.04 8 Academy of the Holy Names 203 17 28 47 54 57 64 79 Total Time: 1:56:47.14 Average: 23:21.43 9 Cobleskill-Richmondville 234 19 43 52 53 67 Total Time: 1:59:10.30 Average: 23:50.06 10 Tamarac 250 18 42 58 61 71 82 Total Time: 2:00:32.36 Average: 24:06.48 11 Greenville 259 33 38 51 68 69 Total Time: 2:01:25.73 Average: 24:17.15 12 Fonda-Fultonville 273 26 30 66 75 76 78 83 Total Time: 2:04:16.86 Average: 24:51.38 13 Mechanicville Central 307 22 62 65 74 84 85 Total Time: 2:09:22.96 Average: 25:52.60
================================================================================== Name Year School Avg Mile Finals Points ================================================================================== 1 Squires, Sophia 10 Hoosic Valley 6:21.5 19:19.44 1 2 Meizinger, Allura 10 Berlin 6:22.7 19:23.18 2 3 Schaffer, Olivia 11 Fort Plain 6:24.1 19:27.42 4 Czub, Lily 11 Hoosic Valley 6:35.7 20:02.59 3 5 Rose, Scarlett 12 Schoharie 6:36.0 20:03.66 4 6 Cronin, Katie 12 Saratoga Catholic 6:36.2 20:04.30 5 7 Pusateri, Angelina 11 Maple Hill 6:46.9 20:36.90 6 8 Freeguard, Alyssa 12 Argyle 6:52.4 20:53.56 7 9 Corbett, Elsie 11 Berlin 6:56.9 21:07.22 8 10 Giumarra, Sadie 11 Berlin 6:57.0 21:07.47 9 11 Hills, Brady 12 Berlin 6:58.3 21:11.26 10 12 Tyler, Brynn 8 Hartford 6:59.1 21:13.76 13 Ballard, Lillian 9 Schoharie 6:59.9 21:16.19 11 14 Schreiner, Katrin 12 Hadley-Luzerne 7:02.9 21:25.25 15 Dunbar, Rylee 11 Corinth 7:05.2 21:32.25 16 Noel, Ava 8 Berlin 7:08.7 21:43.02 12 17 Uhlar, Ella 8 Chatham Central 7:14.2 21:59.76 18 Karker, Emma 12 Fort Plain 7:14.3 22:00.16 19 Warren, Vanessa 10 Saratoga Catholic 7:14.5 22:00.63 13 20 Eaton, Olivia 9 Maple Hill 7:17.0 22:08.17 14 21 Powers, Lilliana 11 Mayfield 7:20.5 22:18.76 15 22 Jordan, Emma 11 Galway 7:21.1 22:20.66 23 McLarty, Taylor 12 Lake George 7:21.6 22:22.25 16 24 Salisbury, Amanda 12 Hoosic Valley 7:23.2 22:27.22 17 25 Syvertsen, Taylor 9 Lake George 7:27.2 22:39.25 18 26 Tucker, Kara 10 North Warren 7:28.5 22:43.08 27 Halloran, Fianna 11 Mayfield 7:29.6 22:46.58 19 28 Elble, Natalie 9 Berne-Knox-Westerlo 7:31.0 22:50.89 29 Gelatt, Gillian 8 Maple Hill 7:31.3 22:51.65 20 30 Robert, Eva 12 Hoosic Valley 7:36.1 23:06.24 21 31 Stark, Mattison 11 Lake George 7:36.4 23:07.37 22 32 Agerter, Katarina 10 Mayfield 7:36.7 23:08.16 23 33 Thibodeau, Natalie 11 Fort Plain 7:40.2 23:18.77 34 Sialunski, Erica 10 Argyle 7:41.0 23:21.22 24 35 Wiley, Allison 8 Hadley-Luzerne 7:41.6 23:23.03 36 Grant, Kayla 11 Lake George 7:42.3 23:25.24 25 37 McIntosh, Leah 9 Maple Hill 7:44.1 23:30.67 26 38 Lounsbury, Zoey 12 Berne-Knox-Westerlo 7:46.1 23:36.58 39 Rice, Megan 11 Hoosic Valley 7:50.5 23:50.15 27 40 San Antonio, Lillian 9 North Warren 7:54.0 24:00.78 41 Ackerman, Kate 10 Maple Hill 7:55.1 24:04.11 28 42 Rokjer, Samantha 11 Berlin 7:55.4 24:05.01 29 43 Gill, Kerry 9 Saratoga Catholic 7:56.1 24:07.17 30 44 Frank, Sage 12 Argyle 7:57.7 24:11.86 31 45 Repicky, Molly 10 Schoharie 7:58.7 24:15.06 32 46 Hanlon, Katelyn 11 Hadley-Luzerne 8:00.5 24:20.56 47 Burtt, Katelyn 10 Berne-Knox-Westerlo 8:02.5 24:26.70 48 Hayes, Kendall 9 Chatham Central 8:07.7 24:42.41 49 Giles, Briana 9 LaSalle Inst 8:08.6 24:45.03 50 Corr, Erin 11 North Warren 8:09.4 24:47.64 51 Depew, Carlie 10 Argyle 8:12.0 24:55.51 33 52 Ridgeway, Isabelle 12 Maple Hill 8:17.6 25:12.60 34 53 Ruberti, Arianna 10 Mayfield 8:18.2 25:14.13 35 54 Richards, Jillian 12 Corinth 8:18.6 25:15.64 55 Wiley, Brianna 10 Hadley-Luzerne 8:19.2 25:17.37 56 Savaria, Elaine 10 Berlin 8:19.4 25:18.00 36 57 Fasulo, Gianna 11 Lake George 8:23.0 25:29.01 37 58 Powell, Addison 8 Berlin 8:24.0 25:32.05 59 Lints, Zoey 11 Schoharie 8:24.6 25:33.83 38 60 Prevost, Malia 12 Warrensburg 8:25.1 25:35.39 61 Sullivan, Jacqelyn 11 Schoharie 8:30.7 25:52.36 39 62 Jewett, Katelyn 10 Hoosic Valley 8:31.3 25:54.17 40 63 Joseph, Lillian 10 Warrensburg 8:32.5 25:57.75 64 Johnson, McKenzie 8 Hartford 8:38.7 26:16.46 65 Ragle, Maddie 12 Saratoga Catholic 8:40.6 26:22.42 41 66 Breunig, Sophia 9 Maple Hill 8:43.0 26:29.72 42 67 Pape, Alexis 11 Lake George 8:46.2 26:39.49 43 68 McDonald, Ryan 10 Saratoga Catholic 8:57.5 27:13.87 44 69 Jarvis, Arianna 12 Hoosic Valley 9:03.7 27:32.47 45 70 Heller, Mackenzie 10 Argyle 9:32.0 28:58.68 46 71 Stokowski, Lily 9 Hartford 9:41.2 29:26.72 72 Marinani, Emma 10 Galway 9:50.0 29:53.39 73 Meehan, Maggie 10 Lake George 10:02.4 30:31.09 47 74 Fasulo, Alessandria 9 Lake George 10:03.6 30:34.57 75 LaBrecque, Mary 11 Warrensburg 11:13.3 34:06.67 76 Livingston, Kayla 12 Hartford 11:13.6 34:07.41 77 Scunziano, Allison 9 Mayfield 11:29.9 34:57.14 48 78 