2017 Outdoor Track and Field
Invitational Schedule

Main Menu

If you want to add any entries or have any changes, please let me know at section2harrier@yahoo.com

 

Saturday, April 8th

CBA/LaSalle Relays @ C.B.A.
Results

Saturday, April 15th

Albright Invitational @ The Albany Academy
Results
Kiwanis Bi-County Meet @ Amsterdam H.S. Results

Wednesday, April 19th

Ballston Spa Throw Off @ Ballston Spa H.S. Results

Thursday, April 20th

Fonda-Fultonville Pentathlon/Steeplechase Meet @ Fonda-Fultonville C.S. Results

Friday, April 21st

Niskayuna Medley Challenge @ Niskayuna H.S. - 4:30pm Results
Watervliet Invitational @ Watervliet H.S. Results

Saturday, April 22nd

Niskayuna Warrior Classic @ Niskayuna H.S. - 9:15am Results
Fleet Feet Lady Eagles Invitational @ Bethlehem H.S. - 10:00am Results
Stillwater Warrior Relays @ Stillwater C.S. - 9:00am  

Thursday, April 27th

Johnstown Modified Invitational @ Knox Field, Johnstown Jr. High  

Thursday-Saturday, April 27th-29th

Penn Relays @ Franklin Field Meet Website

Saturday, April 29th

Luciano Invitational @ Hudson Falls C.S. Results
Cohoes Relays @ Cohoes H.S. Results
Maple Hill Invitational @ Maple Hill H.S. Results

Friday, May 5th

Johnstown Invitational @ Knox Field, Johnstown Jr. High Results

Saturday, May 6th

Colonie Relays @ Colonie H.S. Results
George Muse Relays @ Glens Falls H.S. Results
Marsh-Galotta Meet @ Middleburgh C.S. Results

Monday, May 8th

Kuba Modified Invitational-Boys @ Greenwich C.S.  
Fonda-Fultonville Modified Invitational @ Fonda-Fultonville C.S.  

Wednesday, May 10th

Kuba Modified Invitational-Girls @ Greenwich C.S.  

Thursday, May 11th

Bemus Frosh/Soph Meet @ Greenwich C.S. Results

Friday, May 12th

Shenendehowa Invitational @ Shenendehowa H.S. Results
The Futures Invitational @ Mohonasen H.S. Results

Saturday, May 13th

Queensbury Invitational @ Queensbury C.S. Results
Fonda Relays @ Fonda-Fultonville C.S. Results

Monday, May 15th

Foothills Council J.V. Championships @ South Glens Falls H.S.  

Tuesday, May 16th

Western Athletic Conference Championships @ Fonda-Fultonville C.S. 4:00pm Results
Suburban Council Championships-Boys @ Troy H.S. 4:15pm Results
Colonial Council Championships @ Ichabod Crane H.S. Results

Wednesday, May 17th

Foothills Council Championships @ Schuylerville C.S. Results
Patroon Conference Championships @ Taconic Hills C.S. Results
Wasaren League Championships @ Stillwater C.S. Results
Suburban Council Championships-Girls @ Mohonasen H.S. Results

Friday, May 19th

Schuylerville Classic @ Schuylerville C.S. - 3:30pm Results
Fonda Frosh/Soph. Meet @ Fonda-Fultonville C.S. Results

Saturday, May 20th

William F. Eddy Meet @ Schenectady H.S. Meet Entry and Info
Ravena Invitational @ Ravena-Coeymans-Selkirk C.S. Meet Entry and Info

Tuesday, May 23rd

Group 1 Championships @ Guilderland H.S. - 3:00pm  
Group 5 Championships @ Fonda-Fultonville C.S. - 4:00pm  

Wednesday, May 24th

Group 2 Championships @ Averill Park H.S. - 4:00pm  
Group 3 Championships @ Ravena-Coeymans-Selkirk C.S. - 4:00pm  

Thursday, May 25th

Group 4 Championships @ Fonda-Fultonville C.S. - 4:00pm  

Thursday, June 1st & Friday, June 2nd

Section 2 State Qualifiers @ Shenendehowa H.S. - 4:00pm  

Friday, June 9th & Saturday, June 10th

New York State Championships @ Union-Endicott H.S. (Section 4)