Mosher, Riley 9 North Warren 12:53.4 39:10.89 Team Scores ================================================================================= Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9 ================================================================================= 1 Berlin 41 2 8 9 10 12 29 36 Total Time: 1:44:32.15 Average: 20:54.43 2 Hoosic Valley 69 1 3 17 21 27 40 45 Total Time: 1:48:45.64 Average: 21:45.13 3 Maple Hill 94 6 14 20 26 28 34 42 Total Time: 1:53:11.50 Average: 22:38.30 4 Lake George 118 16 18 22 25 37 43 47 Total Time: 1:57:03.12 Average: 23:24.63 5 Schoharie 124 4 11 32 38 39 Total Time: 1:57:01.10 Average: 23:24.22 6 Saratoga Catholic 133 5 13 30 41 44 Total Time: 1:59:48.39 Average: 23:57.68 7 Mayfield 140 15 19 23 35 48 Total Time: 2:08:24.77 Average: 25:40.96 8 Argyle 141 7 24 31 33 46 Total Time: 2:02:20.84 Average: 24:28.17
Boys Merge
==============================================================================================
Name Year School Seed Avg 1K Finals H# Points
==============================================================================================
Results - Men
1 Hayes, Gitch 12 LaSalle Inst 3:21.0 14:59.13 26 1
2 Bush, Ryan 12 Saratoga Springs 3:22.3 15:04.89 14 2
3 Franjieh, Julian 12 Niskayuna 3:24.8 15:16.13 14 3
4 Hicks, Jack 12 Queensbury 3:27.6 15:28.44 26 4
5 Greene, Tyler 12 Scotia-Glenville 3:27.9 15:29.96 26 5
6 Fulgieri, Peter 12 Burnt Hills- 3:28.8 15:33.90 26 6
7 Davis, Nathan 12 Columbia (Sec 2) 3:29.2 15:35.68 14 7
8 Clay, Michael 12 Shenendehowa 3:30.5 15:41.33 14 8
9 Rounds, Matthew 11 Burnt Hills- 3:31.1 15:43.93 26 9
10 Brimhall, Nathan 12 Shenendehowa 3:31.4 15:45.60 14 10
11 Talarico, Mason 11 Saratoga Springs 3:31.5 15:46.00 14 11
12 Malatesta, Daniel 12 Niskayuna 3:31.6 15:46.28 14 12
13 Grock, Nick 12 Burnt Hills- 3:31.7 15:46.61 26 13
14 Burke, Finn 11 Guilderland 3:31.7 15:46.92 14 14
15 Allison, Ryan 12 Burnt Hills- 3:32.3 15:49.61 26 15
16 Windecker, Matt 10 Burnt Hills- 3:34.4 15:58.86 26 16
17 Melita, Bennett 11 Fonda-Fultonville 3:34.9 16:00.97 39 17
18 Thomas, Nicholas 10 Niskayuna 3:35.1 16:01.87 14 18
19 Fox, Christian 11 Shenendehowa 3:35.3 16:03.12 14 19
20 Hesler, Ryan 11 Niskayuna 3:36.0 16:05.84 15 20
21 Simeone, Joseph 12 Albany Academy 3:36.1 16:06.68 26 21
22 Gemmett, Jack 12 Schalmont 3:36.3 16:07.29 26 22
23 Adonnino, Andre 12 Shenendehowa 3:36.7 16:09.28 15 23
24 Doll, Logan 11 Shenendehowa 3:36.8 16:09.52 15 24
25 Brunelle, Colin 11 Averill Park 3:37.6 16:13.14 27 25
26 Cusato, Will 12 Guilderland 3:38.5 16:17.01 15 26
27 Matthews, Philip 12 Shenendehowa 3:38.8 16:18.41 15 27
28 Bernd, Jacob 10 Saratoga Springs 3:39.0 16:19.25 15 28
29 Farnan, Evan 12 Columbia (Sec 2) 3:41.1 16:28.71 15 29
30 Yannone, Jacob 12 Columbia (Sec 2) 3:41.5 16:30.75 15 30
31 Decker, Devin 12 Schenectady 3:41.8 16:31.91 15 31
32 Casey, Keller 11 Burnt Hills- 3:42.3 16:34.20 27 32
33 Iyer, Aakash 10 Guilderland 3:42.5 16:34.92 15 33
34 McIntyre, Trae 10 Lansingburgh 3:42.6 16:35.69 27 34
35 Chittur, Neel 11 Albany High School 3:43.3 16:38.53 16 35
36 Smith, Ben 10 Burnt Hills- 3:43.5 16:39.58 27 36
37 Abdella, Cameron 11 Mayfield 3:44.0 16:41.72 2 37
38 Mansfield, Owen 10 Saratoga Springs 3:44.4 16:43.80 16 38
39 Hood, Dean 12 Shaker 3:44.6 16:44.32 16 39
40 Russell, Patrick 12 Queensbury 3:44.6 16:44.33 27 40
41 Su, Gordon 12 Bethlehem Central 3:44.6 16:44.71 16 41
42 Murphy, Mikey 9 Bethlehem Central 3:44.7 16:45.18 16 42
43 Fodera, Joseph 11 Ballston Spa 3:44.8 16:45.57 16 43
44 Haner, Brycen 12 Chatham Central 3:45.4 16:47.96 2 44
45 Sanges, Ty 10 Fonda-Fultonville 3:45.4 16:48.07 39 45
46 Benki, Avaneesh 12 Niskayuna 3:45.7 16:49.28 16 46
47 Jourden, Braydon 12 Mayfield 3:45.9 16:50.25 2 47
48 Hemsworth, Leydon 11 Saratoga Springs 3:46.1 16:51.14 16 48
49 Putnam, Jack 12 Glens Falls 3:46.2 16:51.80 27 49
50 Robleno, Cayden 10 Burnt Hills- 3:46.6 16:53.30 27
51 DeChiro, Jack 12 Shenendehowa 3:46.7 16:53.80 16 50
52 Mangione, Jack 12 Christian Br 3:47.1 16:55.59 27 51
53 Cairns, Riley 12 Columbia (Sec 2) 3:47.2 16:56.13 16 52
54 Norton, Carter 10 Columbia (Sec 2) 3:47.3 16:56.41 17 53
55 Sheldon, Ethan 10 Hoosic Valley 3:47.6 16:57.78 2 54
56 Richard, Graham 11 Albany High School 3:48.2 17:00.58 17 55
57 Olden, Brody 10 Warrensburg 3:48.3 17:00.91 2
58 Dettenreider, Matheu 10 Fonda-Fultonville 3:48.3 17:01.10 39 56
59 Skufca, Evan 12 Niskayuna 3:48.5 17:01.79 17 57
60 Hanlan, Jacob 9 Averill Park 3:48.6 17:02.29 27 58
61 Singh, Arnav 12 Shenendehowa 3:48.6 17:02.40 17
62 Wade, Andrew 12 Ballston Spa 3:48.8 17:03.12 17 59
63 Headen, Daryl 12 Schuylerville 3:48.8 17:03.28 39 60
64 Zazzaro, Anthony 9 Stillwater 3:48.9 17:03.95 39 61
65 Hayes, Eamonn 12 Bethlehem Central 3:49.1 17:04.75 17 62
66 Stedman, Julian 11 Glens Falls 3:49.2 17:05.25 27 63
67 Rocklein, Bodie 12 Bethlehem Central 3:49.3 17:05.56 17 64
68 Russo, Eli 10 Taconic Hills 3:49.4 17:06.18 39
69 Roeder, Griffin 12 Bethlehem Central 3:49.4 17:06.19 17 65
70 Clinton, John 10 Tamarac 3:49.5 17:06.48 39
71 Yuhasz, Caleb 11 Saratoga Springs 3:49.6 17:06.86 17 66
72 Frattarola, Ralston 10 Christian Br 3:49.7 17:07.20 28 67
73 Booth, Allen 12 Fonda-Fultonville 3:49.7 17:07.44 39 68
74 Farbaniec, Daniel 12 Schuylerville 3:49.9 17:08.24 39 69
75 Vartuli, William 11 Albany Academy 3:50.0 17:08.50 28 70
76 Harris, Cole 12 Saratoga Springs 3:50.9 17:12.51 17 71
77 Allen, Patrick 12 Scotia-Glenville 3:50.9 17:12.74 28 72
78 Wolf, Jonathan 11 Shenendehowa 3:51.0 17:13.02 18
79 DeMarco, Nicholas 12 Albany Academy 3:51.2 17:13.88 28 73
80 Faga, Sam 10 Niskayuna 3:51.4 17:15.00 18 74
81 Harrington, Tyler 12 Queensbury 3:51.5 17:15.43 28 75
82 Picard, Matthew 11 Christian Br 3:51.7 17:16.13 28 76
83 Daley, Michael 10 Schenectady 3:52.0 17:17.55 18 77
84 Foote, Charles 12 Cobleskill-R 3:52.0 17:17.76 39 78
85 Couperus, Connor 11 Broadalbin-Perth 3:52.1 17:18.26 40 79
86 Prevratil, Frank 12 Colonie 3:52.3 17:18.75 18 80
87 Freed, Chase 12 Queensbury 3:52.6 17:20.49 28 81
88 Kalisz, Gabe 10 Berlin 3:53.0 17:22.01 2 82
89 Abbott, Tim 10 Mohonasen 3:53.0 17:22.07 28 83
90 Pasek, Darren 9 Saratoga Springs 3:53.1 17:22.38 18
91 Freihofer, Ryan 10 Scotia-Glenville 3:53.2 17:22.87 28 84
92 Campopiano, Julian 10 Queensbury 3:53.3 17:23.22 28 85
93 Jeralds, Tobias 12 Chatham Central 3:53.4 17:23.72 2 86
93 Marvin, Silas 10 Burnt Hills- 3:53.4 17:23.72 29
95 Kosich, Finn 11 Greenville 3:53.7 17:25.40 40 87
96 Jeralds, Timmy 11 Chatham Central 3:53.8 17:25.64 2 88
97 McKenna, Jack 11 Christian Br 3:54.1 17:26.86 29 89
98 Hicks, Cavan 10 Averill Park 3:54.9 17:30.65 29 90
99 Patrick, Dan 11 Stillwater 3:55.1 17:31.38 40 92
99 Winston, Ezra 12 Bethlehem Central 3:55.1 17:31.38 18 91
101 Sweet, Evan 12 Averill Park 3:55.2 17:31.90 29 93
102 Mangione, Thaddeus 10 Christian Br 3:55.5 17:33.05 29 94
103 Bonesteel, Samuel 11 Averill Park 3:55.5 17:33.29 29 95
104 Dacey, Luke 10 Saratoga Springs 3:55.6 17:33.67 18
105 Lynch, James 10 Schuylerville 3:55.6 17:33.75 40 96
106 Versaci, Michael 9 Christian Br 3:55.7 17:34.25 29 97
107 Leach, Dawson 12 Mayfield 3:55.9 17:35.21 2 98
108 Cowdrey, Liam 10 Scotia-Glenville 3:56.0 17:35.39 29 99
109 Petramale, William 12 Colonie 3:56.0 17:35.49 18 100
110 Clay, Matthew 10 Shenendehowa 3:56.3 17:36.77 18
111 Smitas, William 9 Guilderland 3:56.4 17:37.29 18 101
112 Ruberti, Trevor 11 Mayfield 3:56.5 17:37.74 2 102
113 Suh, Micah 11 Shaker 3:56.6 17:38.05 19 103
114 Conley, Owen 8 Colonie 3:56.8 17:39.09 19 104
115 Fajen, Nathan 10 Columbia (Sec 2) 3:56.9 17:39.46 19 105
116 Lamberton-Dunham, Caelan 12 Voorheesville 3:57.0 17:40.16 40 106
117 Anderson, Ethan 12 Schenectady 3:57.1 17:40.49 19 107
118 Cowin, Jackson 12 Bethlehem Central 3:57.4 17:41.82 19 108
119 Cwiakala, Alex 12 Johnstown 3:57.5 17:42.27 40 109
120 O'Keefe, Jake 12 Lake George 3:57.7 17:43.13 3 110
121 Barthelmas, Evan 12 Saratoga Springs 3:57.8 17:43.76 19
122 VanAlstine, Rylee 10 Broadalbin-Perth 3:58.0 17:44.37 40 111
123 Dugan, Brody 10 Burnt Hills- 3:58.0 17:44.62 29
124 Naselli, Trey 11 Johnstown 3:58.1 17:44.88 40 112
125 Trolio, Colin 10 Lansingburgh 3:58.2 17:45.40 29 113
126 Leak, Kaelan 10 Christian Br 3:58.4 17:46.19 30 114
127 Fusco, Dominic 10 Christian Br 3:58.5 17:46.47 30
128 Davidson, Liam 9 Queensbury 3:58.6 17:47.17 30 115
129 Gabriel, Gianni 12 LaSalle Inst 3:59.0 17:48.82 30 116
130 Kinnicut, Jake 12 Hoosic Valley 3:59.0 17:48.94 3 117
131 Flowers, Carter 9 Schalmont 3:59.0 17:49.13 30 118
132 Murphy, Patrick 11 Bethlehem Central 3:59.1 17:49.16 19
133 Caldon, Ezekiel 12 Christian Br 3:59.2 17:49.74 30
134 Koplik, Nathaniel 12 Bethlehem Central 3:59.3 17:50.47 19
135 Jenkin, Ben 10 Queensbury 3:59.4 17:50.54 30 119
136 Reilly, Nick 12 Voorheesville 3:59.5 17:51.07 40 120
137 O'Connor, Evan 10 Averill Park 3:59.6 17:51.39 30 121
138 Kluck, Matt 12 Berlin 3:59.6 17:51.43 3 122
139 Meddaugh, John 11 Ravena 3:59.6 17:51.47 40 123
140 Barkley, Nick 12 Ichabod Crane 3:59.8 17:52.34 41 124
141 Fahey Stack, Liam 11 Lake George 3:59.8 17:52.39 3 125
142 Ditzel, Corey 11 Shaker 4:00.2 17:54.34 19 126
143 Vargas, Howard 11 Bethlehem Central 4:00.4 17:55.21 19
144 Herrick, Isaac 12 Lake George 4:00.4 17:55.26 3 127
145 Canestrari, Thomas 10 Niskayuna 4:00.6 17:56.02 20
146 Greene, Landon 10 Niskayuna 4:00.6 17:56.25 20
147 Colwell, Dylan 11 Ichabod Crane 4:00.7 17:56.42 41 128
148 Moon, Darren 11 Ichabod Crane 4:00.9 17:57.47 41 129
149 Whitney, Trevor 10 Guilderland 4:01.0 17:57.68 20 130
150 McNaughton, Patrick 10 LaSalle Inst 4:01.1 17:58.44 30 131
151 Smith, Connor 12 Voorheesville 4:01.5 17:59.99 41 132
152 Brown, Drake 11 Niskayuna 4:01.5 18:00.19 20
153 Anderson, David 12 North Warren 4:01.7 18:00.81 3 133
154 Burns, Bret 11 Troy 4:01.8 18:01.28 20
155 Bordeau, Jack 12 Glens Falls 4:02.1 18:02.69 30 134
156 VanHousen, Nick 11 Coxsackie-Athens 4:02.2 18:03.05 41 135
157 Armer, Jacob 11 Ballston Spa 4:02.5 18:04.44 20 136
158 Ferguson, Ryan 12 Christian Br 4:02.5 18:04.65 31
159 Cirincione, Christian 12 Columbia (Sec 2) 4:02.8 18:05.75 20 137
160 Fazzone, Nathan 10 Shaker 4:03.2 18:07.81 20 138
161 Rash, Merrick 11 Schalmont 4:03.3 18:07.98 31 139
162 Lawler, Andrew 9 Shaker 4:03.4 18:08.63 20 140
163 Delacruz, Robert 9 Shaker 4:03.6 18:09.70 20 141
164 Sirchia, Hayden 12 Corinth 4:03.7 18:10.17 3
165 Dunn, Ryan 12 Colonie 4:03.8 18:10.51 21 142
166 Sherwin, Thomas 12 Saratoga Catholic 4:04.1 18:11.76 3
167 Carpenter, Michael 11 Fonda-Fultonville 4:04.3 18:12.53 41 143
168 Pane, Sawyer 10 Mechanicvill 4:04.3 18:12.75 41 144
169 Wing, Jeremy 9 Averill Park 4:04.4 18:12.92 31 145
170 Monroe, Collin 12 North Warren 4:04.4 18:13.03 3 146
171 Badrie, Krishan 12 LaSalle Inst 4:04.5 18:13.52 31 147
172 LaFountain, Austin 9 Colonie 4:04.5 18:13.62 21 148
173 Philo, Tillman 12 South Glens Falls 4:04.8 18:14.85 31 149
174 Santiago, Joseph 12 Amsterdam 4:04.9 18:15.33 21 150
175 Jones, Liam 12 Queensbury 4:05.0 18:15.84 31
176 Brennan, Cooper 10 South Glens Falls 4:05.2 18:16.60 31 151
177 Cooper, Kevin 10 Averill Park 4:05.3 18:17.13 31
178 Civerolo, Zachary 10 Maple Hill 4:05.3 18:17.19 3 152
179 Bobowski, Garrett 11 Johnstown 4:05.7 18:18.80 41 153
180 Burns, Samuel 10 Lake George 4:05.7 18:19.01 4 154
180 Smedstad, Aidan 11 Coxsackie-Athens 4:05.7 18:19.01 41 155
182 Herrick, Oliver 10 Lake George 4:05.9 18:19.66 4 156
183 DeJulio, Matthew 11 Averill Park 4:05.9 18:19.89 31
184 Battersea-manna, Brendan 10 Lake George 4:06.0 18:20.25 4 157
185 Jones, Hunter 12 Mayfield 4:06.1 18:20.52 4 158
186 Davis, Gavin 11 Guilderland 4:06.1 18:20.62 21 159
187 Knaggs, Tyler 11 Scotia-Glenville 4:06.6 18:22.70 31 160
188 Miller, Michael 11 Ballston Spa 4:07.0 18:24.60 21 161
189 Kosier, Joseph 7 Guilderland 4:07.2 18:25.68 21 162
190 McIntosh, Lukas 12 Maple Hill 4:07.4 18:26.38 4 163
191 Payant, Zachary 12 Schuylerville 4:07.4 18:26.71 41 164
192 Gorospe, Eduardo 10 Albany Academy 4:07.6 18:27.48 32 165
193 Brock, Aidan 12 Columbia (Sec 2) 4:07.7 18:27.88 21
194 Lucero, Gabe 11 Mayfield 4:08.0 18:29.02 4 166
195 Wayman-Bender, Dylan 11 Schoharie 4:08.0 18:29.33 4
196 Olden, Brayden 12 Warrensburg 4:08.1 18:29.60 4
197 Barnes, Nick 11 Greenville 4:08.1 18:29.80 42 167
198 Rizzo, Vinnie 11 Johnstown 4:08.2 18:30.02 42 168
199 DiPlacido, Nick 10 Queensbury 4:08.3 18:30.61 32
200 Taylor, Eammon 9 Albany Academy 4:08.4 18:30.92 32 169
201 Ciampolillo, Robert 10 Mohonasen 4:08.5 18:31.54 32 170
202 Monastero, Brayden 10 Queensbury 4:08.6 18:31.76 32
203 Baskin, Zachary 12 Ballston Spa 4:08.8 18:32.57 21 171
204 Rippel, Ross 9 Ballston Spa 4:08.9 18:33.13 21 172
205 Braden, Anthony 11 Coxsackie-Athens 4:08.9 18:33.35 42 173
206 Curl, Mason 8 Voorheesville 4:09.0 18:33.54 42 174
207 Blasiak, Alex 10 Guilderland 4:09.0 18:33.59 21
208 Doolittle, Jackson 10 Shaker 4:09.3 18:34.86 22 175
209 Butler, Stephen 10 Schenectady 4:09.3 18:35.07 22 176
210 Wall, Ian 12 Ichabod Crane 4:09.4 18:35.54 42 177
211 Rotondi, Nicholas 12 LaSalle Inst 4:09.4 18:35.56 32 178
212 Ziehm, Jacob 12 Greenwich Central 4:09.8 18:37.05 42
213 Daigneault, Caleb 12 South Glens Falls 4:09.8 18:37.36 32 179
214 Gormley, Aiden 11 Glens Falls 4:09.9 18:37.59 32 180
215 Bednarek, John 10 Scotia-Glenville 4:10.2 18:39.05 32 181
216 Maleady, Logan 12 Hoosic Valley 4:10.5 18:40.32 4 182
217 Pellegrini, Chris 12 Colonie 4:10.6 18:40.71 22 183
218 Barnett, Jackson 10 Albany Academy 4:10.6 18:40.75 32 184
219 Jansen, Adam 12 Scotia-Glenville 4:10.7 18:41.29 33 185
220 Clarke, Ryan 11 Columbia (Sec 2) 4:10.7 18:41.38 22
221 Williams, Brice 11 Mayfield 4:10.7 18:41.39 4 186
222 Towe, Oliver 9 Hawthorne Valley 4:10.9 18:42.09 5 187
223 Gravini, Anthony 10 Albany Academy 4:11.2 18:43.64 33 188
224 McNaughton, Brendan 10 LaSalle Inst 4:11.7 18:45.75 33 189
225 Hoffis, Cameron 10 Lake George 4:11.7 18:45.93 5 190
226 Simeone, David 10 Albany Academy 4:11.8 18:46.17 33
227 Rambharose, David 9 Schenectady 4:11.9 18:46.57 22 191
228 Youngs, Ben 11 Notre Dame-B 4:12.0 18:46.95 33 192
229 Herrick, Blaine 10 Broadalbin-Perth 4:12.1 18:47.52 42 193
230 Yunga, Meke 11 Colonie 4:12.2 18:48.17 22 194
231 Smith, Hunter 10 Berne-Knox-Westerlo 4:12.6 18:49.80 5 195
232 Repicky, Keenan 11 Schoharie 4:12.8 18:50.54 5
233 Dickson, David 12 Schenectady 4:13.2 18:52.43 22 196
234 Travis, Jasper 9 Columbia (Sec 2) 4:13.6 18:54.39 22
235 Dailey, John 12 Albany Academy 4:13.7 18:54.56 33
236 Passino, Alex 9 Shaker 4:14.3 18:57.16 22
237 Sunderland, Kurt 12 Fort Plain 4:14.3 18:57.45 5 197
238 Ciancio, Ryan 12 LaSalle Inst 4:14.5 18:58.26 33 198
239 Bunaes, Jack 9 Shaker 4:14.6 18:58.92 22
240 Stevens, Jordan 12 South Glens Falls 4:14.7 18:59.22 33 199
241 Medina, Rafael 11 South Glens Falls 4:14.8 18:59.71 33 200
242 Winacott, Gavin 7 Schuylerville 4:15.2 19:01.45 42 201
243 Baumann, Thomas 11 Greenville 4:15.4 19:02.41 42 202
244 McMahon, Maccoy 11 LaSalle Inst 4:15.6 19:03.03 33
245 LaFountain, Shane 9 Colonie 4:15.9 19:04.40 23
246 Brown, Jake 11 Scotia-Glenville 4:15.9 19:04.50 34
247 Orr, Cameron 12 Lake George 4:16.1 19:05.33 5
248 Lounsbury, Owen 9 Berne-Knox-Westerlo 4:16.4 19:06.71 5 203
249 Hendricks, Devin 12 Albany High School 4:17.0 19:09.23 23 204
250 Cataldo, Andrew 11 Albany Academy 4:17.0 19:09.24 34
251 Garcia, Hector 12 Amsterdam 4:17.0 19:09.45 23 205
252 Moreau, Spencer 9 Schalmont 4:17.2 19:10.18 34 206
253 Healy, Ryan 11 Glens Falls 4:17.2 19:10.40 34 207
254 Melchior, Liam 10 Guilderland 4:17.6 19:12.14 23
255 Leonidas, Kaedan 9 Maple Hill 4:17.6 19:12.26 5 208
256 Bulatao, Garrett 9 Shaker 4:17.7 19:12.38 23
257 Weeks, Lucas 9 Ballston Spa 4:18.3 19:15.07 23 209
258 Morris, Gage 12 North Warren 4:18.3 19:15.22 5 210
259 Splunge, Jermaine 10 Mohonasen 4:18.3 19:15.31 34 211
260 Wilkinson, Andrew 11 Scotia-Glenville 4:18.5 19:15.97 34
261 Mcleod, Kevin 11 Albany High School 4:18.5 19:16.08 23 212
262 Johnson, Quinn 11 Granville J 4:18.9 19:18.12 42 213
263 Freedman, Clayton 10 Guilderland 4:19.0 19:18.58 23
264 Wilson-Leedy, Avery 10 Maple Hill 4:19.1 19:18.96 5 214
265 Obermayer, Sean 10 Colonie 4:19.2 19:19.18 23
266 Ruepp, Alex 8 Hoosic Valley 4:19.2 19:19.19 6 215
267 Willett, Caden 10 Lake George 4:19.5 19:20.80 6
268 Fessel, Alex 9 Cohoes 4:19.6 19:21.07 43 216
269 Houser, Michael 10 LaSalle Inst 4:19.6 19:21.17 34
270 Basile, Anthony 10 Maple Hill 4:19.7 19:21.70 6 217
271 Lutz, Will 12 Stillwater 4:19.8 19:22.18 43 218
272 VanNostrand, Shane 12 Mayfield 4:19.9 19:22.63 6
273 Billington, Vincenzo 10 Amsterdam 4:20.1 19:23.23 23 219
274 Schneider, Cody 10 Galway 4:20.6 19:25.41 6 220
275 Kibling, Logan 9 South Glens Falls 4:20.9 19:26.98 34 221
276 Pettit, Kaleb 10 Greenville 4:21.1 19:27.68 43 222
277 Molesky, William 12 Colonie 4:21.1 19:27.95 24
278 Sweeney, Jack 11 Ichabod Crane 4:21.3 19:28.66 43 223
279 Bertrand, Connor 12 Cohoes 4:21.4 19:29.22 43 224
280 Granger, Paul 11 Corinth 4:21.5 19:29.70 6
281 Kretser, Martin 11 Fort Plain 4:22.3 19:33.14 6 225
282 Yocum, Tyler 11 Schuylerville 4:22.5 19:34.16 43 226
283 Slingerland, Ryan 11 Rensselaer 4:22.6 19:34.56 43 227
284 Knapick, Anthony 12 Notre Dame-B 4:22.9 19:35.98 34 228
285 Quist, Benjamin 11 Albany High School 4:23.0 19:36.18 24 229
286 Roohan, Brennan 11 Schalmont 4:23.0 19:36.41 34 230
287 Mach, Brandon 11 Mohonasen 4:23.1 19:36.64 35 231
288 Durkee, Jacob 10 Argyle 4:23.5 19:38.40 6
289 Shiely, Andrew 9 Mohonasen 4:23.5 19:38.68 35 232
290 Larsen, Jude 12 Troy 4:23.6 19:38.99 24
291 Deyoe, Max 10 Ravena 4:23.7 19:39.20 43 233
292 Raush, Ronin 10 Coxsackie-Athens 4:23.7 19:39.44 43 234
293 Tokarski, Ashton 11 Corinth 4:24.2 19:41.44 6
294 Taylor, Riley 12 Hudson 4:24.2 19:41.74 43
295 Hughes, Joshua 12 Broadalbin-Perth 4:24.4 19:42.77 44 235
296 Munn, Adam 12 Saratoga Catholic 4:24.7 19:43.76 6
297 Bulan, Christopher 12 Maple Hill 4:24.8 19:44.52 7 236
298 Robinson, Sam 10 Fort Plain 4:25.0 19:45.13 7 237
299 Reynolds, Logan 12 Hartford 4:25.1 19:45.55 7 238
300 Perniciaro, Frank 10 Stillwater 4:25.4 19:47.21 44 239
301 Kam, Kevin 11 Albany High School 4:25.5 19:47.59 24 240
302 Rivera, Joel 10 North Warren 4:25.6 19:47.72 7 241
303 Murray, Gavin 12 Scotia-Glenville 4:25.6 19:47.82 35
304 Susi, Joey 10 Fonda-Fultonville 4:26.2 19:50.44 44 242
305 Rawson, Ryan 12 Glens Falls 4:26.4 19:51.42 35 243
306 Spickerman, Malachi 11 Rensselaer 4:26.8 19:53.16 44 244
307 Wright, Arlan 9 Berne-Knox-Westerlo 4:26.8 19:53.45 7 245
308 Martin, Aidan 12 Berne-Knox-Westerlo 4:27.0 19:54.15 7 246
309 Baneni Jr, Daniel 12 Chatham Central 4:27.3 19:55.38 7 247
310 Doehla, Christopher 9 Albany High School 4:27.3 19:55.50 24 248
311 Riordon, Nathan 12 Catskill 4:27.5 19:56.44 44
312 Snyder, Aiden 11 Broadalbin-Perth 4:27.7 19:57.48 44 249
313 Motyka, Joshua 9 Amsterdam 4:28.0 19:58.64 24 250
314 Wiley, Noah 12 Notre Dame-B 4:28.7 20:01.61 35 251
315 Doubleday, Nevan 11 Stillwater 4:28.9 20:02.76 44 252
316 Murray, Colin 11 Greenwich Central 4:29.0 20:03.04 44
317 Oldrich, David 10 Ichabod Crane 4:29.1 20:03.42 44 253
318 Melita, Brennan 8 Fonda-Fultonville 4:29.6 20:05.77 44 254
319 Comensky, Will 9 Galway 4:29.7 20:06.14 7 255
320 Clark, Michael 9 Ichabod Crane 4:29.7 20:06.26 45 256
321 Levin, Jack 11 Schalmont 4:29.8 20:06.82 35 257
322 Hyde, Murphy 11 Duanesburg 4:30.0 20:07.76 7 258
323 Baneni, Jason 9 Chatham Central 4:30.6 20:10.37 7 259
324 Masick, Travis 10 Mohonasen 4:31.2 20:13.04 35 260
325 Zieber, Jack 9 Schalmont 4:32.3 20:17.96 35 261
326 Holland, Thomas 11 Broadalbin-Perth 4:32.7 20:19.60 45 262
327 Johnson, Elijah 12 Glens Falls 4:33.1 20:21.62 35 263
328 Barlow, Nick 9 Fort Plain 4:34.0 20:25.32 8 264
329 Dinh, Minhtri 10 Cairo-Durham 4:34.0 20:25.60 45
330 Slingerland, Forrest 9 Glens Falls 4:34.3 20:26.65 35
331 Bailey, Ian 11 Schuylerville 4:34.5 20:27.65 45 265
332 Cain, Joe 11 Warrensburg 4:34.7 20:28.69 8
333 Harris, Michael 12 Fort Plain 4:34.8 20:29.15 8 266
334 Perry, Christopher 9 Tamarac 4:35.0 20:29.87 45
335 Naish, Brady 12 Amsterdam 4:35.1 20:30.59 24 267
336 Semaska, Mike 9 Greenville 4:35.2 20:30.80 45 268
337 Chan, Edmund 10 Coxsackie-Athens 4:35.8 20:33.68 45 269
338 Higgins, Ayden 9 North Warren 4:36.1 20:34.91 8 270
339 Hughes, Connor 9 Schalmont 4:36.3 20:35.68 36
340 Mandigo, Bryton 9 Hartford 4:36.7 20:37.56 8 271
341 Kingsley, Lucas 11 Argyle 4:36.9 20:38.67 8
342 Green, Michael 11 Oppenheim-Ephratah 4:37.2 20:39.63 8
343 Vogt, Chris 12 Duanesburg 4:37.3 20:40.10 8 272
344 Rivera, Jose 10 Amsterdam 4:37.9 20:42.93 24 273
345 Parde, Isaac 10 Coxsackie-Athens 4:37.9 20:43.02 45 274
346 Rice, Michael 11 Cobleskill-R 4:38.2 20:44.14 45 275
347 Alvarez, Oliver 10 Albany High School 4:38.2 20:44.20 24
348 Bourgeois, Henry 12 Albany High School 4:38.3 20:44.55 24
349 Moulton, Connor 12 Hadley-Luzerne 4:38.3 20:44.72 8 276
350 Balogh, Nate 12 Troy 4:38.5 20:45.56 25
351 Hillcross, Derek 10 Voorheesville 4:38.5 20:45.78 45 277
352 Cary, Matthew 12 LaSalle Inst 4:38.8 20:47.00 36
353 Rumrill, Bryce 9 Fort Plain 4:39.0 20:47.94 8 278
354 Santelli, Vinnie 10 Cohoes 4:39.7 20:50.77 46 279
355 McCann, Bryce 9 Cobleskill-R 4:39.7 20:51.03 46 280
356 Springer, Noah 10 Hadley-Luzerne 4:39.9 20:51.80 9 281
357 Shiely, Brandon 9 Mohonasen 4:41.1 20:57.30 36 282
358 Fisher, Griffin 12 Catskill 4:41.2 20:57.66 46
359 Benway, Jimmy 11 Duanesburg 4:41.5 20:59.05 9 283
360 Gillespie, Aengus 12 Albany High School 4:42.5 21:03.52 25
361 Hosgood, Cody 10 Voorheesville 4:42.7 21:04.46 46 284
362 Kelly, Jack 10 Cohoes 4:42.8 21:04.98 46 285
363 Chaykowski-Jewett, Layne 10 Berlin 4:43.2 21:06.86 9 286
364 Krause, Seth 10 Rensselaer 4:43.4 21:07.59 46 287
365 Williams, Evan 9 Duanesburg 4:43.9 21:09.81 9 288
366 Burfeind, John 12 Taconic Hills 4:44.4 21:12.15 46
367 Jarvis, Caden 12 Hoosic Valley 4:44.6 21:12.93 9 289
368 Ferrara, Mathew 10 Johnstown 4:44.6 21:12.94 46 290
369 Orsing, Ethan 12 Loudonville 4:45.0 21:14.56 9
370 Kienzle, Tim 10 Notre Dame-B 4:45.4 21:16.65 36 291
371 Donohue, Eben 8 Berlin 4:45.5 21:17.07 9 292
372 Atkinson, Makalo 12 Hadley-Luzerne 4:46.0 21:19.06 9 293
373 Hallam, Jack 12 Hoosic Valley 4:46.1 21:19.47 9 294
374 Schroder, Lance 8 Berlin 4:46.1 21:19.71 9 295
375 Torres, Cristian 10 Amsterdam 4:46.4 21:20.76 25 296
376 Stachnik, Matthew 12 Amsterdam 4:46.4 21:20.97 25
377 McLarty, Everett 10 Lake George 4:46.6 21:21.95 10
378 Lange, Oliver 10 Tamarac 4:47.0 21:23.63 46
379 Rafferty, Evan 12 South Glens Falls 4:47.1 21:23.89 36 297
380 Kunz, Matthew 10 Coxsackie-Athens 4:47.2 21:24.53 46 298
381 Connelly, Esa 10 Schuylerville 4:47.6 21:26.33 47
382 Eggleston, Samuel 10 South Glens Falls 4:48.0 21:28.24 36
383 Pietryka, Matt 12 Granville J 4:48.6 21:30.67 47 299
384 LaCross, Hunter 10 Hartford 4:48.7 21:31.46 10 300
385 Leto, Lex 11 Ravena 4:49.4 21:34.44 47 301
386 Owens, Drew 8 Loudonville 4:49.5 21:34.91 10
387 Tyler, Cody 12 Ravena 4:49.9 21:36.55 47 302
388 Drescher, Tyler 11 Lansingburgh 4:49.9 21:36.77 36 303
389 Krause, George 8 Rensselaer 4:50.6 21:39.69 47 304
390 Ganc, Joeseph 11 Lansingburgh 4:51.1 21:41.97 36 305
391 Golden, Stephen 10 Lansingburgh 4:51.2 21:42.34 36 306
392 Laribee, Kyle 9 Schalmont 4:51.3 21:42.73 36
393 Friedman, Max 9 Chatham Central 4:51.3 21:42.96 10 307
394 Martina, Jack 12 Corinth 4:51.5 21:43.78 10
395 Anuszewski, Clark 11 Galway 4:53.2 21:51.55 10 308
396 Maxwell, Jaden 11 North Warren 4:53.4 21:52.16 10 309
397 Rockenstire, Hunter 10 Granville J 4:53.9 21:54.41 47 310
398 Qian, Hongxu 11 Hartford 4:55.1 21:59.78 10 311
399 Teer, Tristan 10 Granville J 4:55.4 22:01.40 47 312
400 Schnieder, Kyle 10 Galway 4:56.8 22:07.31 10 313
401 Wessel, Zac 12 Taconic Hills 4:56.8 22:07.55 47
402 Rehberg, Jace 12 Cobleskill-R 4:57.0 22:08.18 47 314
403 Satas, Andrew 9 Broadalbin-Perth 4:57.4 22:10.32 47 315
404 Archambeault, Hadyn 12 Mechanicvill 4:58.1 22:13.12 48 316
405 Waters, Braedan 8 Notre Dame-B 4:59.0 22:17.24 37 317
406 Lazar, Joseph 11 Mechanicvill 4:59.1 22:17.76 48 318
407 Crooks, Ben 9 Cobleskill-R 4:59.5 22:19.65 48 319
408 Aery, Logan 10 Broadalbin-Perth 5:00.6 22:24.41 48
409 Dunn, Mason 10 Hadley-Luzerne 5:02.2 22:31.77 10 320
410 Serrano, Anthony 10 Amsterdam 5:04.5 22:42.08 25
411 MacEntee, Hayden 9 Schalmont 5:04.6 22:42.21 37
412 Welch, Calvin 12 Lansingburgh 5:06.0 22:48.51 37 321
413 Lieu, Anthony 11 Mohonasen 5:06.0 22:48.75 37
414 Loiselle, Lucas 10 Cohoes 5:08.5 22:59.86 48 322
415 Elwood, Matthew 11 Broadalbin-Perth 5:08.9 23:01.74 48
416 Wright, Pat 11 Mechanicvill 5:09.4 23:03.68 48 323
417 Levine-Grace, Jackson 11 Mayfield 5:09.5 23:04.38 11
418 Hill, Connor 9 Rensselaer 5:09.8 23:05.55 48 324
419 Helfrich, Max 12 Duanesburg 5:09.8 23:05.74 11 325
420 Starman, Jake 9 Duanesburg 5:09.9 23:06.08 11 326
421 Stead, Sam 9 Ichabod Crane 5:11.3 23:12.40 48
422 Ostrander, Morgan 10 Broadalbin-Perth 5:11.4 23:12.76 48
423 Browstead, Tom 12 Hudson Falls 5:11.8 23:14.76 37
424 Yonkin, Owen 11 Schuylerville 5:12.1 23:15.85 49
425 Homer, Phoenix 12 Voorheesville 5:13.7 23:23.14 49 327
426 Johnson, Jacob 9 Mayfield 5:14.9 23:28.40 11
427 Mehan, Garrett 9 Stillwater 5:15.1 23:29.49 49 328
428 Powell, Carter 9 Granville J 5:15.3 23:30.22 49 329
429 Davies, Greg 10 Rensselaer 5:15.7 23:31.86 49 330
430 Lloyd, Jakob 8 Berne-Knox-Westerlo 5:15.7 23:32.14 11 331
431 Conklin, Adam 11 Stillwater 5:16.7 23:36.67 49 332
432 Truax, Carl 12 Berlin 5:17.0 23:38.04 11 333
433 Losito, Porter 9 Duanesburg 5:18.4 23:44.14 11 334
434 McGaffin, Nathan 9 Amsterdam 5:18.6 23:44.79 25
435 daniels, patrick 10 Mechanicvill 5:20.4 23:53.06 49 335
436 Crane, Hugo 9 Hawthorne Valley 5:20.9 23:55.48 11 336
437 Bakemeier, Preston 11 Granville J 5:22.6 24:02.84 49 337
438 Mosher, Nicholas 9 Berlin 5:23.3 24:06.16 11 338
439 Svec, Dylan 12 Hoosic Valley 5:24.2 24:09.85 11 339
440 Ringuette, Jacob 10 Schoharie 5:24.5 24:11.55 12
441 McKeiver, Benjamin 10 Warrensburg 5:25.0 24:13.53 12
442 Moules, Dylan 12 Galway 5:28.0 24:27.17 12 340
443 Gross, Brady 9 Glens Falls 5:31.7 24:43.51 37
444 Williams, Gabe 11 Stillwater 5:35.4 25:00.18 49
445 Cella, Anthony 9 Notre Dame-B 5:36.4 25:04.50 37 341
446 Hamilton, Gaetano 12 Hawthorne Valley 5:38.7 25:15.05 12 342
447 Smith, Donovan 11 Notre Dame-B 5:43.8 25:37.75 37 343
448 Menard, Jackson 10 Glens Falls 5:45.7 25:46.16 37
449 Richardson, Marcus 10 Rensselaer 5:45.8 25:46.71 49 344
450 Leverett, Jaden 9 Notre Dame-B 5:46.7 25:50.79 37
451 MacNary, Jack 9 Mechanicvill 5:49.4 26:02.82 50 345
452 Hull, Justin 10 Hadley-Luzerne 5:52.5 26:16.52 12 346
453 Panaccia, Pietro 11 Notre Dame-B 5:52.5 26:16.86 38
454 Plumley, Thiegen 9 North Warren 5:52.6 26:17.03 12 347
455 Cowell, Braeden 9 Mechanicvill 5:53.6 26:21.71 50 348
456 Zhang, Anthony 9 Greenville 5:54.4 26:25.09 50 349
457 Evans, Hasani 9 Notre Dame-B 5:55.1 26:28.08 38
458 Hine, Addison 10 Fonda-Fultonville 5:56.1 26:32.53 50
459 Burfeind, Tyler 12 Taconic Hills 5:57.1 26:37.13 50
460 Evans, Idris 9 Hawthorne Valley 6:00.0 26:50.22 12 350
461 Knapp, Ryan 11 Ravena 6:00.6 26:52.82 50 351
462 Moore, Wyatt 12 Hadley-Luzerne 6:02.9 27:03.25 12 352
463 Evans, Amir 9 Hawthorne Valley 6:06.2 27:17.85 12 353
464 Smith, Kaleb 12 North Warren 6:08.3 27:27.27 12
465 Nix, Justin 12 Hartford 6:11.1 27:39.93 13 354
466 Tomchik, Oliver 9 Johnstown 6:13.5 27:50.72 50 355
467 Dunn, Jake 9 Hadley-Luzerne 6:53.8 30:51.02 13 356
468 Smith, Michael 10 Hartford 7:04.1 31:37.06 13 357
469 Rogers, Dean 10 Berne-Knox-Westerlo 7:17.5 32:36.83 13 358
470 Sanok, Raphael 9 Saratoga Catholic 7:18.2 32:40.18 13
471 Moore, Nolan 10 Hadley-Luzerne 7:20.8 32:51.58 13
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Men
1 Burnt Hills-Ballston Lake 59 6 9 13 15 16 32 36
Total Time: 1:18:52.91
Average: 15:46.59
2 Shenendehowa 84 8 10 19 23 24 27 50
Total Time: 1:19:48.85
Average: 15:57.77
3 Niskayuna 99 3 12 18 20 46 57 74
Total Time: 1:19:59.40
Average: 15:59.88
4 Saratoga Springs 127 2 11 28 38 48 66 71
Total Time: 1:20:45.08
Average: 16:09.02
5 Columbia (Sec 2) 171 7 29 30 52 53 105 137
Total Time: 1:22:27.68
Average: 16:29.54
6 Bethlehem Central 274 41 42 62 64 65 91 108
Total Time: 1:24:46.39
Average: 16:57.28
7 Queensbury 285 4 40 75 81 85 115 119
Total Time: 1:24:11.91
Average: 16:50.39
8 Guilderland 304 14 26 33 101 130 159 162
Total Time: 1:24:13.82
Average: 16:50.77
9 Fonda-Fultonville 329 17 45 56 68 143 242 254
Total Time: 1:25:10.11
Average: 17:02.03
10 Averill Park 361 25 58 90 93 95 121 145
Total Time: 1:25:51.27
Average: 17:10.26
11 Christian Brothers Academ 377 51 67 76 89 94 97 114
Total Time: 1:26:18.83
Average: 17:15.77
12 Scotia-Glenville 420 5 72 84 99 160 181 185
Total Time: 1:26:03.66
Average: 17:12.74
13 Mayfield 442 37 47 98 102 158 166 186
Total Time: 1:27:05.44
Average: 17:25.09
14 Albany Academy 498 21 70 73 165 169 184 188
Total Time: 1:27:27.46
Average: 17:29.50
15 Shaker 546 39 103 126 138 140 141 175
Total Time: 1:28:33.15
Average: 17:42.63
16 Ballston Spa 570 43 59 136 161 171 172 209
Total Time: 1:28:50.30
Average: 17:46.06
17 LaSalle Institute (Troy) 573 1 116 131 147 178 189 198
Total Time: 1:27:35.47
Average: 17:31.10
18 Colonie 574 80 100 104 142 148 183 194
Total Time: 1:28:57.46
Average: 17:47.50
19 Schenectady 582 31 77 107 176 191 196
Total Time: 1:28:51.59
Average: 17:46.32
20 Schuylerville 590 60 69 96 164 201 226 265
Total Time: 1:29:13.43
Average: 17:50.69
21 Glens Falls 633 49 63 134 180 207 243 263
Total Time: 1:29:47.73
Average: 17:57.55
22 Lake George 672 110 125 127 154 156 157 190
Total Time: 1:30:09.45
Average: 18:01.89
23 Schalmont 715 22 118 139 206 230 257 261
Total Time: 1:30:50.99
Average: 18:10.20
24 Chatham Central 724 44 86 88 247 259 307
Total Time: 1:31:43.07
Average: 18:20.62
25 Albany High School 735 35 55 204 212 229 240 248
Total Time: 1:31:40.60
Average: 18:20.12
26 Ichabod Crane 781 124 128 129 177 223 253 256
Total Time: 1:31:50.43
Average: 18:22.09
27 Voorheesville 809 106 120 132 174 277 284 327
Total Time: 1:32:50.54
Average: 18:34.11
28 Johnstown 832 109 112 153 168 290 355
Total Time: 1:33:28.91
Average: 18:41.79
29 Hoosic Valley 857 54 117 182 215 289 294 339
Total Time: 1:33:59.16
Average: 18:47.84
30 Stillwater 862 61 92 218 239 252 328 332
Total Time: 1:33:47.48
Average: 18:45.50
31 Broadalbin-Perth 867 79 111 193 235 249 262 315
Total Time: 1:33:30.40
Average: 18:42.08
32 South Glens Falls 878 149 151 179 199 200 221 297
Total Time: 1:33:07.74
Average: 18:37.55
33 Mohonasen 927 83 170 211 231 232 260 282
Total Time: 1:34:24.24
Average: 18:52.85
34 Greenville 946 87 167 202 222 268 349
Total Time: 1:34:56.10
Average: 18:59.22
35 Maple Hill 954 152 163 208 214 217 236
Total Time: 1:34:36.49
Average: 18:55.30
36 Coxsackie-Athens 966 135 155 173 234 269 274 298
Total Time: 1:35:08.53
Average: 19:01.71
37 North Warren - Johnsburg 1000 133 146 210 241 270 309 347
Total Time: 1:35:51.69
Average: 19:10.34
38 Lansingburgh 1061 34 113 303 305 306 321
Total Time: 1:39:22.17
Average: 19:52.44
39 Berlin 1077 82 122 286 292 295 333 338
Total Time: 1:38:57.08
Average: 19:47.42
40 Amsterdam 1091 150 205 219 250 267 273 296
Total Time: 1:37:17.24
Average: 19:27.45
41 Fort Plain 1189 197 225 237 264 266 278
Total Time: 1:39:10.19
Average: 19:50.04
42 Berne-Knox-Westerlo 1220 195 203 245 246 331 358
Total Time: 1:41:16.25
Average: 20:15.25
43 Cobleskill-Richmondville 1266 78 275 280 314 319
Total Time: 1:43:20.76
Average: 20:40.16
44 Notre Dame-Bishop Gibbons 1279 192 228 251 291 317 341 343
Total Time: 1:41:58.43
Average: 20:23.69
45 Ravena 1310 123 233 301 302 351
Total Time: 1:47:34.48
Average: 21:30.90
46 Cohoes 1326 216 224 279 285 322
Total Time: 1:43:45.90
Average: 20:45.18
47 Rensselaer 1386 227 244 287 304 324 330 344
Total Time: 1:45:20.55
Average: 21:04.11
48 Duanesburg 1426 258 272 283 288 325 326 334
Total Time: 1:46:02.46
Average: 21:12.50
49 Mechanicville Central 1436 144 316 318 323 335 345 348
Total Time: 1:49:40.37
Average: 21:56.08
50 Galway 1436 220 255 308 313 340
Total Time: 1:47:57.58
Average: 21:35.52
51 Granville Jr/Sr High Sch 1463 213 299 310 312 329 337
Total Time: 1:48:14.82
Average: 21:38.97
52 Hartford 1474 238 271 300 311 354 357
Total Time: 1:51:34.28
Average: 22:18.86
53 Hadley-Luzerne 1516 276 281 293 320 346 352 356
Total Time: 1:51:43.87
Average: 22:20.78
54 Hawthorne Valley 1568 187 336 342 350 353
Total Time: 2:02:00.69
Average: 24:24.14